У нашому традиційному топі ми звертаємося до тематичної добірки цього тижня, в якій представлені книги для молоді. У сьогоднішній п’ятірці зустрінуться твори сучасних іноземних та українських письменників, які вже встигли завоювати прихильність читачів, а також одна новинка-свіжинка від вітчизняних амбасадорів янг едалту.
Перш за все, давайте познайомимося зі спільним проєктом ЛІТавиці та видавництва Readberry, який нікого не залишить байдужим! На початку цієї неймовірної історії нібито й складно сказати, до чого тут сучасна Україна, окрім того, що «Корчма на перехресті світів» — це збірка української фантастики для молоді, справжній роман в оповіданнях, який ламає четверту стіну і зносить дах. Зате потім, коли трохи оговтаєшся від прочитаного, розумієш, що саме сучасний український парубок, який опинився у Корчмі, куди люди та істоти з різних світів і часів потрапляють, аби розповісти свої історії, здатен і навести лад у сюжеті, і максимально прискорити наше серцебиття через почуте, побачене і прочитане.
На новій роботі київський бариста Євген виявляє, що ресторація, куди його найняли, геть дивна: він єдиний працівник, а всі відвідувачі, схоже, масовка якогось відеорозіграшу або клуб письменників-фантастів… чи справді діти різних світів і часів, де історія та й сама реальність набувають химерних форм! Хай там як, гостям потрібні кава, вдячний слухач і навіть порадник. Проте хто й чому заманив Євгена сюди? Ким був його попередник на посаді та чому пішов поспіхом, навіть не передавши справи? І як потрапити додому, якщо «Корчма» не випускає?..
Класичне, міське та українське фентезі, магічний реалізм, постапок, кіберпанк, м’яка наукова фантастика від одинадцяти українських авторок та авторів сплетуться разом, щоб розповісти про людей (та інших істот), які наважилися діяти й змінювати світ.
«Учень убивці» є першою частиною трилогії «Assassin» американської письменниці Робін Гобб. Книга розповідає про об’єднану країну, що складається із Шести герцогств, де старий і мудрий король керує успішно та розумно. Його правляча рука торкається всіх куточків королівства. Проте країна страждає від набігів жорстоких піратів з островів, які "перековують" людей — забирають їхню людську сутність, залишаючи бездушне тіло, яке не знає, ким було колись і кого любило, жити далі.
Ось у такому світі народжується королівський бастард Фітц, позашлюбний син принца-наступника. Єдиною розрадою хлопця є його магічний зв’язок із тваринами — дар, який дозволяє особі королівської крові проникати у чужі думки та розуміти мову тварин. Герой ділить свою свідомість з вовком Нічнооким, але цей дар у королівстві вважають проклятим.
Коли його батько Чіверлі відмовляється і від бастарда, і від трону, король забирає хлопчика під свою опіку, маючи на того свої плани. Фітц стає учнем майстерного вбивці на ім’я Чейд, вчиться цьому ремеслу в кращого, аби стати корисним для свого королівства. Щоб захистити свій край від набігів острів’ян, Фітц і Чейд вирушають у небезпечну фантастичну подорож.
Світобудова книги нагадує середньовічні романи про лицарів. Політичні інтриги, загадка червоних піратських кораблів, таємнича магія, біль та самотність головного героя — все це та багато іншого чекає на вас у книзі «Учень убивці». Робін Гобб демонструє свій великий талант оповідача, створюючи світ, який вражає і заворожує.
А зараз поговоримо про захопливу заключну частина дилогії Дани Шварц «Безсмертя: історія кохання», яка продовжує історію Гейзел Сіннет, молодої лікарки у Шотландії XIX століття. Книга переносить читача від похмурого Единбурга до блискучого королівського двору в Лондоні, де Гейзел стикається з новими викликами та небезпеками.
Головна героїня, Гейзел, змушена рятувати королівську родину не тільки від хвороб, але й від зловісних таємниць, які загрожують її власному майбутньому. Її життя змінюється, коли вона стає персональною лікаркою для хворобливої принцеси Шарлотти. Гейзел поринає у світське життя палацу, де кожен має свої секрети.
Сюжет книги насичений інтригами, романтикою та історичними деталями. Авторка майстерно поєднує елементи історичного фентезі та любовного роману, створюючи атмосферу, яка тримає читача в напрузі до останньої сторінки.
Однією з головних тем книги є боротьба за справедливість та самовизначення. Гейзел — сильна та незалежна героїня, яка не боїться йти проти суспільних норм заради своїх переконань. Її стосунки з іншими персонажами, зокрема з принцесою Шарлоттою, додають глибини та емоційності сюжету.
Це чудове завершення дилогії, що сподобається шанувальникам історичного фентезі та романтичних історій, а також тим, хто цінує сильних жіночих персонажів та захопливі сюжети.
Події у книзі «Знання» розгортаються через 379 років після подій «Забуття», які разом складаються у дилогію Шерон Кемерон. Здавалося, що після розв'язання проблем Забуття Новий Ханаан стане досконалим. Люди мали побудувати ідеальне суспільство, для чого їх і відправили з Землі на нову планету. Але розв'язання однієї помилки призвело до виникнення іншої. Ліки від Забуття дали неочікуваний результат — ті, хто їх отримував, перестали забувати. Взагалі. Вони отримали Знання і сховалися в Підземеллі. А жителі Позамежжя залишилися на поверхні, щоб і надалі кожні 12 років Забувати.
Головній героїні Семере Архіва лише 18. Вона пережила трагічні події, Знання про які змушують її страждати, а згодом штовхають на пошуки ліків до Проклятого міста — Старого Ханаану. Але там вона знаходить те, чого не очікувала — двох землян. Усе, у що вірила дівчина, руйнується, а правда, що розкривається, виявляється жахливішою за Знання...
Оповідь ведеться від імені двох людей: Семере — жительки Нового Ханаану, та Бекета — хлопця із Землі, що прилетів на пошуки залишків експериментальної колонії з Землі. І це додає певної родзинки, адже технологічний розвиток суспільств цих двох повністю відрізняється. У цій історії є достатньо політики, є неймовірна жага влади, усвідомлення себе кимось винятковим, вищим над іншими. І це бачення себе в кривому дзеркалі змушує пожертвувати найріднішими людьми. І так, тут ви побачите кохання, яке лише зароджується в юних серцях, які до кінця ще не усвідомили, що стали одне для одного цілим світом. Бекет заради Семере порушить всі свої правила, він піде на все, щоб дати їй можливість відпустити жахливі спогади. Але чи впевнений він, що забувши те, що розриває її зсередини, Семере не забуде і його самого?
Ця історія огортає, як густий туман, затягує у химерну павутину. Вона похмура і небезпечна. Драматична і філософська. Зворушлива і щемка. І водночас сповнена надії на життя без брехні, де кожен має вибір — пам'ятати чи забути назавжди.
Last but not least — дебютний роман талановитого українського музиканта і поета Сергія Мартинюка «Капітан Смуток», який поклав початок успішній письменницькій кар’єрі автора. Роман про справжню дружбу, рідні стіни, перше кохання, психологічну самотність, життєві вибори, не ідеальне, але по-своєму щасливе дитинство без гаджетів та інтернету; про подорожі чужими містами та незнайомими вулицями; про нові знайомства і старих знайомих. Це прониклива, авантюрна, повільна і стрімка, часом надзвичайно відверта історія про двох друзів, що знаходяться у пошуку справжніх сенсів свого існування.
Мовчазний Капітан і шибайголова Пі як криголами на шаленій швидкості несуться крізь безкраї простори України. Спершу історія розгортається як роуд-муві про спокуту юнацьких помилок Пі — їм потрібно проїхати країною, щоб він міг вибачитись перед жінками, яких образив чи покинув, і нарешті познайомитись зі своїми численними дітьми. Але вже зовсім скоро ця історія перетворюється у справжню одіссею, сповнену несподіваних сенсів і відкриттів. Щоразу опиняючись у «місцях слави» Пі, вони вв’язуються у проблеми, курйозні, а часом й безвихідні ситуації (які, на щастя, не страшні цим двом дітям 90-х). Вони прагнуть віднайти щось важливе, намагаючись не втратити себе та свою самобутність. У них немає понять чорного і білого, поганих і хороших людей. Бо вони самі живуть, так як уміють. Нові моменти неочікувано з'являються вже на останніх сторінках роману і перевертають все з ніг на голову, змушуючи по-новому подивитись на історію мандр оповідача та його товарища Пі, простого філософа з дороги.
Свого часу ця книга стрімко увірвалася в ряди сучасної української літератури й одразу отримала неймовірну кількість схвальних відгуків від читачів, критиків та колег по цеху. Автор смачно приправив роман рокерськими філософськими цитатами й власними спогадами з дитинства у Дубно. Джойс, Керуак, Стейнбек, Селінджер, Паланік — відлуння цих авторів ви знайдете поміж рядків у Мартинюка. Та його голос звучить автентично, дуже по-українськи, дуже по-дубенськи. І з кожною сторінкою все сильніше.
Не втомлюємося нагадувати, що протягом тижня на вас чекають традиційні знижки від -10% до -50% на всі твори нашої тематичної добірки.