#ЩоЧитатиВихідними. Блискучо-вибуховий
04.01.2020
Що читати
Поділитися
Свята святами, але наші постійні рубрики ніхто не відміняв) Як і обіцяли — оновлена #ЩоЧитатиВихідними знову з вами) Поїхали!
Художню половинку рубрики відкриває захопливий і заплутаний роман культового британського письменника Джеймса Г. Балларда — «Люди міленіуму».
Маркхем щойно втратив дорогу людину. Його дружина стала випадковою жертвою терористичного акту в аеропорті Хітроу. Але всі знають, що ніхто не стає випадковою жертвою просто так. Місцева поліція спершу годує його обіцянками, що зловмисників знайдуть і покарають, а потім просто розводить руками. Чоловік вирішує почати власне розслідування. Біль від втрати і жага помсти рухають чоловіком, виштовхуючи його на небезпечний шлях.
Крок за кроком Маркхем просувається до розгадки… (Не)Випадкові знайомства з дивними людьми, критичні ситуації, що сходять йому з рук, підстави, підготовка до революції у престижному районі Челсі — все складається у один химерний пазл, і Маркхем врешті починає розуміти, в яку жахливу історію він потрапив.
Джеймс Баллард — один з тих письменників, який вміє розкрити людське «я» з найменш очікуваних ракурсів. І без того провокативний жанр науковій фантастики письменник посилив найнесподіванішими літературними схрещуваннями — на наших очах детективна історія перетворюється на неймовірну соціальну драму.
А от першою ластівкою нон-фікшену у добірці 2020 року стала книжка ювеліра, вченої та історика Аджі Рейден — «Засліплені блиском».
«Засліплені блиском» — це історії про коштовності, а також про чоловіків і жінок, які їх бажали. Книга поділена на кілька розділів, кожен з яких присвячений окремій прикрасі — відомим діамантам, смарагдам, перлам, знаменитим роботам Фаберже. Кожна історія відкриває для читача щось нове про відомі коштовності. Проте «Засліплені блиском» — це більше, ніж книжка про красиві речі. Це спроба зрозуміти історію крізь призму бажання та поглянути на дивовижні наслідки економіки дефіциту і попиту. І головна роль тут відведена не людям чи подіям, а шедеврам ювелірного мистецтва. Тут переплелися політика, економіка, людська підступність і, найголовніше, — бажання володіти, що не знає меж і перешкод.
Свого часу Олдос Гакслі дуже влучно сказав про це: «Краса гірша за вино, вона одурманює і того, хто нею володіє, і того, хто її споглядає»
Ну що, друзі, як вам такий формат?
Діліться у коменатарях)