#FabulaBookMap_Пакистан_і_Афганістан

Сьогодні ми обрали для себе складне завдання – розповісти вам відразу про дві країни. Всі про них чули, та мало хто може розказати щось суттєве . #FabulaBookMap запрошує вас до екстремальної мандрівки Пакистаном і Афганістаном. Отже, поїхали!

229440260

Пакистан – досить молода азіатська країна з неймовірними гірськими ландшафтами, багатими культурними традиціями та, як не дивно, дуже гостинними людьми. Насправді, незважаючи на свій молодий вік, а створена держава Ісламська Республіка Пакистан була 1947 року, цю територію можна вважати однією з колисок цивілізації нарівні з Месопотамією та Єгиптом. До 1947 року тут була англійська колонія, що мала назву «Британська Індія».

Назва сучасної країни була придумана Чодгарі Рахматом Алі, виходцем з цієї місцевості, який мешкав у Великій Британії і навчався в Кембриджі. Вперше слово «Пакистан» було вжите ним у «Пакистанській декларації» – брошурі «Зараз або ніколи» в 1934 році.

Саме тут здіймається в небо друга з найвищих у світі вершин (після Джомолунгми), а саме Чогорі, висота якої  становить 8611 метрів.

64a4dee9e3134686ca3c8a19460dbf4b

Також до цікавих та популярних локацій Пакистану належить Форт Ранікот — найбільша і, мабуть, найзагадковіша у світі фортеця. Ніхто з учених так і не визначив, з якою метою вона була збудована. Периметр форту становить 29 кілометрів, а діаметр 6 км. ЮНЕСКО внесло цей форт у список Усесвітньої культурної спадщини.

Цікаво, що з Пакистаном тісно пов’язані два дуже популярні види спорту – футбол і крикет.
Виявляється, саме Пакистан виробляє 80 % усіх футбольних м’ячів у світі, та неабияких, а професійних і найкращих, адже виготовляють їх на якісному обладнанні під чітким наглядом кращих фахівців цієї справи.

А крикет – майже національна гра цієї країни. Скоріш за все, любов до крикету жителям країни прищепили ще за часів англійського протекторату ) Тож недивно, що збірна Пакистану з крикету – одна з найсильніших у світі.

 

Цікавий і водночас сумний факт, що логічно підводить нас до наступної країни: між Пакистаном і Афганістаном курсують зграї навчених голубів, що доставляють з однієї країни в іншу наркотики.

Вже багато років у Афганістані тривають конфлікти. Велика частина його території підконтрольна бойовикам з різних банд і терористичних організацій.

Тому зараз Афганістан вважається однією з найнебезпечніших країн у світі країн.
Але навіть на такому тлі мирне населення якось намагається продовжувати жити звичайним життям.
До слова, починалось усе не так сумно. Вченими та археологами зафіксовано, що саме на території сучасного Афганістану  5000 років тому з’явились найперші в історії людства сільські громади.

1477615435

Якщо шукати дослівний переклад назви «Афганістан», то, вірогідно, пошук приведе вас до перської мови, в якій це слово означає «Мовчазна країна». Мови тюркської групи пропонують свій варіант перекладу:  слово «Афган» означає «сховався». Обидва  трактування ідеально підходять для опису Афганістану – гірської та важкодоступної країни.

Сумний факт: в Афганістані дуже мало грамотних –  усього 47 % серед чоловіків і тільки 15 % серед жінок. Це не заважає афганцям любити поезію – практично в кожному  будинку є хоча б один томик віршів. Звучить неймовірно, але закриті поетичні змагання популярні  навіть серед неписьменних робітників і селян.

 

Ми обрали трьох письменників, однозначно вартих вашої уваги. А відкриває цю безстрашну трійку син пакистанського емігранта, одногрупник геніального всесвітньовідомого музиканта Девіда Боуї, письменник і драматург Ханіф Курейші.

Ханіф Курейші.

Ханіф народився у Лондоні 1954 року.  Навчався у Вищій технічні школі, згодом – на філософському факультеті Лондонського університету. Наразі містер Курейші є автором 8 драматичних сценаріїв, трьох збірок есеїв та двох збірок новел, а також шести романів, найвідоміший з яких дебютний – «Будда з передмістя». Ханіфова праця була відзначена двома номінаціями на премію BAFTA за вже згаданий роман та книгу «Моя прекрасна пральня», яка також номінувалась на кінопремію «Оскар» у категорії «Кращий оригінальний сценарій».

Рекомендуємо до прочитання роман Ханіфа Курейші «Будда з передмістя». До речі, він також був успішно екранізований у Голлівуді.

malala

 

 

 

Наступна авторка – всесвітньовідома пакистанська правозахисниця, що виступає за доступність освіти для жінок у всьому світі, наймолодша лауреатка Нобелівської премії та премії Сімони де Бовуар – Малала Юзафай. Її блог про страшні події в Пакистані, який вона вела для ВВС, свого часу сколихнув суспільство не тільки її рідної країни, але й усього світу. Її книга «Я — Малала. Історія незламної боротьби за право на освіту», яка вперше вийшла друком у 2013 році, й досі шалено популярна у всьому світі. Якщо ви  чомусь ще не прочитали цю книгу, зараз саме час.

khosseini

А закриває нашу трійцю уродженець столиці Афганістану Кабулу, американець афганського походження, лікар та письменник Халід Госсейні. Свою юність Халід провів спершу в Парижі, а згодом родина Госсейні емігрувала до США й оселилась на Каліфорнійщині у місті Сан-Хосе. За освітою Халід Госсейні медик, але від 2006 року є «послом доброї волі» при управлінні Верховного Комісара ООН у справах біженців. Кар’єра письменника розпочалась у 2001 році з роману «Ловець повітряних зміїв», що став світовим бестселером і також був екранізований. Халід Госсейні – автор трьох романів, перевиданих у понад 70 країнах світу загальною кількістю майже 50 мільйонів примірників.

Рекомендуємо прочитати найгучніший роман Халіда Госсейні. Звісно ж, це  «Ловець повітряних зміїв»)

Приємного читання, любі книгомани, і до зустрічі в Перу, за тиждень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Розповімо про нові книги, свіжих вибірках і головних літературних подіях
Loading

Мова видання:

Розділи:

Серії:

Ціни навпіл
X
-50%
На обрані книжки
Діє до 17.12.2022
Не сумується з іншими акцiйними пропозицiями