#ЩоЧитатиВихідними. Про свободу

Нова добірка має назву, що ясно говорить сама за себе. Отже, поговоримо про свободу.

 

Історичний роман — що може бути краще? Пропонуємо вашій увазі книгу Еріка Вуяра  «Конкістадори».

Золото завжди затьмарювало погляди, і неважливо, хто ти — воїн чи правитель. Іспанського короля Карла V це теж не оминуло. І, звичайно, разом з ним спіткало й конкістадорів…

Спершу їм доведеться пройти крізь вогонь, воду, Анди і навіть смерть.

Франсіско Пісарро та його маленьке військо за наказом іспанського короля мандрують до Перу, щоб затвердити там нові порядки і стерти з лиця Землі залишки імперії інків. Та все не так просто, адже навіть природа проти. Анди безжальні, але якими стають інки перед обличчям смерті? І чи зможуть конкістадори протистояти цьому?

 

«Ця книжка написана в миті відчаю боротьби за Україну, але, водночас — і в передчутті неминучої перемоги над ворогом, який розв’язав запеклу війну проти нашого народу. Робота над нею стала моєю єдиною втіхою у дні вимушеної розлуки з рідними і зі своєю Батьківщиною» — пише авторка, Віра Валлє, у своїй новій книжці «Свобода та її вороги. Нотатки підчас війни».

Український народ чи не кожне століття виборює свою свободу (дав Бог сусідів!). І кожне нове покоління, хоч і розуміє поняття незалежності по-своєму, але генетичної пам’яті ніде не діти, і ми вже розуміємо кошмари наших предків, маючи свої власні. Та крім героїв, свобода має й ворогів.

Авторка проводить аналіз усіх передумов, що спричинили повномасштабне вторгнення Росії 24 лютого. Вона підіймає багато тем, розпочинаючи з підсумків 30 років незалежності та філософії свободи.

Насамперед Віра Валлє розмірковує про уроки для майбутнього, які має винести Україна. Адже успіх країни залежить від того, чи впораються українці з ворогами свободи, якими є фасадна демократія, популізм, криза освіти й культури, корупція. У книзі також детально розглянуто такі важливі теми, як «криза довіри» і «культура як символ свободи». Текст не складний для розуміння, доповнений різними схемами та графіками.

Написана впродовж перших двох місяців повномасштабного вторгнення Росії в Україну, ця книжка є застереженням про загрози, які чинить свободі авторитаризм, а також нагадуванням про важливість невпинної й наполегливої боротьби за цінності лібералізму.

 

На цьому час завершувати. Бережіть себе, чекаємо вас у нашому блозі наступного тижня!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Розповімо про нові книги, свіжих вибірках і головних літературних подіях
Loading

Мова видання:

Розділи:

Серії:

Отримай знижку
X
20-75%
На ВСІ книжки!
Діє до 28.11.2022
Не сумується з іншими акцiйними пропозицiями