З присмаком тепла. ТОП-5
02.04.2020
Що читати
Поділитися
Отож, починаємо!
Відкриває добірку весела книжка чудового українського письменника, що успішно проживає в Німеччині, — Михайла Юдовського, з досить екстравагантною назвою «Наволоч». Ні, це не нахабна й зовсім не образлива книжка, як може здатися на перший погляд. «Наволоч» — це збірка з восьми оповідань. Кожне з них ніби телепорт переносить нас у якийсь період молодості чи зрілого віку оповідача. Кожне з них розкриває сторони характеру головного персонажа з найнеочікуваніших ракурсів — жартівника, вигадника, гедоніста, привабливого циніка і невтомного брехуна. Головний герой, як і його автор, так само відчайдушний жінколюб, веселий рудий клоун, який часом перетворюється на сумного Арлекіна. У своїх оповіданнях Михайло Юдовський балансує над прірвою Всесвіту між життям і смертю, між коханням і самотністю, між холодом і теплом. Але робить це дуже віртуозно. І тому перемагає!
Авторство наступної книжки ТОПу належить неймовірній американській письменниці Елінор Браун. Це «Світло Парижа». Авторка знайомить нас з двома жінками — Мадлен та Маргеріт. Мадлен нещасна. Вона живе з чоловіком, який її не цінує і при найменшій нагоді намагається самоствердитись за її рахунок та показати, наскільки вона нікчемна. Всі її зусилля згладити конфлікти з коханим закінчують приниженнями. Врешті вона тікає… Маргеріт живе в своє задоволення, п’є каву і вино, слухає джаз і танцює, фліртує й тусується з відомими людьми… за понад пів століття до народження своєї внучки Мадлен. Коли внучка знайде щоденники улюбленої бабусі, її життя й світосприйняття перевернуться з ніг на голову.
Наступна книжка добірки — це захоплива історія великої людини, що перетворила локальний сімейний бізнес практично у законодавця світової моди в ХХ столітті. Це Стенлі Маркус і «Магазин моєї мрії».
Колись невеликий магазинчик в Техасі «Neiman-Marcus», що належав родині Маркусів, продавав звичайний одяг. Та згодом їм стало цього мало, і вони вирішили відкрити ще кілька магазинів. Тоді юний Стенлі вже мав певні амбіції й ідеї, як зробити сімейну справу ще крутішою. І коли доля дала йому шанс себе проявити, він звісно ж не втратив такої можливості. За правління Стенлі Маркуса невеликий сімейний бізнес став великою (й в певній мірі революційною) мережею елітних магазинів. Згодом ним була заснована модна премія, яка відкрила світові Коко Шанель і Карла Лагерфельда. Всі ідеї Стенлі мали шалений успіх і тому «Neiman-Marcus» став успішним брендом. «Магазин моєї мрії» — це його унікальна історія успіху, сповнена злетів і падінь одного з найвідоміших представників модної індустрії. Повірте, це дуже захоплива історія.
А от ця історія, на перший погляд, може здатися вам дещо химерною, але насправді виявляється неймовірною історією кохання, боротьби і цілющої сили добра, яке врешті може перемогти навіть найдревніше зло. Саме так, мова про динамічний роман «Бурштин» переможця «Коронації слова-2018» — Василя Тибеля!
«Бурштин» переносить нас на Полісся, в саме серце браконьєрства України, в наш час. Бурштинокопачі — такі ж люди, як і ми з вами. Єдина відмінність між нами — це їх єдиний спосіб існування. Одного дня команда таких браконьєрів знаходить велику сльозу бурштину. В ній за збігом обставин було заточене древнє зло, що колись ледь не зруйнувало ці місця. Демонічна сутність після кількох століть ув’язнення виривається на волю й починає мститися й безжально нищити все і всіх довкола себе. Ні браконьєри, ні бандити, ні військові не можу впоратись з цією напастю. Але, на щастя, один з копачів, Сашко, виявляється нащадком великого мага, який свого часу зупинив це зло, запечатавши його у бурштиновій сльозі. На фоні божевільного хаосу розгортається тендітна історія кохання між Сашком і дівчиною на ім’я Галя. Небезпека чатує на кожному кроці, але саме їхня любов подарує ту неймовірну силу, яка допоможе здолати і прогнати зло з бентежних поліських земель…
А закриває добірку книжка, яку ми радимо носити з собою, бо вона направду допоможе вам позитивніше дивитись на світ й контролювати негатив довкола себе. Це «Кишенькова книга емоційного інтелекту» Джил Хессон.
Нас переповнюють емоції. Завжди. А в такий час, як зараз, то й не тільки хороші. Джил Хессон давно помітила, що наш емоційний фон дуже залежить він нашого так званого «емоційного інтелекту». І чим він вищий, тим простіше нам справлятися з різними емоціями. Опанувати злість чи сум, побути довше у митях щастя, відчувати весь спектр позитивних емоцій, контролювати погані… можна й треба. У «Кишеньковій книжці емоційного інтелекту» авторка зібрала приклади й дієві прийоми, як добитись балансу!
Ну що, друзі, налаштовуємось. Кінець карантину вже близько. Надворі чарівна весна.
Побачимось зовсім скоро. Всім тепла)