#FabulaBookMap_Норвегія

Країна народжена з льоду. Невід’ємна частина Скандинавії. Красива, багата, затишна і трішки холодна. Сьогодні наш челендж примандрував до Норвегії.

6b459eef8aa8062ed84202f2df2bbd91090ec475Країна, яка не зважаючи на свій помірно прохолодний клімат, дуже полюбилась усім, хто тут побував. Щороку Норвегія заманює до себе тисячі любителів краси та екстриму. Дехто обирає Фломську залізницю, з вікон поїзда якої видно гори, водоспади, ріки, озера й фіорди. Цю залізницю вважають унікальним витвором інженерного мистецтва. Та самі норвежці полюбляють користуватися велосипедами, це практично їхній національний вид транспорту і користуються вони ним за будь-якої погоди. Для автомобілістів тут теж є цікавинка – тунель Лердел, його вважають найдовшим у світі. Його загальна довжина становить 24,5 км. Дві смуги, власна вентиляція. Для того щоб не заробити собі клаустрофобію і не зійти з глузду в тунелі є три зони, підсвічені синім і зеленим кольорами. На будівництво такого дива пішло 5 років.

 

Цікавий факт – враховуючи, що ця скандинавська країна вважається однією з лідерів серед видобування та експорту нафти, вона майже стовідсотково отримує електроенергію завдяки гідроелектростанціям, чим виборює собі безапеляційну першість у світі.

Якщо ви зібрались відвідати цю чарівну країну, радимо не брати квитки на березень, адже це насправді найхолодніший і найбридкіший місяць року в Норвегії. Саме в цей час тут найхолодніше і найбільше снігу. Проте у грудні тут ще можна зустріти не опалі троянди.

Норвежці як справжні нащадки вікінгів обожнюють море, і житло шукають не далі ніж за 200-300 метрів від водойми чи хоча б у полі зору. Ті, хто не вмістились на узбережжях, все одно знаходять собі другий будиночок для відпочинку біля моря. А човни чи катери має три чверті населення країни.

А тепер поговоримо про культуру і літературу цієї країни)

Норвегія така схожа та найбільше відмінна від інших країн матінки Європи. Фольклор і давні звичаї норвежців ніхто не відміняв, але і толерантність теж. ЇЇ культура – чудовий приклад того, як можуть поєднуватися вікові традиції і сучасні тенденції.

Коріння норвезької культури звісно ж бере початок у традиціях вікінгів. Хоч зазвичай норвезькі митці відчуваючи вплив західноєвропейського мистецтва і увібрали багато чого звідти, але в їхній творчості яскраво проявилась і традиційна народна культура.  У Норвегії книгомани повсюди. Це нація, яка найбільше читає. Уряд країни викуповує 1000 копій кожної нової книги і поширює їх серед публічних бібліотек. А публікується тут щорічно понад 2000 найменувань книг. Уявляєте собі ці масштаби?)

Один норвежець на місяць витрачає на книги в середньому 76 американських доларів.

Так ми дістались підказок нашого челенджу) Сьогодні у нас 4 скандинави-письменники.

Loe

Відкриває цей список Ерленд Лу – письменник, літературний критик, лауреат багатьох національних і міжнародних премій, а в минулому – режисер короткометражок, актор театру, шкільний учитель і працівник психіатричної лікарні.  Головні герої його романів зазвичай хочуть занадто багато від повсякденності. Ерленд Лу часто використовує іронію, гротескні перебільшення і гумор. Книга Ерленда Лу «Наївно. Супер», яку ми рекомендуємо, перекладено щонайменше 20 мовами, у тому числі й українською.  Радимо знайомитись з цим автором саме з цієї книги)

ibsen-henrik

 

 

 

 

 

Наступним стає геніальний письменник і драматург Генрік Ібсен. Новатор, першопроходець європейської «нової драми». До списку наших рекомендацій потрапила його п’єса на три дії «Ляльковий дім», написана 1879 року, цікаво, що 2001 року цей твір Ібсена був внесений до реєстру програми ЮНЕСКО «Пам’ять світу».

02_0NIR5sn

 

Ще один автор — Ю Несбьо — письменник, економічний оглядач, та ще й співак і автор тестів рок-гурту Di Derre.

Несбьо родом з серця норвегії — Осло. Оскільки мама Несбьо була бібліотекаркою, то не дивно, що його спіткала доля письменника.

Ю Несбьо автор не тільки дорослих, але і дитячих книг. Літературний доробок Несбьо  перекладено англійською, чеською, данською, фінською, французькою, литовською, голландською, німецькою, польською, португальською, українською, російською та шведською мовами. Одна з найпопулярніших його книг «Сніговик». Зізнавайтеся, багато з вас її прочитало?

 

e2aa0faa15c85d00b60cefcf3d9fdf05

Замикає цю четвірку скандальний Кнут Гамсун — норвезький письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури за 1920 рік.

Гамсун змінив безліч професій за життя, писав вірші, оповідання, репортажі. Перший роман «Голод», написаний у 1890 році, відразу ввів Кнута в число знаних письменників. Після війни норвезький класик був звинувачений у колабораціонізмі та зазнав переслідувань, а згодом 1947 року був визнаний винним у співпраці з окупаційною владою та засуджений до виплати норвезькій державі 425 тисяч крон. Гамсун написав понад 30 романів; повісті, п’єси, оповідання, публіцистичні книги, вірші. Його останній роман, «На зарослих стежках» , потрапив у наш список.

Читайте, не мерзніть і до зустрічі у наступному випуску #FabulaBookMap)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Розповімо про нові книги, свіжих вибірках і головних літературних подіях
Loading

Мова видання:

Розділи:

Серії:

Отримай знижку
X
-10%
На перше замовлення
Не сумується з іншими акцiйними пропозицiями