Постаті. ТОП-5
21.05.2020
Що читати
Поділитися
Про декого з цієї добірки ви чули 100%, а дехто сьогодні стане для вас відкриттям) Що ж, не будемо вас втомлювати. Поїхали!
Сьогоднішній ТОП ми побудували у хронологічному порядку. Отже, розпочинає його незвичайний роман Джона Вільямса — «Авґуст».
Автор переносить нас у далеке минуле, в час коли Римська імперія тільки починала свій шлях до величі. Перед нами постає юнак на ім’я Гай Октавій, племінник Юлія Цезаря, на плечі якого лягла колосальна відповідальність — правити Римською державою. Він зовсім молодий, невпевнений, без впливових друзів та родичів, проте вже з купою ворогів. Автор з усією силою свого таланту зміг відтворити і представити на читацький суд не просто державного діяча часів античного Риму, а саме людину, хитру й бентежну, одержиму жагою помсти за смерть Юлія Цезаря, що вибудовує підступні плани щодо своїх ворогів і наполегливо домагається помсти. Джон Вільямс спробував розкрити внутрішній світ свого героя і показати читачеві спонукальні мотиви цієї людини на різних етапах його життя і правління. Письменник майстерно переплітає достовірні історичні факти з художньою вигадкою, обрамлюючи роман у форму епістолярію, і розгортає перед нами неймовірну драматичну історію хлопця, чоловіка, імператора!
Не згадати у цій добірці про ще одного римського імператора ми просто не могли. Тому наступна книжка у списку — це захопливий історичний роман британського письменника Саймона Терні — «Калігула». Якщо при Авґусті Римська імперія пережила свій світанок, то при Каліґулі, на жаль, відбувся захід сонця для неї. Взагалі, постать Каліґули виявилась дуже неоднозначною для римської історії. В юності його родичів вбили, кого не вбили — переслідували, кого не переслідувати, той зраджував, вбивав, плів інтриги й готував заколоти. В такій атмосфері проходила юність хлопця, а потім на плечі лягала важка ноша — правління Римською імперією. З дня у день це точило свідомість Гая Германіка, доводячи його до божевілля. Божевілля, яке й створило з нього того самого Каліґулу.
Саймон Терні розкриває всю глибину цієї драми голосом сестри Каліґули — Лівілли, додаючи цим ще більшого драматизму історії.
Але досить про римлян, історія ж не стоїть не місці. Наступна книжка безумовно стає перлиною нашого топу з кількох причин. По перше, її автор уже відомий вам за «Головною маркетинговою книгою» та ідеальним послужним списком у сфері сучасного українського маркетингу — Олесій Філановський! По друге, це майстерний і дуже цікавий історичний роман про недооцінену постать тисячолітньої європейської історії — ченця картезіанського ордену Дефана. По третє, це унікальний приклад того, яким крутим може бути дебютний роман. Зустрічайте — роман «Провінціал».
Олексій Філановський у своєму романі переносить нас на початок XIV століття в мальовничий Авіньйон. Місце, де народився той самий Дефан і місце, яке з часом стане найвпливовішою резиденцією Папи Римського. Дефан, будучи кардиналом і управителем скарбниці папського двору, створив унікальну фінансову систему, відкривши нові джерела доходів і заклавши основи сучасної економіки. Він першим почав використовувати банки як фінансових операторів, «монетизував» віру, заклав основи книжкової торгівлі, ввів систему безготівкових розрахунків і створив продукти, які принесли світову славу картезіанцям. «Провінціал» — захоплива історія його життя.
Наступною зупинкою в нашій добірці стає роман «Дочка Медічі» Софі Перино. Перед нами розкривається драматична, романтична і доволі складна історія життя юної принцеси Маргарити, дочки двох найвпливовіших європейських родин — короля Генріха ІІ Валуа та королеви Катерини Медічі. Звісно ж, її життя не вдасться легким вже тільки з цієї причини. А ще сумніви та закоханості принцеси, постійні придворні інтриги й брехня, договори батьків й власні плани на дочку. Все це зіграє важливу роль і злий жарт з її долею. З тендітної дівчини Маргарити виросте легендарна королева Марго. Але це буде згодом. Бо «Дочка Медічі» — про її похмуру юність.
А закриває нашу добірку перший роман трилогії британської букероносної письменниці Гіларі Мантел — «Вулфголл». Початок XVI століття. Британську імперію успадковує від свого брата король Генріх VIII. В цей же час з родини звичайних ковалів починає свій дорослий життєвий шлях Томас Кромвель. За роки мандрів, участі у війнах, фінансових та особистих інтриг Томас добирається до королівського двору. Проявивши неймовірну хитрість і блискавичність розуму, Кромвель стає радником Генріха, завдяки вирішенню особистої проблеми короля. Так він починає свою стрімку політичну кар’єру. З часом про нього скажуть — Макіавеллі свого часу. Та саме тут і зараз Гіларі Мантел відкриває нам завіс,у як все починалось насправді.
Ці книги просто неймовірні — не зволікайте і читайте їх)
А ми зустрінемося у новій добірці вже наступного тижня!