Паризький архітектор
05.02.2017
Довколалітературне
Поділитися
Чарльз Белфор "Паризький архітектор"
Завжди любила дізнаватися нові факти про порятунок євреїв під час Другої світової війни. Це як своєрідне підтвердження можливості чуда, як відчайдушне прохання: ну будь ласка, нехай хоча б хтось виживе, за що стільки бід на голову цьому нещасному народові?
У "Паризькому архітекторі" якраз йдеться про те, як за допомогою хитромудрих схованок, облаштованих в будинках і квартирах, вдалося врятувати від неминучої страти людей, чия вина лише в тому, що вони були народжені євреями. Колись схоже вже відбувалося - в Англії, за часів Єлизавети І. Тоді переслідували католицизм і знищували усіх священників, які наважувалися проводити богослужіння. Але католики все ж збиралися в приватних помешканнях, де, на випадок облави, для них були облаштовані схованки - так звані "нори". Чарльз Белфор, автор "Паризького архітектора", сам архітектор за освітою, взяв цей історичний факт за основу свого твору, але переніс дію у Францію періоду Другої світової війни.
Книга читається легко, тримає читача в постійній напрузі. Респект "Фабулі" - хороший переклад, гарне оформлення, окреме спасибі за ляссе.
Роман однозначно рекомендую до прочитання - він нагадує про те, що слід залишатися людяним навіть в найскладніших ситуаціях, що важливо дбати про тих, хто потрапив у біду, адже рятуючи чиєсь життя, і сам стаєш справжньою людиною.
Крім того,The New York Times не назвав би бестселером поганий твір))).
Тому ставлю його під пунктом 22 - Книга з переліку бестселерів The New York Times