Що там по класиці? ТОП-5
11.08.2021
Що читати
Поділитися
Книжкові новинки — це завжди дуже добре! Але дивіться глибше — якби не з’явилися ті книги, які ми тепер називаємо класикою, то навряд би у нас був такий великий і різноманітний спектр сучасної літератури. Сьогодні ми запитали себе «Що там по класиці?», і так… народився наш новий ТОП-5.
Вмощуйтесь зручніше, ми починаємо!
Відкриє добірку драматична історія Джона О’Хари «Баттерфілд, 8», яка принесла світову славу не тільки автору, а й чарівній актрисі Елізабет Тейлор, яка виконала головну роль у екранізації роману в 1960 році. Автор переносить нас на початок ХХ століття у Нью-Йорк і знайомить з головною героїнею — Глорією Вендерс. Її життя наче б то сповнене мрій і бажаннь, та насправді всередині вона вщент розбита і нещасна. Її робота і розвага — обдурювати багатих чоловіків шляхом зваблення. Та одного ранку вона прокинеться у ліжку одного багатія і це запустить несподіваний ефект доміно, який може знищити усе, що вона має…
Автор поступово знайомить нас з її долею, з її думками і почуттями, з її рішенням назавжди покінчити з таким способом життя. Та її планам не судилося збутися. Її життя тісно переплетене з трагедією, і вона не замислювалася, до чого це все призведе. А єдина людина, яку вона змогла полюбити безжально її зрадила.
Наступну сходинку зайняла збірка сатиричних оповідань Сакі «Шокова терапія». У ній автор змальовує будні кінця ХІХ - початку ХХ століття в Англії. Короткі оповідання розкривають перед нами випадкових персонажів у їх природньому середовищі. Манірні, інколи трошки божевільні, інколи сноби до самих кісток, часом просто дурненькі й сп’янілі від достатку аристократи опиняються у начебто нетипових ситуаціях, що врешті-решт розкривають їх істинні обличчя. Деякі читачі вважають, що оповідання Сакі нагадують О. Генрі — нам так не здається, хіба що тим, що в них, як і у О. Генрі, часто буває неочікувана розвְ’язка. Гумор Сакі саркастичний, місцями чорний, в оповідях багато авантюрних ситуацій, в цілому це захоплююче й неймовірно весело.
А на третьому місці: Данієль Дефо «Радощі та прикрощі славнозвісної Молл Флендерс». Автор оповідає нам історію молодої шахрайки Бетті, яка понад усе мріє вийти заміж і стати справжньою леді. Але на її шляху постійно з’являються перепони, які аж ніяк не наближують її до мрії. Спершу вона сп’яніла пропозицією заміжжя від звабника-серцеїда погоджується, та вже згодом гірко про це шкодує. Трохи пізніше доля таки зводить її з багатим і красивим чоловіком і… здається, що дівчина «спіймала синицю» та саме звідси й починаються найбожевільніші пригоди Молл Флендерс. Що цікаво, цю авантюрну історію про «дівчину з низів» свого часу дуже важко сприймали критики і читачі, роман часом то скорочувати, то забороняли. Але, на щастя, повна версія таки дійшла до наших днів і тому зараз у нас є змога підглянути, що ж такого страшного написав Дефо, щоб тодішнє суспільство боролося проти цієї книги.
Вінстон Грем та четверта частина саги про Росса Полдарка «Ворлеґан» впевнено посіли четверту сходинку ТОПу. Опісля втрати первістка, несправедливого ув’язнення, ледь не остаточного банкрутства та ще цілого ряду напівбожевільних подій, що випали на долю Росса Полдарка, він усе ж таки повертається до рідного дому. Знову. Демельза втомлена очікуванням чоловіка, його кузен продовжує несвідомо плести проти нього інтриги, а серце Росса дивним чином починає сповнювати ностальгія за давно забутими днями й переживаннями. Криза по усіх фронтах Полдарка наче хоче знищити його, але ж він би не був тим самим Россом Полдарком, якби здався й піддався швидкоплинному моменту…
А улюблений роман Ернеста Гемінгвея, написаний Малкольмом Лаурі, «Під вулканом» закриває сьогоднішню добірку. Події роману розвиваються у маленькому мексиканському містечку Куаунауак протягом одного листопадового дня 1939 рокуі — El Día de Muertos (День мертвих). Цей день — останній в житті Джеффрі Ферміна, в минулому британського консула, який знаходить притулок від життя в безпробудному пияцтві. Його життя зазнало остаточного краху, коли його дружина, не бажаючи йти на дно разом із ним, покинула його. Відтоді тільки незліченна кількість склянок алкоголю — його єдина віддушина. Але Івонна справді його любить, тому вирішує повернути чоловіка й приїздить до Мексики. За збігом обставин в той же час Джеффрі отримує запізнілі листи від коханої. У відчайдушних намаганнях визнати свою любов до неї він остаточно губиться в алкоголі… у маленькому мексиканському містечку… в День мертвих… біля підніжжя двох вулканів.
Сподіваємось, сьогоднішні книги вразять вас так само, як і нас.
Не забувайте користуватись промокодом проза20 та замовляти книжки. А деякі з них взагалі чекають на вас з безпрецедентною знижкою -70%.
До зустрічі в суботу!