Квадратний ТОП-5
25.06.2020
Що читати
Поділитися
Книжки у сьогоднішній добірці приносять успіх, якщо прочитати їх й опрацювати всю наявну інформацію. Вони не просто вчать чи розповідають про тонкощі — вони допомагають.
Давайте познайомимось з ними ближче, якщо ви досі цього не зробили.
І відкриває ТОП книжка Павла Авраамова — «Стратегія Ґо»! Гра Ґо вже багато тисячоліть являється престижною грою і, що найцікавіше, люди, які в неї грають в основному дуже успішні й відомі. Полководці, президенти, новатори-бізнесмени та інтелектуали. Люди, які грають в Ґо відрізняються аналітичним складом розуму й стратегічним мисленням, та, звісно, без креативності тут теж не обходиться. Автор цієї книжки не тільки інтелектуал та один з найосвіченіших гравців в Ґо, а й досить відомий бізнесмен та науковець. В книзі автор розкриває основні принципи гри, знайомить з успішними стратегіями та захопливо накладає їх на реальні приклади з життя. Опанувавши Ґо, ваше життя дуже сильно зміниться, і ви побачите очевидні (але й не тільки) речі з іншого ракурсу. І врешті осідлаєте свій успіх.
Та стратегії є не тільки ігрові. Взагалі слово «стратегія» має багато контекстів і пояснень. Тож ще одна стратегічна книжка цієї добірки — «Гарна стратегія. Погана стратегія» Річарда Румельта.
Автор цієї книжки є одним із найвпливовіших світових мислителів про стратегію та управління. Серед економістів він відомий як один із двадцяти п’яти тих, хто має вплив на концепції управління та світову корпоративну практику. У книзі «Гарна стратегія. Погана стратегія» він розглядає приклади успішних і не надто успішних стратегій в світовій практиці різного роду компаній. Багаторічний досвід і глибока здатність до аналітики дозволили Річарду Румельту створити унікальний творчий підхід до розробки стратегії, який можна застосовувати в організаціях будь-якого сектора економіки. Практично будь-яка сфера нашого буття тісно переплетена з планами досягнення цілей: у бізнесі, громадській або політичній сфері, наукових дослідженнях, спорті — і скрізь «на коні» саме ті, хто володіє мистецтвом стратегії.
Про не менше важливі стратегії говорив кілька тисячоліть тому й відомий китайський полководець Сунь Цзи у своєму відомому трактаті «Мистецтво війни». Вашій увазі дуже крута інтерпретація цього трактату у виконанні американської художниці та письменниці Джесіки Гейґі — «Мистецтво війни в ілюстраціях». Авторка за допомогою діаграм та геометричних форм змінює ракурси класичного «Мистецтва війни», підтасовуючи його під сьогодення з усіма його викликами в менеджменті, творчості, мотивації та стратегіями, пов’язаними з цими сферами. Книжку Джесіки Гейґі буде цікаво мати не тільки у себе на полиці, вона стане ще й чудовим подарунком колегам та друзям ;)
А завершають добірку два бестселери відомого світового маркетолога і стратега Джека Траута.
По-перше, це «Маркетингові війни», написані у співавторстві з Елом Райсом. Автори цієї захопливої книжки пішли незвичним шляхом для пояснювання азів класичного маркетингу та того, у що він еволюціонує. За її основу вони взяли працю прусського генерала, військового реформатора та військового теоретика Карла фон Клаузевіца — «Про війну». Траут і Райс адаптували її для зовсім іншої, здавалося б, сфери. Унікальність «Маркетингових війн» у тому, що це вдала метафора і тонко помічена особливість функціонування маркетингу. На прикладах гігантів індустрії, просто, легко й захопливо.
Свій фірмовий стиль Траут зберігає і в ще одній спільні книжці, цього разу з американським консультантом з маркетингу та комунікацій — Стівом Рівкіном. І це «Диференціюйся або помри». Книга навчить вас правильно та грамотно позиціонувати власний бренд на цьому дикому й вщент переповненому ринку! У «Диференціюйся або помри» автори змушують маркетологів працювати, щоб виявити і навчитись продавати унікальні цінності своєї продукції. Все розказується на прикладі успішних ініціатив диференціації від гігантів, таких як Dell Computer, Southwest Airlines, і Wal-Mart, до менших історій успіху, таких як Matzah і крихітний коледж Трініті в Коннектикуті.
Книжка поглиблено досліджує сучасні найбільш успішні стратегії диференціації, пояснюючи де і коли вони повинні бути застосовані.
На позитивній ноті успішності прощаємось до наступного тижня!
ф