#FabulaBookMap_Бразилія

Кава. Футбол. Карнавал. За цими трьома словами можна здогадатись, якою країною ми сьогодні помандруємо) Так, це Бразилія.

Kofe_v_podarok_13_sortov_kofe-_kotorie_poraduyut_lyubogo_cenitelya

Бразилія є найбільшим виробником і постачальником найкращої у світі кави. Як не дивно, кава не росла у Бразилії до початку XVIII століття, коли ця рослина була завезена з французької Гвіани. А самі бразильці, на відміну від жителів балканських країн, є лютими прихильниками какао. Щоправда, бразильська кава здатна робити неймовірні речі, як-от: продаючи каву під час подорожі до американського Лос-Анджелеса у 1932 році, бразильські спортсмени змогли проспонсорувати свою участь в Олімпійських іграх, на які саме й прямували)).

 

До речі, спорт для будь-якого жителя цієї яскравої країни – це окрема і дуже важлива тема. У кожному місті є свій футбольний стадіон. А 75 % населення Бразилії (як жінки, так і чоловіки) просто закохані у футбол. Тож не дивно, що ця країна не пропустила жодного чемпіонату світу з футболу і п’ять разів перемагала у чемпіонатах різних років.

futbol-3
Та в душах бразильців поряд з пристрастю до футболу чудесним чином уживається ще й релігійність. 64 % населення – 123 млн осіб – сповідують католицизм. І це в країні, що не має офіційної релігії! Цікаво, що такої величезної кількості католиків ви не знайдете більш ніде у світі.

 

 

 

 

Столицею Бразилії є місто Бразиліа, хоча так було не завжди – протягом цілих 197 років столицею країни був Ріо-де-Жанейро, омріяне місто Остапа Бендера. Ріо точно відоме кожній людині на планеті, адже саме там відбувається найгучніший і найвідоміший у світі карнавал, що приваблює туристів звідусіль і вражає своїми масштабами, влучно підкреслюючи любов бразильців до танців і веселощів.

40

br08

maxresdefault

Ясна річ, значний вплив на культуру країни справила Португалія, колонією якої була Бразилія, і через це офіційною і практично єдиною розмовною мовою країни є португальська. Португальські колоністи та іммігранти окрім релігії та мови започаткували багато традицій, які й досі відчутні в сучасній бразильській культурі. Інші народи цієї багатонаціональної країни також залишили свій слід. Так, американські індіанці відзначились у кухні Бразилії та її мові, а от африканці, привезені як раби, вплинули на бразильську музику й танці. Не обійшлося також без італійців та німців, яких тут чимало, особливо на півдні.

city-of-god-06Девіз Бразилії – «Порядок і прогресс». Та, незважаючи на це, в країні дуже помітно розшарування населення за рівнем життя. Практично кожне велике місто Бразилії оточене фавелами. Так називають квартали, населені бідняками і злочинцями. При всій жорсткості своїх дій місцева поліція неспроможна навести порядок у цих кварталах. Про фавели і жорстокість у передмістях навіть було знято фільм «Місто Бога» – за однойменним романом Паулу Лінса. «Місто Бога» — назва житлового району в передмісті Ріо-де-Жанейро, де виріс сам автор книги. Щоб написати свій роман, Паулу Лінс вісім років опитував жителів району, збирав матеріали про організацію місцевого наркобізнесу, що привела до війни банд у цьому передмісті в 1970-80 роки.

 

 

 

 

Ось так, дуже плавно ми підібралися до наших книжкових підказок для челенджу)

Перший автор, якого ми вирішили вам запропонувати,- Жуакін Марія Машаду де Ассіс. Бразильський письменник (прозаїк і поет), один з найвпливовіших класиків бразильської літератури, перекладач.

Він був першим президентом Бразильської академії словесності та одним з її засновників. У 1941 році на честь письменника заснували премію — Prêmio Machado de Assis (Machado de Assis Prize), яка зараз є найпрестижнішою премією Бразилії в галузі літератури.

Machado-de-Assis-1

 

Роман Ассіса «Посмертні записки Браса Кубаса» був надзвичайно новаторським твором для свого часу. Сучасні автору критики вважали, що його прозі притаманні модернізм та магічний реалізм. Іншими важливими творами цього автора є романи «Дон Кажмурро» і «Кінкас Борба».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Друге ім’я – Жейме Лернер. Бразильський політичний діяч українського походження, губернатор штату Парана, архітектор, учений-урбаніст, відомий містобудівник,  консультанта ООН із питань міського планування. Тричі був мером міста Куритиба, столиці штату Парана (1971-75, 1979-84 і 1989-92). 1994 року був обраний губернатором штату Парана, переобраний 1998 року. У 2002—2005 роках обіймав пост президента Міжнародної спілки архітекторів.

Zhajme_Lerner

Книжка Жайме Лернера «Акупунктура міста» – про те, як перетворити місто на затишний улюблений дім. Ставши мером занедбаного і похмурого мегаполіса, Лернер з однодумцями спромігся перетворити його на квітучий парк, переконавши городян, що й промислове місто здатне дарувати насолоду, комфорт і відпочинок. Автор пояснив урбаністичну теорію «акупунктури міста» на прикладі багатьох країн, дотепно, зворушливо і поетично розповівши, як незначні заходи, що нагадують китайську медичну практику голковколювання, здатні призвести до величезних позитивних змін і зробити цей світ кращим.

Подорожуйте з нами і запрошуйте друзів) І до нових зустрічей  у нових країнах)))

#FabulaBookMap #ФабулаКнигоманія2018

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Розповімо про нові книги, свіжих вибірках і головних літературних подіях
Loading

Мова видання:

Розділи:

Серії:

Ціни навпіл
X
-50%
на обрані книжки
Діє до 31.01.2023
Не сумується з іншими акцiйними пропозицiями