#FabulaBookMap_Італія

Рим протягом століть був політичним та релігійним центром Західної цивілізації – як столиця Римської імперії та місце Святого престолу. Після занепаду імперії Італія потерпала від численних нападів германських племен, візантійців та пізніше – норманів. Минуть століття, і в Італії будуть засновані Середньовічні морські республіки і розквітне Ренесанс – надзвичайно продуктивний інтелектуальний рух, який згодом став загальним і сформував наступний хід європейської думки.

1_yX7Vd1G1wi9-F0vthLEhAA
Більшу частину постримської історії Італія була поділена на численні королівства та міста-держави (як-от Сардинське королівство, Королівство обох Сицилій та Міланське герцогство), але об’єдналась 1861 року, під час бурхливого періоду своєї історії, відомого як Рісорджименто (з італ.— відродження). Наприкінці XIX століття, протягом Першої та до Другої світової війни Італія володіла колоніальною імперією, яка поширила свою владу на Лівію, Сомалі, Ефіопію, Албанію та ін.

Така різна і така цікава Італія!..

trevi2

 

Та чи знали ви, що Рим не завжди був столицею Італії? До 1870 року цей  титул належав Флоренції.  Зате у Римі стільки цікавинок, що нам не стане дня, щоб розказати про всі, але деякі все ж пригадаємо) Наприклад, у столиці Італії є фонтан Треві, з якого щоночі виловлюють близько 3 000 євро. Ці гроші жертвують Caritas, католицькій благодійній організації, яка використовує гроші для надання послуг для малозабезпечених сімей у Римі. І ще одне: саме в Римі був побудований перший в історії торговельний центр, і було це десь між 107 і 110 роками! Він був зведений імператором Траяном. На ринку Траяна продавали найрізноманітніші товари і продукти харчування. Б’ємось об заклад, що там продавали і вино) Адже щорічно середньостатистичний житель Італії випиває понад 26 літрів вина! А робити гарне вино на території Італії навчилися дуже давно — ще за 1000 років до н. е .

vino-s-chemА тепер доторкнемось до прекрасного)
За даними ЮНЕСКО, Італія володіє майже 60 % спадщини світового мистецтва. На всій її території  функціонує понад 3000 музеїв, серед яких знайшлося місце навіть музею Пасти, де можна дізнатись та прослідкувати всю історію, здавалося б, звичайної італійської страви. А ще Італія може похвалитись найстарішим у Європі навчальним закладом, а саме Болонським університетом, що був заснований ще 1088 року.

 

 

Література і мова цієї країни, втім, як і будь-якої іншої, тісно пов’язані. Та італійці і тут відзначилися) Та мова, яка вважається офіційною в Італії,— насправді є флорентійським діалектом. Загальним для всієї Італії він став після написання Данте «Божественної комедії». От заодно вам і підказка, якщо ви досі не визначились, яким автором закрити пункт челенджу)) А тепер давайте всерйоз!

Три фігуранти наших підказок — до вашої уваги!
Очолює список Умберто Еко  — відомий італійський письменник, учений і філософ. Його перший роман «Ім’я рози», опублікований 1980 року, відразу ж став супербестселером по всьому світу. Та для різноманіття пропонуємо вам прочитати ще один твір цього письменника — «Маятник Фуко» — історико-детективно- філософсько-пародійний роман. Назва твору походить від фізичного досліду, проведеного вченим Леоном Фуко у 1851 році, який за допомогою маятника довів, що Земля обертається навколо своєї осі.

cen00739…До редакції міланського видавництва «Ґарамон», де працюють три інтелектуали з енциклопедичними знаннями — Казобон, Якопо Бельбо та Діоталлеві, полковник у відставці Арденті приносить рукопис своєї книги, у якій він начебто розкрив таємницю ордену тамплієрів. Наступного дня Арденті зникає за загадкових обставин, і трійця працівників видавництва вирішує відродити «задум» — справжню історію ордену тамплієрів, а також визначити їхню місію. В результаті виходить, що всі визначні події в історії Європи так чи інакше пов’язані з реалізацією «задуму» тамплієрів. Автор, перелицьовуючи історію, показує, на що здатні люди заради ідеї, а також на що може перетворитися бажання людини пізнати сенс буття.

Наступний  письменник, Паоло Джордано, за основним фахом – фізик-теоретик. Народився 1982 року в Турині. Навчався в Туринському університеті, де зараз працює; у 2010 році захистив докторську дисертацію з фізики елементарних частинок. У січні 2008 року у видавництві «Мондадорі» вийшов його перший роман «Самотність простих чисел» (La solitudine dei numeri primi), а вже у липні Джордано у віці 26 років став наймолодшим в історії лауреатом найпрестижнішої італійської літературної премії «Strega». Тільки в Італії у 2008 р. було продано більше мільйона примірників книги. Роман було перекладено понад тридцятьма мовами, і він став європейським бестселером. Згодом Джордано видав ще два романи: «Людське тіло» (Il corpo umano; 2012) та «Чорне і сріблясте» (Il neroe l’argento; 2014).
paolo_giordano_live_1
Книга «Самотність простих чисел»  — про любов і самотність. Про батьків і дітей. Про відгомін давніх трагедій. Про спроможність — і неспроможність — жити і виживати. Про прірви у житті й мости через ті прірви. Про страхи — глибинні й поверхові. Про втечу від примар минулого та саму можливість — і неможливість — від них утекти. Про толерантність до іншого і «не такого». Зрештою, про пару простих чисел-«близнюків».

А закриває цю трійцю Карло Ровеллі — фізик-теоретик, який зробив значний внесок у фізику простору і часу. Один з творців теорії петльової квантової гравітації. Автор відомих науково-популярних книг. Працював в Італії і США, зараз очолює дослідницьку групу з квантової гравітації в Центрі теоретичної фізики в Марселі, Франція.

Наукова революція, яка стрімко наближає людство до міжзоряних мандрівок, зробила фізику цікавою не лише вченим. У семи захоплюючих уроках Карло Ровеллі наближає читачів до розуміння підвалин загальної теорії відносності, величної архітектури Всесвіту і фізики елементарних часток, квантової механіки і квантової гравітації, над таємницями яких б’ються фізики-теоретики. Автор надзвичайно чесний з читачем, він не намагається уникнути складних для розуміння моментів, але, зачарований красою безмежного зоряного неба, робить свою розповідь яскравою і розумною, маючи на меті головне: наука про Всесвіт не може бути нудною. І від дивовиж цього Всесвіту справді захоплює дух…

nowheretostay.blogspot.com-02-min«Сім основних уроків фізики», присвячені «найпрекраснішій з теорій» — теорії відносності Альберта Ейнштейна — миттєво стали бестселером на батьківщині автора: за шість місяців було продано 140 тисяч примірників та побито рекорд «П’ятдесяти відтінків сірого», що одночасно надійшли до продажу в італійських книгарнях. Сьогодні книга Карло Ровеллі перекладена 21 мовою, і, пояснюючи її успіх у інтерв’ю газеті The Guardian, автор сказав: «Я думаю, людям подобається, що це відносно просто, але є багато поезії в тому, щоб спробувати показати красу природи…»

#FabulaBookMap #ФабулаКнигоманія2018

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Розповімо про нові книги, свіжих вибірках і головних літературних подіях
Loading

Мова видання:

Розділи:

Серії:

Ціни навпіл
X
-50%
на обрані книжки
Діє до 31.01.2023
Не сумується з іншими акцiйними пропозицiями