#ЩоЧитатиВихідними. Онлайн
22.01.2021
Що читати
Поділитися
Водночас і смішно, і страшно, наскільки тепер людство залежне від технологій і наскільки готове довіряти тому, що транслюється з іншого боку екрану. Сьогодні гарний момент поговорити про це детальніше і навіть зробити якісь висновки.
Зараз зрозумієте чому 😉
Перша і найголовніша книжка сьогоднішньої добірки — #новинкафабули!! А саме книжка, яка тільки-но приїхала з типографії. Це довгоочікуваний, і для авторки Ярослави Литвин, і для нас, роман «Рік розпусти Клауса Отто Баха»!!!! Історія Клауса починається в його рідному німецькому місті Кіль. Оговтавшись після болісного розставання, на сайті знайомств він зустрічає загадкову дівчину Вероніку, в якої на аватарці тільки ноги у білих колготах (увага! Важлива деталь — колготи, нестримний фетиш головного героя), в які він відразу ж закохується. І з цього моменту жінка з того боку екрану стає коханням всього його життя. Почуття виявляються настільки сильними, що Клаус вирішує поїхати на Батьківщину Вероніки і признатись їй в цьому наживо! І тут починається найцікавіше. Він шукає її по всьому Києву, опиняється у Білій Церкві, потім доля взагалі закидає його у Ворохту, але Вероніки ніде не знайти… Хтозна, може Вероніки взагалі не існує, і вся ця пригода всього лиш його нав’язливий стан? Ярослава Литвин знає відповідь! У романі вона розбиває вщент сотні стереотипів, вправно жонглює сарказмом, іронією і ледь не чорним гумором, щоб показати реальну (хоч і дещо гіперболізовану) картину нашого з вами життя очима європейця. «Рік розпусти Клауса Отто Баха» — це понад 300 сторінок відбірного читання на цей вікенд))
Друга книжка добірки з назвою, яка говорить сама за себе, — це «Ґаджет-залеженість» Алекса Сучжон-Кім Панга. Скільки разів ви ловили себе на тому, що щойно прокинувшись і вимкнувши будильник ви починаєте «залипати» в своєму смартфоні: пошта, фейсбук, інстаграм, твіттер, а вже потім наважуєтесь встати з ліжка і почати свій день? Або наскільки часто ви не згадуєте якусь інформацію, а щоразу гуглите її? І взагалі, чи задумуєтесь, скільки часу протягом дня ви проводите «в мережі». Виявляється багато, дуже багато! І це позначається на всьому — вашій роботі, відпочинку з друзями, стосунками з близькими і т.д. Що ж цим робити? Алекс Сучжон-Кім Панг, американський письменник, психолог, фахівець у галузі штучного інтелекту, останні двадцять років провів, вивчаючи людей, технології та світи, які вони створюють, й визначив 11 порад-лайфгаків-правил, які допоможуть позбутись цієї прикрої залежності.
Погодьтеся, в теперішньому світі пора знаходити час для реального і справжнього, а не ховатись у своїх ґаджетах.
Що ж, на цій ноті кажемо вам — бувайте здорові й вдягайтеся тепліше коли йтимете забирати ці чудові книжки з Нової Пошти 😉.