Суперменеджерський ТОП-5
10.09.2020
Що читати
Поділитися
Суперменеджером бути просто. Ну як просто, треба трохи зусиль, трохи мотивації і трохи якісної літератури, яка допоможе у всьому розібратись. У нас є третій пункт цього списку. Впевнені, що він допоможе вам з двома попередніми. Нумо, до справи.
Сьогоднішню добірку ми почнемо з суперової книжки Боба Бейста — «Маленька книжка великих коучингових моделей». Автор щиро вважає, що люди — найцінніший ресурс будь-якої компанії, навіть найбільш автоматизованої. Та успіху досягає той, хто із цим ресурсом може працювати найбільш оптимально. Не така вже й маленька «Маленька книжка великих коучингових моделей» — настільна книга для кожного керівника, який прагне зробити свою компанію кращою. Основна фішка цього видання — структура і стислість викладу. Автор зібрав в одному місці всі топові теорії, які допоможуть коучу зорієнтуватися у великій кількості можливих підходів та принципів і вибрати найкраще для клієнта. Книга чітко поділена тематично на розділи, які зачіпають навчання, мотивацію, комунікацію, постановку цілей та багато інших спектрів, потрібних для досягнення максимальних результатів.
Наступна сходинка ТОПу — захоплива книжка коуча Максима Роменського — «Переговори з дельфінами». З часом будь-яка компанія перетворюється в механізм, який працює наче швейцарський годинник. Але навіть у такому механізмі є «дельфіни», з якими буває складно знайти спільну мову. Як ви вже здогадались, це айтішники)) «Переговори з дельфінами» — тверезий і пильний погляд автора на реалії сучасного світу цих самих айтішників. Книга безумовно допоможе всім, кому доводиться регулярно спілкуватися з IT-відділами, постачальниками і навіть окремими програмістами, та перш за все — керівникам рівня Team leader і Project manager. На основі реальних кейсів від Максима Роменського ви дізнаєтеся про те, що робить переговори в IT-середовищі особливими, які поведінкові алгоритми їх супроводжують і яку техніки можуть бути використані в тих ситуаціях, коли переговори явно заходять в глухий кут.
Тему айті продовжує й наступна книжка добірки — «Як пасти котів» авторства Дж. Генка Рейнвотера. Це книга про лідерство та управління, і про те, як перше поєднувати з другим. А на додаток ще й словник важких випадків керування IT-проектами. Програмісти й справді схожі на котів, які гуляють самі по собі. Так вже історично склалося. Саме тому так непросто бути керівником команди програмістів. Навіть якщо ви ще місяць тому були блискучим і дисциплінованим програмістом, а тут раптом опинилися в ролі менеджера, навряд чи ви знаєте, з чого треба почати, який вибрати стиль керівництва, як наймати і звільняти співробітників, проводити наради, домагатися своєчасного виконання завдань. У такому випадку без цієї книги вам не обійтися. Незалежно від віку, статі та соціального статусу, вона допоможе вам зміцнити свої позиції в ролі лідера програмістів. Матеріал викладено досить компактно і легко вкладається в голові.
А от четвертою книжкою в цій добірці стала книжка, яка стане в нагоді не тільки лідерам і керівникам, а й звичайнісіньким собі нам з вами. Це «Мистецтво говорити» Джеймса Борґа. Автор цієї книжки відомий своїми відкриттями в галузях спілкування, особистісного розвитку, мови тіла та «контролю мислення».
Він пропонує наче й прості, але дуже дієві поради для кожного. Його методики, викладені у «Мистецтві говорити», допоможуть змінити спосіб мислення і поведінку в особистому житті й на роботі. Менше стресу, більше впевненості, зацікавлення і багато кейсів допоможуть вам досягнути геть нового рівня.
А закриє ТОП наша улюблена кишенькова книжка — «Уроки лояльності» Лоррейн Ґраббс. Авторка за свою кар’єру у відомому американському лоукості «Southwest Airlines» не тільки змінила підхід до корпоративної етики в Америці загалом, але й встигла виховати не одне покоління спеціалістів. А потім вирішила видихнути і створити власну компанію. Лоррейн Ґраббс, засновниця і президентка компанії «Lessons іn Loyalty». Мета її компанії — дати бізнес-лідерам інструменти та ресурси для створення позитивної й продуктивної корпоративної культури в рамках концепції: «Задоволений клієнт починається із задоволеного співробітника». В «Уроках лольності» авторка пропонує читачам уроки, багаторазово перевірені практикою.
Отже, там де є командних дух — там і успіх.
До зустрічі наступного тижня друзі.