“Посиденьки з книгоманом”. Олександр Гнатюк

27718466_1720777147993159_60102537_n

Книгомани – це не тільки дівчата) Серед книгоманів є й мужні та активні чоловіки) Саме таким є і наш сьогоднішній гість. Засновник фейсбук-спільноти ВРАЖЕННЯ UA, письменник-початківець і зразковий сім’янин – Олександр Гнатюк.

 

Привіт, Сашко! Якщо поспостерігати за твоєю активністю у Фейсбуці, то складається враження, що левову частку доби ти читаєш або радиш фейсбук-спільноті що почитати)) Це справді так?

 

Вітаю, Остапе!  Це не зовсім так. Правду кажучи, у Фейсбуці я набагато більше сам запитую, чим іще «поласувати» із книжечок. А щодо самого читання, то читаю щодня. Але це може бути як п’ятнадцять хвилин в обідню перерву на роботі, так і зранку до ночі у вихідний.

 

 

 

Як давно ти читаєш? І хто прищепив тобі любов до книг?

 

Такого не було, щоб хтось прищеплював. А десь років із десять тому, ще навчаючись в університеті, я натрапив на постер до фільму, який мав вийти за рік. Тільки не смійся, але це були «Сутінки». Мене так зацікавила анотація, що я вирішив перед екранізацією прочитати книгу. Знову не смійся, але мені сподобалось! Та по-справжньому багато читати я почав тільки останнім часом, коли й сам почав писати.

 

Скільки часу в тебе це займає? Чи впливає це на твоє подружнє життя? 

 

Недочитана книга в неділю почекає, а дружина — ні . А якщо серйозно, то моя дружина теж любить читати. Вона як вихор мчить до останньої сторінки, «ковтаючи» книгу. Я ж читаю повільно, багато обдумую прочитане.

 

Що любить читати дружина? Чи схожі ваші смаки в літературі?

 

І я, і вона любимо трилери і фантастику. Тільки моя кохана «половинка» тягнеться до фентезі, а я — до наукової фантастики.

 

Чи маєш уже якийсь власний «топ»? І які в ньому книжки?

 

Власного не маю, бо не вважаю, що прочитав достатньо, аби робити хоч якісь більш-менш об’єктивні оцінки, навіть для себе. Та знаю, що багатьом було б цікаво, тому зроблю ТОП-5 книжок, які викликали в мене справжній захват:

  1. Артур Кларк «Пісні далекої Землі»
  2. Йелле Роймер «Homo Urbanus»
  3. Блейк Крауч «Темна матерія»
  4. Ярослав Яріш та Ярослава Бакалець «Із сьомого дна»
  5. Лю Цисінь «Проблема трьох тіл»

 

Ти модеруєш досить популярну спільноту ВРАЖЕННЯ UA. Звідки взялась ідея її створення?

 

Поблукавши якось у Фейсбуці, я натрапив на кілька цікавих літературних спільнот. Здебільшого люди в них показували, що саме читають, але цього мені було замало, я волів до перемовин, дискусій, навкололітературних приколюх і, нарешті, повноти ВРАЖЕНЬ від прочитаного… Минули важкі місяці модерування. І тепер щотижня в спільноті проводяться акції. Мені дуже приємно, що «Враження» досягли такого рівня, з яким рахуються і до якого дослухаються українські видавництва.

21740457_1545130762224466_5616924185958977035_n

Не всі знають, що ти і сам пишеш. Розкажи детальніше про Сашка Гнатюка як письменника. Про що пишеш?

 

Читання книг, спільнота ВРАЖЕННЯ UA і моя «писанина» – це все невід’ємно пов’язані поняття. Читання дає «цеглини» для мого письма, а завдяки спільноті я знаю, яку саме «цеглину» візьму до рук наступною. Та письменником я поки себе не вважаю, адже цим я поки не заробляю собі на хліб.

Наразі написаний науково-фантастичний трилер на 100 тис. слів, в який я вклав усього себе. Впевнений, що при правильній рекламній кампанії це буде справжня бомба, адже сюжетних твістів та головоломок там справді вдосталь.

 

Уже знайшов видавця?

 

По видавництвах ще не розсилав, лише по конкурсах. Але якщо це читатиме видавець, який забажає співпрацювати, він точно не прогадає.

 

Чи є в тебе ще якісь задуми? Збираєшся брати участь у літературних конкурсах?

 

Задуми народжуються щодня, головне не забувати їх занотовувати. Зараз одночасно пишу другий і третій романи: фантастичний детектив та психологічний трилер. Часу обмаль, але намагаюсь розставляти пріоритети.

 

Нещодавно фейсбуком пробіглась новина про те, що українці мало читають. Розкажи про своє бачення ситуації.

 

Це сумно. Але надмірно сумувати з цього приводу не варто. Книга — це не єдине джерело інформації. Той самий інет можна використовувати, аби знайти повно корисної «інфи». Я, наприклад, при написанні попередньої книги не вилазив із сайтів, де були описані новітні наукові здобутки у квантовій фізиці чи глибинах космосу. Повертаючись до статистики, більшість вбачає негатив, я ж намагаюсь навіть тут знайти певне розуміння і навіть позитив. Прийшовши з важкої зміни, мало хто потягнеться за книгою, легше увімкнути телевізор. Це неможливо узяти і змінити в одну мить. Радує вже те, що наразі Книга в Україні стала більш популярною, ніж це було 5 років тому.

27721224_1720777211326486_133352076_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А що б ти порадив тим, хто взагалі не читає (і не збирається розпочинати)?

 

Радив би ніколи і не відкривати книгу. Може ж статись таке, що вони інакше поглянуть на світ і самих себе. А такий люд більше думає і ним важче маніпулювати. Тому ліпше не брати книг. Жартую)

 

І наостанок. Що побажаєш нашим читачам????

 

Дорогій Фабулі щиро дякую за запрошення! Усім бажаю дотримуватися активного способу життя, читати цікаві книжечки. Розвитку та процвітання!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Розповімо про нові книги, свіжих вибірках і головних літературних подіях
Loading

Мова видання:

Розділи:

Серії:

Отримай знижку
X
70-75%
На 50 найменувань книжок
Діє до 31.08.2022
Не сумується з іншими акцiйними пропозицiями