Нон-фікшн. Обране. ТОП-5

Нон-фікшн. Обране. ТОП-5

Сьогодні ми з вами знову будемо подорожувати в часі й просторі, переміщатися з одного неочікуваного об'єкта в інший. Зібрані тут книги об’єднує одна спільна риса — всі вони надзвичайно захопливі, цікаві й пізнавальні. Тож вирушаймо!

Робота патологоанатомів овіяна страхами та міфами. Однак у книзі «Неприродні випадки. Нотатки судмедексперта в 34 розтинах» про неї розповідається справді цікаво, повчально та захоплююче!
Доктор Річард Шеперд — відомий британський судмедексперт, який впродовж сорока років практики здійснив понад 23 тисячі розтинів і брав участь у таких гучних справах, як загибель принцеси Діани, бійня в Ганґенфорді та терористична атака 11 вересня 2001-го в Нью-Йорку. Ця книжка — його автобіографія, згадки про розтини, які вплинули на його професійну кар’єру, та роздуми про поєднання робочого і особистого.


Тут описуються неймовірні історії, які можуть розповісти наші тіла після смерті, секрети, які відкриваються лише досвідченим спеціалістам: про звички за життя, про час і обставини смерті й про те, наскільки легко скоїти ненавмисне вбивство ножем.

Шеперд брав участь у розробці ряду рекомендацій, про які він розповідає у своєму творі. Перші стосуються безпечного затримання правопорушників поліціянтами, адже траплялося чимало випадків, коли люди помирали через неправильні техніки знерухомлення. Другі описують алгоритм дій у випадку масової катастрофи, масового вбивства або теракту. Його досвід показує, що у подібних ситуаціях людям важко скоординуватися, якщо немає чіткого плану, тому найкраще мати таку схему дій заздалегідь.

 

Інший момент, якому автор приділяє величезну увагу, — це участь судмедексперта у судовому процесі. Він неодноразово скаржиться на те, що сторони захисту й обвинувачення дуже обмежені у своєму конкурентному запалі домогтися свого і їх не цікавить правда. 


У книзі розповідається про популярні міфи навколо мертвих тіл, еволюцію ідентифікації тіл — від дактилоскопії та стоматологічних карток до генної ідентифікації.

Не зважаючи на, так би мовити, не надто веселу тематику, книжка читається легко і на позитивній хвилі. Вона спонукає до роздумів і дуже м’яко нагадує, що рано чи пізно ми опинимося в холодних контейнерах, що пахнуть формаліном. Тож треба встигнути до того часу здійснити все задумане, отримати максимум задоволення і не влізти ні в яку халепу, щоб не пришвидшити цей момент.

Комуністична партія Китаю (КПК) має намір змінити світ на свій лад. Партія не зацікавлена в демократії. Вона зосереджена на запеклій ідеологічній боротьбі із Заходом, розділяючи світ на тих, кого можна обернути “у свою віру”, і ворогів. Багато політичних і бізнес-еліт вже заманили у свої тенета; інші зважують диявольську угоду.

 

Через свою величезну економічну міць і секретні операції впливу Китай зараз послаблює глобальні інституції, агресивно націлюючись на окремі корпорації та загрожуючи свободі слова всіх і кожного — від мистецтва до академічних кіл. В той самий час західні спецслужби все більше стурбовані вторгненнями в їх комунікаційну інфраструктуру.

 

Знакове дослідження Клайва Гамільтон та Марайке Ольберґ «Прихована рука Китаю» поєднує в собі ретельне вивчення теми та унікальні інсайти. Тут викривається глобальна програма підривної діяльності КПК та загроза, яку вона становить для демократії. Як наголошують автори, ми вже пропустили занадто багато попереджувальних знаків — тепер час прокинутися.

А зараз до вашої уваги автобіографія колишнього астронавта НАСА Майка Маллейна, полковника ВПС США, який у своїх мемуарах «Верхи на шатлі» розвіює героїчний ореол навколо образу астронавтів і зображує їх такими, якими вони є — звичайними людьми.

Як і більшість астронавтів його покоління, Маллейн, вражений запуском радянських «Супутників», провів свої старші шкільні роки, конструюючи ракети для шкільних проєктів з благословення батьків, які його постійно підтримували. Здійснивши 134 польоти у В’єтнамі в якості пілота винищувача, він добровільно пішов у космічну програму, де зміг пройти всі випробування та приєднатися до нового класу стажистів. В його команді також опинилися декілька афроамериканців та жінок, що було абсолютно нехарактерним для тієї епохи. Однією з жінок була Джуді Резнік, близьку дружбу з якою автор описує у своїх спогадах. Маллейн також розповідає про тогочасні сексистські погляди чоловіків щодо участі жінок у космічних місіях та зізнається, що його колежанки довели всім безпідставність та недоречність подібних сумнівів.

Історії Маллейна часом непристойні, часто комічні, але завжди цікаві. Він яскраво описує всі аспекти досвіду астронавта, та є жорстоко чесним у своїй критиці керівництва НАСА, чия помилка призвела до катастрофи «Челленджера» у 1986 році та загибелі чотирьох членів його групи, в тому числі й подруги Джуді Резнік.

Це чудова книга, позбавлений надмірних технічних даних, натомість наповнена щирістю, емоційністю й позитивом. Це нагадування про те, що навіть найфантастичніші мрії можуть стати реальністю. 

 

Чи може одна чудова презентація зробити вас багатими? Відповідь ТАК! Наповнений перевіреними в боях стратегіями та формулами для створення потужних презентацій, які утримують аудиторію, цей посібник розроблений, щоб привести будь-який звичайний бізнес до надзвичайних об’ємів продажів.

 

Американський спікер, бізнес-консультант та мультимільйонер Ден Кеннеді разом з фахівцем з публічних виступів Дастіном Метьюзом у книзі «Потужні презентації» навчить вас своєму плану створення презентацій, які змінюють життя, і доведе, що ваш успіх залежить не лише від того, що ви презентуєте, а й від того, чому ви презентуєте, як ви це робите та кому ви представляєте свій матеріал.

 

Відкрийте для себе ретельно розроблені інструменти для створення та проведення маркетингових презентацій, які можуть змінити все.


«Покуття» — це перше ґрунтовне видання етнографічної розвідки Оскара Кольберґа українською мовою. Ця книга стане частиною хрестоматійного багатотомника «Народ. Його звичаї, спосіб життя, мова, перекази, прислів’я, обряди, чари, набутки, пісні, музика і танці». В її оформленні використано елементи покутської вишивки з книги дослідниці Ірини Свйонтек. Українське видання доробку польського дослідника починається з огляду надзвичайно багатого і відносно маловідомого руського краю, що лежить над Дністром поміж Гуцульщиною і Поділлям. Тут розглянуто географію, мову, одяг, звичаї, обряди, зокрема весільні пісні та ігри.
Остап Українець, який працював над перекладом цього твору, відзначив об'єктивність праці Кольберга, котрий визнавав домінантність українців на Покутті, хоч і за традицією 19 століття мислив у категоріях "рід руський, національність польська". Зрештою, його цікавили не політичні погляди, а культура його респондентів. Його об'єктивність засвідчує, до прикладу, такий факт: записуючи пісні, Кольберг не піддавав тексти адаптації, натомість зберігав особливості діалекту. І єдині можливі огріхи в його роботі — це помилки записувачів і друкарів, на що доводилося зважати перекладачеві.
Праці Кольберґа донині залишаються найповнішим і найретельнішим описом покутського краю і його традицій.

 

Надзвичайно цікава п’ятірка у нас сьогодні зібралась. Сподіваємось, що шанувальники нон-фікшну задоволені. Зустрінемось у добірці #ЩоЧитатиВихідними.

Товари з цієї статті