Щастя? Без варіантів! ТОП-5
30.12.2021
Що читати
Поділитися
От і настав останній четвер року. Вже за кілька днів почнеться наступний рік, з новими бажаннями, планами і , вірогідно, іншим настроєм. Дуже хочеться, щоб нарешті пандемія закінчилась, дуже хочеться, щоб нарешті й наше ментальне здоров’я прокачалося і ми стали більше посміхатися і цінувати один одного. На жаль, за помахом магічної палички ми не можемо цього зробити, але щонайменше можемо допомогти правильно підібраними книгами, які зможуть налаштувати нас і повірити в те, що ми самі ковалі нашого щастя. Отож, представляємо вам останню в цьому році добірку.
І відкриває її захоплива книжка американського журналіста Дена Гарріса «На 10% більше щастя». Секрет щастя її автора, як не дивно, сховався у… медитації. Правда, Ден не відразу до неї дійшов, більше того, він вважав, що медитація — це шарлатанство. Але доля вирішила все по-своєму. Свого часу Ден Гарріс працював звичайним кореспондентом на регіональному каналі одного зі штатів. Але його амбіції й прагнення розвиватися допомогли йому потрапити у вищу лігу телебачення Америки — він побував у гарячих точках світу, висвітлював великі терористичні операції, згодом брав інтерв’ю у високопосадовців та потужних інфлюенсерів національного масштабу. Аж поки не почав вигорати, що дуже негативно стало позначатися на його кар’єрі. За порадою психотерапевтра та одного зі своїх наставників Ден наважився на експеримент — відвідати кількаденний ретрир, щоб скласти власну думку про медитацію. І це допомогло. Після цього життя почало налагоджуватись. У своїй книзі, знайомлячи нас із багатьма захопливими моментами свого життя, Ден Гарріс красиво та органічно підводить до важливості медитації й уміння навчатися таким чином слухати і чути себе.
Другою у списку стала книга «Керуй гормонами щастя» заслуженої професорки управління Каліфорнійського університету Лоретти Граціано Брюнінг. Авторка цієї книги багато часу й зусиль приділяла вивченню не тільки поведінки людей, а й внутрішнім процесам, які нею керують. Досліджуючи людський мозок та організм в цілому, вона дійшла висновку, що таким відчуттям як «щастя» можна керувати. Що правда. Для цього потрібно скорегувати кілька важливих факторів і докласти трохи зусиль. Так еволюційно сталося, що саме хімічні реакції від внутрішніх та зовнішніх збудників заставляють нас відчувати страх, закоханість, спокій і, звісно ж, щастя. Лоретта Брюнінг у своїй книзі пояснює ролі мієліну, кортизолу, дофаміну та інших хімічних сполук і вчить нас коректно їх балансувати. Рецепт складний, скажете ви. Не з цією книгою, відповімо ми 😉
Третю сходинку ТОПу зайняла книжка британського письменника і піарника Денні Грегорі «Стуліть пельку своїй мавпі». І йдеться у цій книзі про наш внутрішній голос. Але не той, з яким ми час від часу балакаємо. щоб сконцентруватися чи розслабитись, а про той, що викликає у нас сум’яття, невпевненість і загострює самокритичність. Можна сказати, що найгучніший і найдеструктивніший. Денні Грегорі свого часу сильно потерпав від такого внутрішнього голосу, й через свою надокучливість прозвав його мавпою, а потім став з нею боротися. У своїй книзі він змальовує різні відтінки голосу «мавпи» й ділиться секретами, як «заткнути пельку» чи хоча б максимально притлумити гучність, через яку дуже часто ми боїмося йти вперед до свого успіху й щастя.
Наступною книгою, що природньо у контексті добірки, став «Емоційний успіх» американського професора психології Девіда Дестено. Ця книжка — потужний інструмент у досягненні життєвого успіху. Оскільки знайомить нас не просто із соціально взаємодією, яка є одним із «стовпів» успіху, а з її найголовнішими емоціями — співчуттям, вдячністю та гордістю. Вони настільки потужно керують нами, що при дисбалансі можуть навіть наробити шкоди. Щоб у ваших робочих чи приватних процесах не домінувало щось одне, Дестено у своїй книзі вчить, як створювати і підтримувати баланс.
А закриє добірку не одна книжка, а цілий комплект Катерини Ленгольд, який складається з книжки «Просто космос», agile-щоденника та настільної гри. У книзі Катерина ділиться не тільки власною історією успіху, а й методом успіху, який вона сама ж і винайшла. Це суміш agile-планування, тайм-менеджменту та внутрішньої системи мотивації. Всю стратегію авторка детально розписує протягом книги й пояснює важливість кожного кроку в плануванні. Щоденник являється додатком до книги та її логічним продовженням. Не лякайтеся, це не її щоденник, а ваш органайзер, який сфокусує вас на основному. І настільна гра «Ти просто космос» являється підсумком всієї системи Катерини, засівши з друзями за яку, ви зможете відкрити у собі приховані таланти й навіть прокачати свої skills з успішного планування.
Що ж, друзі, ми радіємо, що провели з вами такий цікавий та насичений книгами рік. Сподіваємось, наступний нас також не підведе.
До нових зустрічей. І з Новим 2022 роком!