Хороший бізнес, це хороший бізнес. ТОП-5
29.04.2021
Що читати
Поділитися
З таким ТОПом, який ми сьогодні для вас зібрали, можна стати практично ідеальним управлінцем. Тож читайте уважно і обирайте ту книгу, яка вам найближча (а краще оберіть усі, повірте, вони того варті).
Отож, відкриває добірку крутезна книжка — «Марвін Бауер, засновник McKinsey & Company» Елізабет Едершайм. Про легендарну і чи не першу у світі консалтингову корпорацію McKinsey, мабуть, чули усі. Там працюють та навчаються кращі з кращих з усього світу. Та не кожен середньостатистичний бізнесмен знає, як і з чого все починалось. Відома журналістка Елізабет Едершайм вирішила виправити цю ситуацію, а ми підхопили й переклали для вас українською. Марвін Бауер, молодий випускник Гарвардської школи бізнесу, на початку 1930-х років у пошуках роботи познайомився з Джеймсом МакКінзі — директором невеличкої бухгалтерської контори в Нью-Йорку. І ця зустріч стала роковою для обох. Авторка більше зосереджується на самому Марвіні Бауері, а також на основних ідеях та баченні, які він хотів побудувати завдяки МакКінзі. Ця книга також охоплює і значну частину історії МакКінзі та попередню частину бізнесу з питань управлінського консалтингу (який тоді називався «управління інженерною діяльністю»). А ще у ній представлені досить цікаві факти про побудову Бауером організації як ціннісно-орієнтованої та інноваційної, розповідь про випускників школи керівництва Марвіна, які пропагували одну й ту ж ідею в організації свого бізнесу.
Другою сходинкою в добірці стала книжка Брайса Г. Гоффмана «Червона команда». Це вражаюча книга про метод червоних команд, який застосовується ЦРУ, армією США та багатьма іншими військовими та корпораціями. Ідея полягає в тому, щоб мати команду в організації, яка б поставила під сумнів будь-який план, статус-кво та знайшла потенційні проблеми в довгостроковій перспективі. Раніше метод Red Teaming застосовувся тільки у мілітарних організаціях, оскільки був заснований на військових стратегіях. Та коли Брайс Гоффман долею випадку дізнався про його існування, то побачив сенс у тому, щоб перенести цей метож у бізнес площину, і… спричинив чи не бізнес-революцію. Red Teaming працює! І це можна побачити на прикладах компаній типу Apple та їй подібних. Ця книга — про методи та пропозиції щодо того, як застосувати мистецтво Red Teaming у вашій компанії. І добитися успіхів.
На третьому місці добірки книжка, яка стане у нагоді кожному, незважаючи на те, бізнесмен ти чи ні. Лайфгаки кризового спілкування пригодяться усім. Це «Привітайте своїх хейтерів» Джея Бера. У цій книзі Джей висвітлює багато способів поведінки так званих «хейтерів», потенційних розвитків подій через їх появу та наслідків від їх слів. Це надзвичайно практична книга, наповнена прикладами з реального життя, корисними тактиками та сторонніми дослідженнями й ідеями — усе, що потрібно, щоб залишити позитивне враження про вас (за будь-яких обставин). Перша частина книги сфокусована на фактах і кейсах, а от у другій автор ділиться інструментарієм, завдяки якому вам буде зручніше відстежувати та фіксувати відгуки про вашу компанію, ну і, звісно ж, практикувати поради з першої частини.
На четвертому місці — «25 ключових моделей управління» Ґербена ван ден Берґа та Пола Пітерсма. Ця книжка орієнтована на те, щоб висвітлити справді 25 популярних моделей управління, детально їх розібрати, визначити сильні й слабкі місця і, найголовніше, зрозуміти, наскільки вона буде ефективною саме у вашому випадку. Універсального рецепту «хорошого управління», на жаль, не існує. Але є люди, команди й керівники, які завжди можуть прислухатись і зробити правильний крок. «25 ключових моделей управління» саме та книга, в якій є все, до чого варто прислухатись. Кейси наведені авторами довели свою цінність і практичність у кризових ситуаціях, з якими стикались компанії. І хоч «моделі управління» звучить так, ніби ми збираємось запускати «Crew Dragon» у космос, та насправді автори (і наші перекладачі, звісно ж) постарались передати інформацію максимально доступно й весело.
А завершить добірку книжка відомого нашого, українського, автора Дениса Каплунова — «Як писати комерційну пропозицію». Якщо при словосполученні «комерційна пропозиція» у вас відразу виникає думка «я вмиваю руки» або «для цього є інші спеціаліст, а не я», то дарма! Не все так страшно, як ви собі думаєте) Зважаючи на свою багаторічну практику, Денис Каплунов написав таких тисячі (що важливо — успішно!) і викристалізував два десятки найбільш сильних та універсальних кейсів. Отож, автор починає книжку з того, що розповідає, чим насправді являється «комерційна пропозиція», а також де і з якою метою її можна застосувати. Після «введення» він пропонує ті самі 20 варіантів, озброївшись якими ви без проблем зможете запропонувати вигідну КП і новому партнеру, і колишньому, і рекламодавцю чи спонсору, а також представити потенційному клієнту товар, послугу або навіть подію так, що він вже не зможе відмовитись.
А тепер, озброївшись такими знаннями, вперед до бою! Давайте покажемо крутий результат у своїй справі, навіть незважаючи на пандемію! З такими книжками це буде нескладно!