Том Шиппі

Том Шиппі

(09.09.1943) Том Шиппі (Томас Алан Шиппі) — британський медієвіст, дослідник середньо- та давньоанглійської літератури, а також сучасного фентезі та наукової фантастики. Він вважається одним із провідних світових академічних експертів з творчості Дж. Р. Р. Толкіна, про якого написав кілька книг і багато наукових статей. Його книгу «Дорога в Середзем’я» назвали «найкращим дослідженням Толкіна».

Освіта та академічна кар’єра Шіппі багато в чому повторювали шлях Толкіна: він відвідував Школу короля Едуарда в Бірмінгемі, став професійним філологом, обіймав посаду професора в Університеті Лідса та викладав староанглійську мову в Оксфордському університеті за програмою, яка придумав Толкін.

Він отримав три нагороди Mythopoeic Awards і World Fantasy Award. Письменник брав участь у створенні кінотрилогії Пітера Джексона «Володар перснів», допомагаючи тренерам з діалекту. Він виступав як експерт-медієвіст при створенні всіх трьох документальних DVD, які супроводжують спеціальне розширене видання трилогії, а пізніше також трилогії фільму «Хоббіт».

Шиппі багато займався дослідженнями англійських легенд та середньовічної літератури. Підсумком цих досліджень стали велика кількість наукових статей та книг, у тому числі й «Сміючись і помру: про життя і смерть видатних вікінгів», яка виходить друком в українському перекладі у видавництві «Фабула».

Книги автора