- Гострий, як бритва, фокус.
- Прагнення бути та постійно відрізнятися від інших.
- Бути інноваційним у всіх можливих відношеннях.
- Одержимість обслуговуванням клієнтів, як завжди каже Воррен Баффет.
Великий бізнес. ТОП-5
08.12.2022
Що читати
Поділитися
Знайомство зі світом великого бізнесу в більшості відкриває очі на ширину, глибину та складність завдання «заробити гроші».
У новому ТОП-5 ми зібрали історії успіхів власників великого бізнесу, чиї імена залишаться назавжди в історії.
Кінець сімейної династії, кінець сім'ї, мрія, дві далекоглядні людини.
«Дім Ґуччі» досить об’ємна книга, яка розповідає всю історію модної імперії Gucci. Починаючи як «флорентійський магазин жіночих сумок», що виріс до глобального модного бренду з продажами, у понад мільярд доларів, усіх видів шкіряних виробів, годинників і окулярів наприкінці 1990-х років. Багато в чому описується блискучий підхід до роздрібної торгівлі та майстерності серед членів родини Gucci, але також є багато ворожнеч і витівок, оскільки Gucci, здавалося, ніколи не ладнали. Згодом вони залучили інвесторів, і те, що було сімейним бізнесом протягом кількох поколінь, перетворилося на державну компанію з юристом, а не майстром зі шкіри, на посаді генерального директора та Томом Фордом, який розробляв гарячу моду на подіумах Парижа, Мілана та Нью-Йорка. Саме після цього відбувається непристойне вбивство, котре дає цій книзі привабливий підзаголовок.
Загалом, Сара Ґей Форден написала цікаву книгу, яка має справді епічний погляд на те, як розвивалася індустрія моди протягом двадцятого століття, де є чимало цікавих відступів. Форден провела масу досліджень, зокрема, опитавши, здавалося б, майже всіх, хто був там від епохи сімейного бізнесу до більш корпоративних часів. Результатом цього дослідження стала книга про легенду світу моди з цікавими персонажами.
«Марвін Бауер, засновник McKinsey & Company» — ще одна справді видатна книга. Вона дуже добре написана й докладно представляє принципи та досвід, які зробили Марвіна Бауера одним із гігантів управлінського консалтингу.
Книга поділена на дві частини: перша — біографія Марвіна, друга — обговорення його впливу на інших. Вам сподобається ця книга, якщо:
- ви хочете зрозуміти, звідки взялися вимоги Маккінсі до кандидатів;
- вам цікаво, як Маккінсі отримав сучасне обличчя (наприклад, звідки взялися його «єдині принципи по всій країні», чому вони обирають найкращі кандидати, чому це компанія, заснована на партнерстві, а не на акціонерах, тощо)
Читач може стежити за думками Марвіна, побачити, як його рішення ґрунтуються на фактах.
Елізабет Едершайм створила чудовий ресурс для тих, хто прагне створити потужну, довготривалу та орієнтовану на клієнта фірму професійних послуг.
«FOUR SEASONS» — назва знайома чи не кожному. А якщо ні, то про неї ви щонайменше чули. Ізадор Шарп побудував найкращу у світі (або принаймні найякіснішу) мережу готелів. Але що вас вразить у цій книзі, так це смирення, із яким розповідається про це досягнення. Існує різкий контраст між цією книгою та типовими саморекламними автобіографіями: «як я врятував світ», «як я побудував найкращий бізнес у світі» та/або «чому я справді був правий».
Перед вами абсолютно чесна та карколомна книга про обслуговування клієнтів і про те, як Four Seasons катапультувався до найкращої назви готелю в усьому світі. У сфері гостинності та в багатьох галузях промисловості назва Four Seasons стала загальною назвою найвищої якості.
У книзі про бренд Four Seasons, як розповів Ізадор Шарп, з’явилися чотири теми: