#ЩоЧитатиВихідними. Диваки й дивачки
05.02.2021
Що читати
Поділитися
Дивні люди у дивному світі. Люди, яких ніхто не розуміє, які іноді не розуміють себе самі. Люди, яким складно жити, кохати, мріяти. Зараз ви все самі зрозумієте 😉
Відкриє добірку атмосферний роман Сари Шульман — «Космополіти». Середина ХХ століття. Нью-Йорк. Місто джазу, театрів, кохання й легкого алкогольного флеру. Вся інтелігенція і митці тягнуться сюди, щоб вкусити своє «велике яблуко» успіху. Сара Шульман знайомить нас з трьома головними героями — чорношкірим актором, білою секретаркою і дівчиною-мрійницею з Огайо. Доля ніколи не була до них поблажливою, вони вигнанці по-життю. Якось вона зводить їх в одному старезному будинку в нетрях Гринвіч-Віллидж. Кожен з них має якусь мрію, мету й сподівання. Але доля невблаганна. Авторка в захопливій реалістичній манері змальовує блиск і злидні Америки 50-х на прикладі трьох абсолютно різних людей, які стали вимушеними друзями.
Сара Шульман — відома американська письменниця художньої та нон-фікш літератури, драматург і сценарист, яка також входить до переліку 60 найпопулярніших авторів у США. А її роман «Космополіти» за версією авторитетного видання «Publishers Weekly» став однією з найкращих англомовних книг 2016 року.
А закриває добірку відбірна і, між іншим, дуже популярна у світі та Україні нон-фікш книжка Венді Судзукі «Дивачка, що закохалась в мозок». У цій книзі авторка неймовірно тонко і захопливо поєднує жанри автобіографії та наук-попу. Авторка, як і будь-яка свідома людина, розуміє, що тіло і мозок взаємопов'язані — коли все правильно налаштовано, тоді все справно функціонує. Нормалізована вага, позитивне самопочуття, фізична і ментальна продуктивність зрештою тягнуть за собою тільки хороші зміни. Венді Судзукі, успішно керуючи інтерактивною дослідницькою лабораторією Нью-йоркського університету та вивчаючи безпосередній вплив фізичної активності на здоров’я мозку, розробила авторську методику фізичних вправ, здатну змінити образ думок і вплинути на життя. Саме це вона в деталях описує у своїй книзі на прикладі власних змін у житті та ще й за допомогою нейробіології. І робить це надзвичайно легко та доступно для прочитання.
І на цій позитивній ноті кажемо вам — до зустрічі у наступній рубриці