Шановні книгомани, пристебніть ваші паски!
Ми злітаємо на крилах крутезної літератури, показавши світ довкола і навіть більше.
Ніщо так не захоплює уяву любителів науки, як космічні подорожі та ключовий компонент цієї мрії — багаторазові ракети.
«Космічні мільярдери: Ілон Маск, Джефф Безос та нові космічні перегони» — це наповнена інформацією розповідь про ключових гравців у цій галузі, наукові знання, що стоять за зусиллями, а також найближчі прагнення та віхи.
Тім Фернгольц, видатний журналіст Quartz, розповідає захоплюючу історію про те, як вмотивовані підприємці, зокрема Ілон Маск і Джефф Безос, проклали шлях через труднощі та невдачі до індустрії нових технологій.
Раніше вся космонавтика розроблялася урядом і мегакорпораціями з командами лобістів за надзвичайно високі витрати. Автор розповідає історію з точки зору мрій мільярдерів, бізнес-технічних перешкод і успіхів, яких вони досягли за останнє десятиліття.
Завдяки щедрому використанню фотографій Фернгольц здатен передати масштаб інженерних і технічних проблем, пов’язаних із космічними подорожами та проектуванням ракет — цей масштаб досягає лише его головних героїв. Книга додає достатнього колориту особистостям, які керують мрією, і мрії, що керуються цим его.
Поєднання бізнес-комерційних поглядів, особистостей і амбіцій, а також суцільних технологічних проблем робить читання інформативним, переважно захоплюючим, але інколи вимагаючим певних зусиль, щоб повністю оцінити його.
Наступною представляємо книжку, про яку ви, можливо, вже чули — «Місячне сяйво» Майкла Шебона.
Ця «біографія» «дідуся» Шебона — це приголомшливий вигадливий твір, розповідь про примхливого старого генія, яка захоплює та дивує всюди. Це також дивний погляд на єврейську віру або невіру в Бога, Голокост і маскулінність.
Це розповідь про божевілля, війну та її найтемніші сторони, секс, шлюб і жадання, екзистенційні сумніви і руйнівну силу сімейних таємниць. А ще про те, що біля витоків цілої низки космічних досягнень Америки ХХ століття стояла воістину демонічна особистість, чий шлях таємничим чином перетнувся зі шляхом дідуся оповідача.
Деякі критики вважали б за краще, щоб Шебон був більш серйозним, але йому вдається робити промовисті спостереження та передавати ідеї, змушуючи читача гортати сторінку за сторінкою.
Це довгий, заплутаний роман, повний перемикання часу та дивних інцидентів.
Незважаючи на постмодерні афекти (історична правда проти вигаданої правди, фрагментований наратив, оповідач, який бере ім’я автора, але не є справжнім автором), тут є справжнє серце, яке піднімає це за межі просто розумної-конструкції.
Чудовий текст письменника захоплює: він легко переходить від бурхливого гумору першої сцени, де дідусь намагається вразити свого боса вирваним телефонним кабелем, до ліричного, елегійного. По дорозі нас чекають роздуми про сім’ю та про те, що чим вона є, коли не ґрунтується на крові, на історії та її наслідках, на пам’яті та історіях. У менш досвідчених руках це могло б мати свої похмурі та сентиментальні моменти, але Шебон обійде їх чимось набагато автентичнішим.
Чудово написаний роман!
Ще одним представником нон-фікшену сьогодні є «Світ очима фізика».
Джим Аль-Халілі дуже розумний. Він не тільки розуміє та працює з надзвичайно складними концепціями та теоріями, він також абсолютний геній у тому, щоб пояснити їх досить простими словами для кожного.
«Світ очима фізика» є ще одним чудовим прикладом цього вміння. Якщо ви цікавитеся наукою, настійно рекомендуємо цю книгу. Їй якимось чином вдається узагальнити стан справ у всіх важливих нині галузях фізики, пояснюючи їх чітко, зрозуміло, незважаючи на величезну складність деталей під поверхнею. Якщо ви знайомі з автором з його роботи в ефірі, ви впізнаєте його стиль: доброзичливий, терплячий і скромний.
Автор представляє фундаментальні поняття простору, часу, енергії та матерії, а потім описує три стовпи сучасної фізики — теорію відносності, квантову теорію та термодинаміку. Він дає уявлення про фізику космічного та квантового рівнів, спекулятивні межі галузі, спробу об’єднати сили природи та фізику, яка лежить в основі наших сучасних технологій.
Книга написана з усвідомленням того, що є багато людей, які зацікавляться та зможуть зрозуміти пояснення різноманітних предметів на рівні неспеціаліста, але визнає, що для глибшого вивчення знадобиться певний рівень спеціальних знань, яким володіє небагато людей. Це велике досягнення Аль-Халілі, що він охоплює так багато на легко засвоюваних сторінках.
На вас чекають запаморочливі, вражаючі речі, і, як завжди, Джим Аль-Халілі все це чудово пояснює.
«Частинка на краю Всесвіту» — набагато більше, ніж книга про фізику. Шон Керролл написав яскраве свідчення того, чого можна досягти завдяки людському прагненню зрозуміти наше існування, силу науки та співпраці. Він наводить переконливі аргументи щодо цінності «великої науки» та прагнення до знань як самоцілі.
Дійсно, вартість таких проектів, як LHC, компенсується непередбаченими побічними результатами для суспільства, такими як створення Всесвітньої павутини, вдосконалені магніти для зображення та сканування тіла та надпровідники.
Окрім вшанування неоспіваних героїв ЦЕРНу, таких як Лін Еванс, конструктор Великого адронного колайдера, автор також віддає належне багатьом командам вчених з усього світу, чия співпраця була важливою для кінцевого успіху проєкту.
Це доступна книга для неспеціаліста, написана ясним та лаконічним стилем, з ефективним використанням метафор для пояснення складних понять і з корисними додатками для тих, хто прагне розширити свої знання.
Керроллу абсолютно легко вдалося пояснити, що таке бозон Гіґґса, як він працює і чому він важливий.
А на завершення приберегли для вас цікавинку від наших партнерів — «Падіння» Ті-Джея Ньюмана.
Пілот має вилетіти з Лос-Анджелеса в Нью-Йорк. Його дружина не в захваті від цієї зміни в його розкладі в останню хвилину. У них були сімейні плани на вихідні, і вони дискутують про це. Кабельщик прибуває до того, як все встигає загостритися, даючи Біллу шанс вислизнути.
Але все не так, як здається — кабельник — самозванець, і він тут, щоб змусити Білла зробити вибір. Він повинен вибрати між порятунком своєї сім’ї або порятунком літака та всіх на борту.
Напружений гостросюжетний трилер, що, у свою чергу, є чудовим дебютний романом від авторки. Важко повірити, що це дебют, і Ті Джей Ньюман явно використала свої знання та досвід роботи стюарда авіакомпанії. Але це більше ніж просто роман, її написання є впевненим і швидким, і на додаток до створення складного трилера, цікаві персонажі. Їхні життя висять на волосині, якщо вимоги не виконуються і, здавалося б, безсилі. У цій історії так багато емоцій; страх, паніка, хоробрість, люди, які стикаються з особистими демонами...
Роман зробить ваші почуття загостреними, а нерви — розбитими.
Як ця ситуація вирішиться? Кому Білл може довіряти? І хто «зробить крок», щоб допомогти йому виконати обіцянку, що він не розбить літак і що викрадач не вб’є його сім’ю?
Настійно рекомендуємо його всім, хто любить трилери, які перехоплюють дух.
Ще одна добірка добігла кінця. Тож, не забувайте обрати книжку, щоб використати приємну знижку!