“Посиденьки з книгоманом”. Софія Челяк

 

 

Привіт, Софіє! Як на мене, наголошувати на тому, що ти книгоманка, те саме, що говорити «вогонь пече». Адже ти є програмним директором Форуму Видавців і, ясна річ, лютою  книгоманкою. А скажи-но мені, яку книгу ти прочитала останньою? Які від неї враження? 

 

Останньою книгою, яку я прочитала, став роман «Світло згасло в країні див» П’єра Ді-Бі-Сі. Ну, це кайфова книга — як на неї не дивитися. Естетика декадансу, сексу, наркотиків, алкоголю. Головний герой на початку книги намагається покінчити життя самогубством, запхавши дольку лимону з-під джину (мій улюблений напій) в розетку. Так от, читала я книжку декілька тижнів після того, як мене саму у ванній фен добряче вдарив струмом)

Ну і ще Берлін, що є любов’ю. Розмови про капіталізм і комунізм.
Тут можна багато розказувати. Але краще читати!

22089959_1667618726590351_8206406255209186101_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Софіє, а хто прищепив тобі любов до літератури? Як це сталося

 

Я не знаю… Можна сказати, що мама, бо вона багато читала мені. А потім мене почали готувати до школи і просто змушували читати (мені було десь 4 роки), я всіляко пручалася і кричала, що буду ведучою, а їм читати не треба. І завжди казала, що читати не вмію.

Минув час, мама не мала часу дочитати мені книжку про «Маленьку відьму», я взялася сама — і понеслося.

 

IMGP9672

Де тобі читається найкомфортніше? 

 

Тут найлогічніше питання «коли»: коли маю вільний час.
А читається добре завжди і всюди))))

 

А тепер давай на секунду відволічемось від літератури. Скажи, коли востаннє ти відпочивала і як це було? У тебе взагалі бувають дні, коли ти абсолютно абстрагуєшся від літпроцесу? 

 

Моя перша і остання, поки що, нормальна відпустка — стипендія від Goеthe-інституту у містечку Мангайм. Там я вчила німецьку.

Але всі пункти питання до кінця не виконуються, бо я читала книги, які мені подарували на Форумі, ггг

Я там навіть потрапила на супер-міні-книжковий ярмарок. Так що Софію з роботи можна вивести, а роботу з Софії — ні)))

IMGP0635

Маєш якісь цікаві хобі?

 

Я дуже люблю політику і філософію. Маю певну кількість годин на тиждень відслухати лекцій чи прочитати книг.
Я завжди жартую, що оскільки працюю в культурі, то моє хобі — політика)

 

 

 

Знаю, що ти займаєшся перекладом. Скільки часу приділяєш цьому заняттю? І що цікавого у цій сфері твоєї дільності? 

 

На жаль, не так багато, як хотілося б. Зараз через основну роботу це викроювання часу за його відсутності.

Але я люблю перекладати тільки те, що мені подобається. Працювати над чимось примусово я просто не можу фізично.

 

А зараз повернемось до літературного життя. Цьогорічний Львівський форум має тему “Ринок свободи” Чому саме ця тема? Як вона назріла? І до чого готуватись?

 

Ми хочемо поговорити про те,  як кожен з нас “торгує” своїми уявленнями про свободу під тиском обставин: щоразу підвищуючи або знижуючи ставки. Про те, як визначається ціна на свободу,- залежно від умов торгівлі та суб’єкту, який стає її споживачем. Про спекуляції поняттями Свободи, які активно використовуються у пропаганді.

 

Чекати на неоднозначні дискусії, які говоритимуть правду. Неоднозначні саме тому, що вони будуть неприємні. Але проговорити те, що неправильно і зрозуміти проблему – найкращий спосіб, щоб зайти на “шлях праведний”)))

14322522_520907968100269_5903793661649289981_n

 

 

 

 

На Форум Видавців  приїздять автори з усього світу. Кого нам чекати цього року? І чи приїде нарешті Стівен Кінг??? 

 

А на кого чекати, я вам зараз не скажу! Хоча  не переживайте, зараз ми працюємо над запрошеннями і «зіркових» гостей, і тих авторів, кому ще тільки доведеться завоювати серця українських читачів.

 

А якщо дуже хочеш Кінга, то попрошу в КСД, щоб вони знову привезли його картонну модель)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В мене є одне майже традиційне питання-прохання до всіх, у кого беру інтерв’ю для «Посиденьок». Як  експерт у книжковій сфері, назви свій топ 5 книжок, які б ти радила прочитати. 

 

14 лютого я складала топ для книгарні Книжковий Лев, з того часу ще нічого не змінилося)

 

1. Мій топ на всі випадки життя. Я вже навіть не знаю, скільки раз перечитувала цю книгу. Це «Непрості» Тараса Прохаська, Видавництво «Лілея-НВ». Я добре пам’ятаю, як десь у віці 10–12 років крала її у мами і, ховаючись під столом, читала. Я тоді так тішилася, бо думала, що розумію цю книгу.

Буду відвертою, нічого не змінилося, я далі щоразу, коли її перечитую, думаю: «От нарешті я її зрозуміла».

2. «Компас» Енара Матіаса, в перекладі Ірини Славінської, Видавництво Старого Лева. Це велика книга-подорож по Близькому Сходу. З любов’ю, спекою, сумом і кригою. Ця книга пояснює Схід, розказує про розпусту і консерватизм, але найбільше там, звичайно, літератури і музики.

3. «Аліса в Країні чудес» і «Аліса в Задзеркаллі», Видавництво Івана Малковича «А-ба-ба-га-ла-ма-га”/Ababahalamaha Publishers. Тут без коментарів. Хіба що гусінь — one love!

4. Моя найновіша любов — «Світло згасло в країні див» П’єра Ді-Бі-Сі, дякую Галі Шиян за переклад, а Батрахоміомахія — за видання.
Якщо вам потрібно сюру, наркотиків, алкоголю і Берліну перед сном, you are welсome. Ну і, окрім того, красівий капіталізм, боротьба з ним чи ігнорування його.

5. І наостанок щось навчальне. Талеб «Чорний лебідь», Наш Формат. Він пояснює дуже багато речей. І час від часу його обов’язково треба перечитувати.

 

26232772_1514199848687526_7814740365005993454_o

 

Традиційне побажання всім-всім книгоманам від тебе?

 

Очікуване — це побажати гарних книжок, низьких цін на них, зручних диванів чи ліжок, де можна читати. Це круто. Але якщо ви справді книгоман, то моє побажання для вас на сьогодні таке: відкладіть книжку й підіть трохи розімніться!

18664511_10155293667269402_1046136875431790257_n

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Розповімо про нові книги, свіжих вибірках і головних літературних подіях
Loading

Мова видання:

Розділи:

Серії:

Отримай знижку
X
70-75%
На 50 найменувань книжок
Діє до 31.08.2022
Не сумується з іншими акцiйними пропозицiями