"Посиденьки з книгоманом". Гульбану Бібічева

"Посиденьки з книгоманом". Гульбану Бібічева
0EFEF98F-6D34-4C43-A9FE-A467701DD466-733-00000086F9016C2C.mov_snapshot_00.00_[2017.12.29_14.10.00] Для нашої сьогоднішньої гості книги не просто спосіб відволіктись - для неї це любов на все життя. Вона вдало поєднує роботу в банку, виховання чотирьох синів, підтримку домашнього вогнища й активність у власному блозі та соцмережах. Сьогодні ми цікаво поспілкувались з Гульбану і тепер ділимось розмовою з вами)       Привіт, Гульбану, мабуть, найбільше, що мене цікавить як чоловіка (сміюсь), як ти поєднуєш материнство й домашні турботи  із читанням книг та веденням блогів на такі різноманітні теми (від книжкових оглядів до стосунків у суспільстві та сімейних лайфхаків)? Як ці заняття впливають одне на одне? Привіт) У січні в мене ще й декрет закінчився, і я стала до роботи як повноцінна офісна робоча одиниця :) Насправді мені важко оцінити, чи вдало я все поєдную, адже часто, як і багато хто з нас, відчуваю нестачу часу на заплановане. Але найбільше допомагать поєднувати побутові і сімейні обов’язки з творчою реалізацією ДВІ речі. По-перше, це вивчення і наполегливе застосування всіх дієвих методів особистого тайм-менеджменту, починаючи від планерів-щоденників. По-друге, завдяки прочитаному в книгах і життєвому досвіду прийшло розуміння, що  кожного дня обов’язково потрібно робити важливі і цікаві саме для мене справи. Так любов до читання привела мене на YouTube і познайомила з книжковим відеоблогерством. Уже понад рік ця справа мій щодений must-do. І загалом блогерство в моєму випадку є дієвим і необхідним способом комунікації із зовнішнім світом у зручний для мене час :)   Гм, а як тобі цікавіше оглядати книги – у вигляді тексту чи в форматі бук-тьюбу? Під час підготовки до запису відео я майже завжди пишу невеликий текст про книгу, що її збираюсь оглядати. А потім виникла ідея, чому б не викладати ці тексти окремо на сайті. Знаю з відгуків, що декому зручніше прочитати саме написаний відгук, ніж дивитись відео. Загалом це різний формат, і підхід до них різний. [caption id="attachment_3680" align="alignleft" width="3264"]Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420[/caption] Традиційно, оскільки ми книгомани, хочу поцікавитись, хто, як і коли прищепив тобі любов до книги?   Якраз я сама - книголюб не завдяки, а попри. :) Жодного активного читача поряд, жодної домашньої бібліотеки, жодних мотивацій читати ззовні. Природний потяг, та й годі :)   Мені й нашим читачам було б дуже цікаво побачити твій особистий «Топ-5 книгомана», складений із книжок, прочитаних тобою минулого року. Важко виділити лише 5 (за 2017 рік я прочитала 121 книгу:) ) Тим паче, що рейтингів має бути принаймні два: художня література і нон-фікшн.  До речі, нон-фікшн читаю дедалі більше. Тож обмежусь такою п’ятіркою:  
Крістін Генна «Соловей».   Донна Тартт «Щиголь».   Френк Герберт «Дюна».   Тоні Моррісон «Кохана».   Сергій Жадан «Інтернат».
  А що з цього вразило найбільше? І чому саме ці книги? Як на мене, усі ці книги дуже сильно написані. І найголовніше, нічого подібного я раніше не читала. Унікальні твори.   А яка книга тобі найбільше НЕ сподобалась? Хех) таких я краще не виділятиму. Розумієш, просто бувають твори не мої, яких я не розумію. Мабуть, кожен із цим стикається. В даному випадку свою думку не вважаю компетентною, а тим більш професійною. Коротше, вам не зізнаюсь :)) DSC_7791_ Ми вже згадували про те, що ти матуся) Гульбану, а що ти читаєш своїм дітям? Як вони ставляться до книжок? І чи мають серед них улюблені? Ох, дітям я купую багато книг. Останнім часом в українських видавництвах виходять неймовірні книги і направду тепер досить широкий вибір по-справжньому якісних видань. Акцент роблю і на світову класику, особливо ті твори, яких було позбавлене моє радянське дитинство. Діти в захваті від книг. Нещодавні свята і довели, що мої побоювання щодо передозу в малечі від книжкових придбань останнього часу не виправдались - вони були щасливі отримати в подарунок нові яскраві та цікаві книжки. А найулюбленіші – ті, в яких найбільше ілюстрацій :))   Що б ти хотіла побажати нашим читачам?   Вашим та й загалом усім читачам я щиро хочу побажати багато часу, вільного і продуктивного.