Продовжуємо знайомство з українською літературою у рубриці #ЩоЧитатиВихідними. Сьогодні ми підготували для вас дует, який яскраво відображає наше минуле, що, на жаль, відобразилося й у нашому сьогоденні.
Серед художньої літератури маємо для вас знайомий чи не кожному пригодницько-автобіографічний роман Івана Багряного «Тигролови». Книга, яку варто час від часу перечитувати.
Григорій Многогрішний — нащадок того самого першого каторжника Сибіру, гетьмана Дем’яна Многогрішного. Людина, яка витримала неможливе, людина, яка обрала вмерти біжучи, ніж жити гниючи. Божевільний сміливець, котрий обрав кинутися з етапу-дракона у смерть, але не здався. Однак сміливі завжди мають щастя, чи не так? Дивовижно, як людина знаходить в собі сили боротися до останнього в найтемніші, здавалося б, години. До того ж автор дуже яскраво зображує контрасти між підлабузниками, моральними дегенератами, садистами, служаками та бунтарями, які завжди в першу чергу залишаються Людьми.
Багряний безжально викриває всю злочинну, цинічну й антигуманну сутність комуністично-сталінського режиму зокрема й тоталітаризму взагалі, зображуючи трагізм долі людини-особистості в радянському режимі. Крім того, у романі також підіймаються теми боротьби добра зі злом, вірності, сили великого кохання, морального вибору, а також справедливості та кари.
Захопливе та надихаюче читання.
І серед нон-фікшену сьогодні новинка із серії «History», що відображає нашу сучасність. Книга «Бій за Київ» від журналіста Сергія Руденка.
Ця невеличка, здавалося б, книжка містить в собі гарно задокументоване, добре написане дослідження подій російсько-української війни, а саме, як можна зрозуміти з назви, оборони Києва. На сторінках на вас чекають невеличкі есеї, в яких не лише хроніки подій, а й люди. Люди, що створювали історію власними руками. Роман Ратушний, Ахтем Сеітаблаєв, Лєна Чиченіна, Макс Левін та багато інших. Автор розказує історії цих людей на тлі подій, що вже відбулися. Він переплітає далеке та не дуже минуле, яке формує нас та нашу країну сьогодні. Дослідження наповнене цитатами та доповнене неймовірними ілюстраціями Нікіти Тітова. А в кінці-кінців, замість післямови, на нас чекає нескорена столиця сильних духом, вільних людей — Київ.
Не проґавте нагоду отримати знижку на круті книжки, адже вона діє лише до кінця вихідних!