І почнемо з самого початку) Тобто з початку ХХ століття. Тож відкриває нашу добірку легендарний Коносуке Мацушіто, а якщо точніше — його унікальна і найбільша точна біографія авторства американського бізнесмена й дослідника Джона П. Коттера.
У минулому столітті постать Муцушіти — чи не найперша історія успіху на євразійському континенті. У той час як у Америці відбувалося становлення іншої світової легенди Генрі Форда, Коносуке своєю впертістю й прогресивними поглядами на управління заснував не тільки нові стандарти, він здійснив одну з ключових технічних революцій у світі.
«Настанови Мацушіти» — це історія юного хлопця без освіти й зв’язків, який створив одну з найбільших корпорацій у світі. Унікальність цієї книжки у тому, що це не тільки біографія, але й приклад того, як досягти нечуваного успіху завдяки своїй працьовитості й наполегливості.
Щоб розповісти наступну історію, ми переносимось у Даллас. А саме у невеликий магазин одягу «Neiman Marcus» 1920-тих років, коли молодий хлопець Стенлі Маркус вирішив приєднатись до сімейного бізнесу. Згодом «Neiman Marcus» починає відкривати філії по всій Америці, переживає часи Великої депресії та Другої світової війни. Але залишається успішним і навіть засновує власну престижну fashion-премію, яку свого часу отримають легенди моди Крістіан Діор, Ів Сен Лоран і Коко Шанель.
Ці та безліч інших цікавих фактів про своє життя й імперію «Neiman Marcus» стали основою захопливої книжки Стенлі Маркуса «Магазин моєї мрії». Як ми знаємо, найцікавіші автобіографічні книжки — ті, у яких автор розповідає не тільки про те, що він зробив, а й про те, що він пізнав. Так от ця саме така ;)
Наступна історія успіху про легенду, зразкового бізнесмена й засновника управлінського конслатингу Марвіна Бауера. Відома журналістка й біограф Елізабет Едершайм у книзі «Марвін Бауер, засновник McKinsey & Company» зібрала численні поради щодо інвестування в розвиток ідей та підготовку співробітників, що ґрунтуються на особистому досвіді Марвіна Бауера. Авторка розповість нам не тільки про це, а ще й про перші кроки легендарного Бауера, його становлення як лідера та формування його цінностей.
Гадаємо, що про «Chrysler», «Ford Mustang» і «Fiesta» чули усі) А усі знають, завдяки кому ці автомобілі з’явились і завоювали серця мільйонів автомобілістів в усьому світі? Його ім’я — Лі Яккока. А його книжка «Яккока. Автобіографія», написана у співавторстві з журналістом Вільямом Новаком, — не просто життєва історія. Ця книга 3 в 1: особистий життєпис, нотатки менеджера і спогади про рух кар’єрними сходами, здавалося б, звичайного хлопця, сина емігрантів, який став чи не іконою американського автопрому наряду з Генрі Фордом. Тут ви знайдете і поради щодо бізнесу, і смішні байки, і роздуми людини, від рішень якої залежала доля окремих людей і величезних компаній.
А закриває нашу сьогоднішню добірку історія успіху не окремої людини, а цілого клану, одного з найбагатших і водночас найзакритіших у світі — клану Мюльє. Цю заможну французьку родину найчастіше сприймають як засновників всесвітньої мережі гіпермаркетів «Ашан», але це тільки крихта того, що є насправді. Бертрану Гобену, французькому журналісту-розслідувачу, ніяк не давало спокою, хто вони, як добились своїх статків, чому про них не пишуть ЗМІ й не відбувається ніяких скандалів… І він єдиний, кому врешті-решт вдалося дізнатись правду. «За лаштунками імперії Мюльє» — це скандальна книга про клан Мюльє, яку ви не знайдете у жодному «Ашані») І точно дізнаєтесь, що ж там за завісою таємничості цих багатіїв.
На цій інтригуючій ноті кажемо вам — до зустрічі у наступній добірці.