#ЩоЧитатиВихідними. Гелловінський
29.10.2021
Що читати
Поділитися
Ну що ж, завтра оте страшне свято? Гелловін? Хех, ну тоді отримуйте химерну добірку #ЩоЧитатиВихідними. В якій ми розповімо вам про…
Останній роман Олександра Завари «Гелтер Скелтер». Автор переносить нас у спекотні Чернівці, в недалеке минуле, коли студентам ще не потрібно було вчитись дистанційно. На екваторі навчання випадкова група молодих людей опинилась в одній з кімнат гуртожитку, щоб відсвяткувати цю чудову студентську традицію. Після кількох пляшок вина, тусовка вирішує позагравати з потойбічним і, скориставшись свічками і дзеркалом, починають замовляти у гоголівської Панночки здійснення бажань. А потім наступає наступний день, похмілля і… одне за одним бажання тих, хто не побоявся «попросити» у Панночки, починають здійснюватися. Але ейфорія від цього триває не довго — незабаром кожен з них платить за свої бажання… життям.
Постає питання — це справді потойбічне вирвалось на волю, чи це чийсь дуже невдалий жарт?
І звісно ж, не змогли не згадати про наш нон-фікшн хіт «Чи сняться зомбі воскреслі вівці?» двох гіків-нейробілогів Войтека Бредлі та Тімоті Верстінена. Як багато ми знаємо про роботу мозку і нашу свідомість? Та не так вже й багато, якщо чесно. А скільки ми знаємо про зомбі окрім того, що бачили у фільмах? Отож, ще менше. Та й взагалі, яка вірогідність того, що зомбі — це не просто вигадка маскульту? От цю тему вирішили дослідити Войтек та Тімоті. Вони озброїлись усіма знаннями нейробіології, дюжиною найкращих фільмів про зомбі за всю історію кінематографу й почали… аналізувати. В результаті вийшла дивовижна за своїм наповненням книжка, яка знайомить нас з внутрішнім світом нейронів, синопсів та багато чого іншого, що також можна знайти і в черепних коробках зомбі. Звісно, ця книжка не тільки пізнавальна з точки зору науки так і культури, вона ще й доволі смішна. І точно вам сподобається.)
І на цій позитивні ноті кажемо вам, до зустрічі.
Й веселого вам святкування!
Цукерки або смерть? Книжки!!!!