Український ТОП-5

День Незалежності заставив нас вкотре задуматись над тим, яка наша країна прекрасна, і скільки в ній талановитих письменників і чарівних міст. Так і з’явилась сьогоднішня добірка. В ній різні за жанрами і настроєм книжки, але всі вони про Україну, неймовірну в своєму різноманітті.

Поїхали у велику мандрівку прямо зараз.

Почнемо нашу літературну мандрівку зі сходу, а саме з Харкова, де проходить дія кримінального роману «Новини» Андрія Войніцького. Автор знайомить нас з Данилом Кисленком, молодим журналістом, який змушений просиджувати життя на ненависній роботі, то у редакцій, то на якихось сумнівних подіях. По своїй натурі він безініціативний, безрадісний і закритий у собі. Але дещо в ньому змінюється після судового засідання, на якому розглядали убивство молодої доньки одного з місцевих депутатів-мажорів. Щось у цій справі йому здається нечистим і занадто підозрілим. Тож він вирішує провести власне розслідування. Хоч він і проявив ініціативу чи не вперше, але це було ризикованим рішенням, бо розслідування приведе його до «темної сторони» Харкова, де вбивства, наркотики і бандитизм — звична справа…

«Патерн» Володимира Єшкілєва переносить нас у столицю. На студію, де знімається чергове реаліті-шоу. Тут панують закони, дещо відмінні від законів звичайного людського життя. Все, що відбувається в кадрі, — плід хворої уяви режисера і продюсерів заради максимального рейтингу телешоу. Але одного дня на студії стається вбивство. Хто і для чого зробив це — невідомо. Режисер Антон, для якого знімальний майданчик як рідний дім, зацікавлений знайти і викрити вбивцю. Але деяким людям зверху ця ініціатива здається недоречною. Події набирають обертів, ситуація стає натягнутою й небезпечною, Антон потрапляє під приціл… і кожна його дія або слово, можуть стати для нього останнім. Чи зуміє він вибратись з такого розкладу й віднайти справедливість? Відповідь ховається на сторінках роману Володимира Єшкілєва.

Роман «Бурштин» Василь Тибель знайомить нас з темним і містичним Поліссям. Історія починається задовго до наших днів, коли магія мала набагато більший вплив на світ. Після великої битви добра і зла, людям вдається заточити демонічне єство у бурштинову сльозу, з надією, що ніхто й ніколи її не знайде. Але час плине за своїм планом… люди змінюються, як і їхні бажання і можливості. У наш час Полісся перетворюється на клондайк, в якому браконьєри, бандити, депутати й прості люди, які просто хочуть жити, опиняються у пастці жадоби, брехні й залежності від бурштинових покладів у місцевих лісах. І це вивільняє демона, який бажає помсти і знищення усіх довкола. На щастя, серед людей знаходиться нащадок одного з тих, хто кілька століть тому впорався з демоном. Тільки йому потрібно це зрозуміти й відчути. Можливо, він справжній герой. А можливо, просто чоловік з удачею, який опинився не в той час і не в тому місці. Вирішувати вам, дорогі читачі.

А «Гелтер Скелтер» Олександра Завари переносить нас у саме серце Буковини — Чернівці. Гаряче літо в самому розпалі. Компанія студентів, яка одного вечора майже випадково опиналась у одному з блоків гуртожитку, святкує екватор навчання. Все могло б закінчитись, так і не почавшись, і могло б закінчитися добре, але один з хлопців пропонує провести містичний ритуал і попросити у гоголівської Панночки здійснення бажань. На жаль, юні й захмелілі від алкоголю присутні в кімнаті погоджуються на цю затію. Наступного дня після святкування їхні бажання починають здійснюватись. У когось з’являється новий комп’ютер, у когось можливість отримати власне житло і т.д. Але ціна кожному бажання — життя. За рядом жахливих нещасних випадків, які почнуть ставатися зовсім скоро після вчырки стане зрозуміло, що тут щось не чисто. Що як їхні життя забирає не Панночка, а хтось інший?.. Набагато реальніший.

А майстерну крапку в цій подорожі робить Остап Українець з романом «Малхут», події якого відбуваються у Івано-Франківську XVIII-XIX століття. Головний герой роману — Іґнацій Камінський. У минулому одіозна й навіть кримінальна особистість. Доки Європу сколихують події, що здатні змінити геополітичні розклади у світі, Іґнацій будує кар’єру голови міста і фанатично захоплюється пошуками таємного ордену, про який прочитав на знайденому в молодості листі. Ця фанатичність згодом займає не тільки його, а і його друзів, а пізніше й саме місто. Врешті-решт, перед Камінським відчиняється омріяне підземелля з кімнатою, в якій вершиться доля людей, але за такий вхід доведеться заплатити.

Ну що, як вам наша мандрівка? Діліться враженнями у коментарях. І попутно не забувайте про промокод top20 зі знижкою 20% на всі книги ТОПу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Розповімо про нові книги, свіжих вибірках і головних літературних подіях
Loading

Мова видання:

Розділи:

Серії:

Отримай знижку
X
70-75%
На 50 найменувань книжок
Діє до 31.08.2022
Не сумується з іншими акцiйними пропозицiями