Культурний десант. ТОП-5
14.09.2022
Що читати
Поділитися
Неочікувано швидко настав новий четвер, а це час для нової книжкової добірки! Сьогоднішній ТОП-5, на перший погляд, має в собі непоєднувані книжки, але це не так. Зустрічайте наш культурний десант!
Кінематограф. Наймолодший вид мистецтва, але він ніяким чином не поступається своїм старшим «братам». Без нього неможливо уявити сучасне життя і саме про нього розповість книга «Живе кіно», яку написав легендарний кінорежисер Френсіс Форд Коппола. Так, саме той, хто став творцем «Апокаліпсису сьогодні», «Хрещеного батька», «Розмови», «Дракули» та багатьох інших культових стрічок.
«Живе» кіно — один із найновіших напрямків кінематографу, це крутезна суміш кіно, театру та телебачення. У своїй книзі Коппола ділиться всім, що стосується цього напряму. Він починає з техніки створення фільмів, роботою з акторами й закінчує особистим досвідом, котрий подано у вигляді щоденника, вдалими рішеннями та відвертими провалами. І приправлено все це дрібкою гумору, що лише додає книзі шарму та атмосферності.
Живопис. Наступна книжка, «Авангардне мистецтво в Україні, 1910 - 1930: пам’ять, за яку варто боротися», неймовірно важлива для нас, особливо у світлі повномасштабного вторгнення росії, яка продовжує свої спроби знищувати наші мову, культуру, квіт нації...
Коли ми чуємо такі імена, як Казимир Малевич, Михайло Бойчук або Іван Кавалерідзе, то найчастіше асоціюємо цих авангардистів не з Україною. Так сталося, що колоніальна політика східного сусіда, на жаль, доклала багато зусиль, щоб ми так думали. Та, на щастя, Мирослав Шкандрій, канадський мистецтвознавець українського походження, доклав ще більше зусиль, щоб все це виправити й повернути цим іменам українське коріння. В своїй монументальній праці автор показує справжню Україну в світовому контексті, як мультикультурну й талановиту країну, яка виховала й дала світові великих авангардистів. Також у книзі можна ближче познайомитись з прикладами їхніх робіт, як на сторінках видання, так і на традиційних кольорових розворотах всередині книжки.
Музика. Не обійтися й без крутої біографії, особливо, якщо є можливість познайомитися ближче з таким харизматичним рок-музикантом, як Джим Моррісон. Тож, до вашої уваги книга «Звідси ніхто не вийде живим» Денні Шуґермана та Джеррі Гопкінса!
Джим Моррісон був генієм, який помер занадто молодим. Він справді неперевершений у своєму мистецтві писати чудові вірші, музику та торкатися наших душ глибоко та з тривалим ефектом.
Його музика живе.
Ця неймовірно добре написана біографія, що охоплює все життя Моррісона, показуючи більшість сторін публічної (і приватної) особи музиканта.
Книга розповідає про юність зірки, яка минула майже без батька. Ви дізнаєтеся про літературний вплив на Джима у молодому віці... і коли ви читаєте, яким був цей вплив, починаєте більше розуміти його музику. Автори охопили початок музичної кар’єри Моррісона, а також його кар’єру в поезії. Однією з чудових особливостей є те, що книжка яскраво висвітлює його бажання бути насамперед поетом, а не рок-зіркою.
Крім того, вокаліст розкриється з неочікуваних сторін. Наприклад, Джим був шалено п’яним, коли робив якісь дійсно дурні вчинки, але в ньому була й людська сторона... чи то в тихих глибоких розмовах з друзями, чи в отриманні квитків Rolling Stone для одного зі своїх працівників. Моррісон справді мав люблячу сторону.
Усім, хто хоча б віддалено зацікавлений в The Doors найбільші рекомендації. Біографія добре досліджена та написана... і показує ту сторону життя Джима Моррісона, до якої більшість не звикли.
Мода. Габріель Бонер Шанель — ікона стилю, міс елегантність і просто легенда. Жінка, яка завжди дотримувалася дорогої простоти у створюваному образі. Засновник бренду одягу та парфумів Chanel. Стиль, який вона створила відображає цілу, без перебільшення, епоху. Її обожнювали, обожнюють і, певне, будуть обожнювати в майбутньому.
Книга «Коко Шанель» Анрі Гіделя, відомого французького письменника та критика, спирається на солідний фактичний матеріал: інтерв’ю з сучасниками, документи, публікації. Однак, це не документальна оповідь, а добротний роман про Габріель Шанель, ту саму «Коко», чий вік практично нікому не відомий...
Література. «Я не прихильник уявлення про те, що «1984» — це тужливе виття самотньої та вмираючої людини, у якої не було майбутнього. Я хочу зрозуміти, про що він думав і як прийшов до тих висновків, які у нього з'явилися», — говорить Доріан Лінскі, автор наступної, і останньої на сьогодні, книги «Міністерство Правди».
Авторитетна, глибока та неймовірно сучасна «біографія книги». Адже «1984» Джорджа Орвелла — це не просто книга, це ключ до розуміння сучасного світу, невичерпна скарбниця ідей і мемів. Досить поглянути на те, як сьогодні все ширше використовуються орвеллівські поняття «Старший Брат», «Поліція думки», «дводумство», «новомова», горезвісна формула «2 + 2 = 5». Лінскі дослідив не тільки коло ідей і подій, що призвели Орвелла до створення всесвітньо відомого роману, але і його глибокий, тривалий вплив на світову політику, соціальні відносини та культуру на всіх рівнях — від елітарного до популярного. Меседж, закладений у «1984», із легкістю подолав багато десятиліть: «Не дозволяй цьому статися. Усе залежить від тебе» — і йдеться тут навіть не про тоталітаризм, не про Велику Брехню фашистських і комуністичних утопій, а про «брехню середнього масштабу», яка постійно спотворює реальність у XXI столітті.
Традиційно на всю добірку діє знижка -20%! Тож, не проґавте можливість придбати дійсно вартісні книги за крутою ціною.