#FabulaBookMap_Латвія

Латвія —  чарівна країна, розташована на узбережжі Балтійського моря між Литвою і Естонією. Тутешні широкі пляжі відомі туристам по всьому світу, а любителів екстриму ваблять сюди густі ліси й численні річки.

Столиця країни Рига, заснована 1201 року, неодмінно здивує вас своїми дерев’яними будівлями, будиночками у стилі модерн, величезним Центральним ринком і середньовічним  Старим містом з церквою Святого Петра.

vecrigaНезалежна Латвія — практично однолітка України, тому що здобула незалежність від СРСР 21 серпня 1991 року. Вона перебувала у складі СРСР від 1940 до 1991 року. І ще один цікавий факт: у 2004 році ця країна стала членом Європейського Союзу.

Латвія — маленька прибалтійська країна з багатющою історією та безмірно цікавою культурою.
А ще вона може похизуватись найширшим у Європі водоспадом, ширина якого під час повені сягає 279 метрів! Це Вентський водоспад, або Вентас-Румба.

Ще один цікавий факт про цю країну: прапор Латвії нерідко плутають з прапором Австрії. Він відрізняється від останнього лише тим, що червоний колір латвійського прапора трішки темнішій, ніж австрійського. При цьому прапор Латвії є одним з найдавніших у світі — перша згадка про нього датована аж XIII століттям!

латвія

 

Кумедний і водночас дуже цікавий факт: латвійські підлітки, яким ще не виповнилося 16, повинні отримати спеціальні права, щоб керувати велосипедом. До речі, за їзду на велосипеді в нетверезому стані в Латвії штрафують на 2 тисячі євро і ще накладають два тижні адміністративного арешту.

А чи знали ви, що джинси були винайдені латишем? Кравець Jacob W. Davis, при народженні Jākobs Jufess, народився в Ризі й емігрував у США 1854 року. У 1870 році він отримав замовлення на міцні штани для одного лісоруба. Оте його творіння і стало шаблоном для сучасних джинсів. Два роки по тому, за допомогою Levi Strauss, кравець запатентував свої суперштани. І тепер ми знаємо, кому насправді варто завдячувати за такий крутезний винахід)

На території Латвії розташовані два об’єкти зі списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Це історичний центр Риги, відомий своєю архітектурою в стилі модерн, а також менш відома Дуга Струве, що проходить територією не тільки Латвії, але й Естонії, Білорусі, Фінляндії, Литви, Норвегії, Молдови, Росії, Швеції та України. Цей ланцюг трикутників, який пролягає від Хаммерфеста в Норвегії до Чорного моря, і є першим точним виміром меридіана.

Курорт-Юрмала

Колись давно крихітна латвійська Юрмала спокійно конкурувала  з  чорноморськими курортами, А Ригу навіть називали маленьким Парижем і відзняли на її старовинних вуличках чимало сцен для популярних радянських кінофільмів.
Та час поговорити про літературу)
 

 

 

 

І перший латвійський письменник, якого ми рекомендуємо вам почитати — Слава Се (або Ванич), але це тільки його псевдоніми. Справжнє ім’я автора — В’ячеслав Солдатенков. Закінчивши психологічний факультет Міжнародного інституту практичної психології в Ризі, Слава деякий час працював психофізіологом у комісії з медекспертизи при МВС Латвії. Також після інституту займався інтерпретуванням психологічних тестів у службі з найму персоналу. Незабаром пішов у бізнес, займався маркетингом, був членом ради директорів одного з підприємств. У 2000 році він вирішив кардинально змінити рід діяльності і став… сантехніком.

slava-se-46193023

Час, що приділявся не роботі й сім’ї, а творчому процесу, пізніше окупився. Видавництво «АСТ» запропонувало популярному блогеру Славі Се випустити книгу. Книга писалася майже п’ять років і була випущена скромним накладом у 3000 примірників, який розійшовся за кілька днів. Після декількох додрукувань загальний наклад першої книги Слави Се наблизився до 100 тисяч примірників.

У 2010 році вийшов «Жираф» — неофіційний збірник мініатюр, які були в 2010–2011 роках опубліковані в ЖЖ Слави Се.

Через рік, 2011 року, вийшла друга книга Слави Се — «Єва», перший наклад якої також миттєво розлетівся.

«Сантехник, его кот, жена и другие подробности» — збірка оповідань про життя, про себе і не тільки… Блискучий гумор, життєва філософія, самоіронія і спокійне, добродушне ставлення до життєвих негараздів і проблем. Якщо у вас поганий настрій, то ця книга його точно покращить)

 

І ще одним рекомендованим автором став відомий у Латвії Ян Райніс, справжнє ім’я якого — Яніс Пліекшанс — латиський поет і драматург. Перекладач, політик, громадський діяч, народний поет Латвійської РСР (звання надане посмертно в 1940 р.).

LJ4JcyvQUJY

Перші вірші Яна опубліковані в 1895 році. У червні 1897 був арештований, у в’язниці закінчив переклад латиською «Фауста» Ґете. У грудні 1897 Райніса заслали до Пскова, а 1899 — у м. Слобідське Вятської губернії. Тут був створений збірник віршів «Далекі відзвуки синім вечором», насичений революційними настроями (1903).
Після повернення із заслання у Райніа майже що року виходить по збірці. Життя його складається ще цікавіше і яскравіше – міграція до Швейцарії, повернення, посада директора Національного театру, а пізніше Яні стає навіть міністром освіти.
Твори письменника перекладено багатьма мовами світу. У місті Юрмала є дім-музей Яна Райніса. А в Ризі відкрито музей творчого подружжя — Будинок Райніса та Аспазії.

Ну що ж, приємного вам читання, книгомани! Діліться своїми відгуками й цікавинками про Латвію і латиських письменників. І до зустрічі за тиждень)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Розповімо про нові книги, свіжих вибірках і головних літературних подіях
Loading

Мова видання:

Розділи:

Серії:

Отримай знижку
X
-50%
На кожну другу книжку в замовленні

Діє до 19.09.2021
Не сумується з іншими акцiйними пропозицiями