#FabulaBookMap_Перу

Перу – країна, яка через віки зберегла власну ідентичність і зміксувала масу культур.Machu_Pikchu_2015
Усе почалось приблизно за 3000 років до нашої ери. Першою з найдавніших цивілізацій була Норте-Чіко. Пізніше з’являлись й інші, та найяскравішими стали Наска й Інки. На Інках, до речі, все неочікувано й закінчилось – ціла цивілізація просто кудись зникла. Добре, що хоч залишили по собі багато історичних і культурних пам’яток.  Одним з найулюбленіших туристичних приваб Перу стало місто Мачу-Пікчу, збудоване у далекому XV столітті. Розташовується вона високо в Андах  приблизно за 2500 метрів над рівнем моря. Місто хоч і важкодоступне, але надзвичайнокрасиве. Та найбільша його дивність – куди і як звідси зникли абсолютно усі інки…

 

 

наска

Ще однією магічною окрасою Перу є пустеля Наска, що розтягнулась уздовж північного узбережжя Тихого океану. ЇЇ особливістю є дивні лінії, що помітні тільки з висоти пташиного польоту. Усі лінії утворюють певні фігури, наприклад, мавпу, рибину, ламу чи ящірку і навіть людей. Як такі грандіозні «картини» утворились у період між 200 і 700 роком до н.е. досі не розгадано. Помітили їх лише в 20-х роках ХХ століття. Подейкують, що це навіть не справа рук людських, а «злітні смуги» для позаземних цивілізацій.

university of san marcos

 

 

 

 

Усі знають про такі природні рекордсмени американських континентів, як ріка Амазонка і найбільше озеро Тітікака. Та не всім відомо, що найдавнішим вищим навчальним закладом цих континентів є Перуанський національний університет Сан-Маркос, що розташовується в столиці Перу – Лімі, заснований ще у далекому 1551 році. Серед відомих випускників цього університету можна виділити багатьох важливих для перуанців особистостей, серед яких Нобелівський лауреат Хорхе Маріо Варґас Льоса. З нього ми і почнемо знайомити вас з підказками до нашого челенджу.

mario-vargas-losa-6

Хорхе Маріо Варґас Льоса — перуанський прозаїк, драматург, есеїст, філософ, публіцист, політичний і громадський діяч, лауреат Нобелівської премії 2010 року. Цікавий факт: у 1990 році він балотувався на посаду президента Перу від партії «Демократичний фронт», але програв у другому турі Альберто Фухіморі, який згодом став диктатором і режим якого Варгас Льйоса жорстко і переважно справедливо критикував. Тому кандидатура Слави Вакарчука в майбутніх виборах не така вже й диковинка, погодьтесь))

Творчість Льоси впродовж життя зазнала безліч стилістичних метаморфоз. Від реалізму до модернізму, а згодом і взагалі пост-модернізму. Загалом пан Хорхе написав понад 30 романів, есе та театральних п‘єс. Рекомендуємо до прочитання кримінальну драму його авторства “Хто вбив Паломіно Молеро”.

 

1401426054_06979e76fba85cf72c03f35f50e

Ще один перуанський автор у наших підказках — Карлос Кастанеда — американець перуанського походження, антрополог (доктор філософії з антропології) і письменник, етнограф, мислитель езотеричної орієнтації і містик. Починаючи з «Вчення Дона Хуана» в 1968 році, Кастанеда написав низку книг, які описують свою підготовку до магічного переходу. Він автор 12 книг-бестселерів (яких було продано накладом у понад 8 мільйонів екземплярів 17 мовами), присвячених шаманізму і викладу незвичного для західної людини світогляду.

 

Читайте, подорожуйте і не забувайте писати цікаві відгуки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Розповімо про нові книги, свіжих вибірках і головних літературних подіях
Loading

Мова видання:

Розділи:

Серії:

Отримай знижку
X
-10%
На весь асортимент
Діє до 31.07.2022
Не сумується з іншими акцiйними пропозицiями