#FabulaBookMap_Африка

middle-east-desert-sands-caravan-berbers-morocco-sugar-caravan-in-sahara-desert-morocco-berberСкільки цікавих фактів нам відомо про цей материк? А скільки ми ще не знаємо про нього, і навіть не здогадуємось?.. Африка, найбільш «симетричний» материк з усіх існуючих відносно екватора. Цікавий, дивовижний континент, який зберігає чимало таємниць і загадок. Край безкрайніх саван і жарких пустель, колиска дикої незайманої природи і людства.  Саме на цьому континенті в середині  70-их років ХХ ст. американсько-французькою експедицією були знайдено рештки «Люсі», праматері людства.

Як не сумно, але до початку минулого століття майже вся територія Африки була колонізована Францією, Німеччиною, Англією, Іспанією, Португалією і Бельгією. Незалежними були тільки Ефіопія, Єгипет, ПАР і Ліберія. Масова деколонізація Африки відбулася тільки після Другої світової війни.

 

 

Африканський континент настільки контрастний, що може похвалитись і найбільшою у світі пустелею – Сахара за площею більша за всі Сполучені Штати Америки, і найдовшою на планеті рікою – протяжність Нілу сягає майже 7000 км. Тут, в Африці, водяться унікальних тварини, серед яких не тільки бегемоти,  жирафи та слони , але й кози, що вміють лазити по деревах, та антилопи, завдяки яким спортивний бренд «Reebok» вибрав свою назву. Тут мешкають навіть пінгвіни). 7c7302ab328718ca715e962fc4738179

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мабуть, фанати легендарних «Зоряних Війн» Джорджа Лукаса знають, що планета Татуїн із фільму – зовсім не вигадана назва. Таке місто насправді  існує в Тунісі й саме тут проходили зйомки легендарного фільму.

 

tatuin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Та все ж Африка – це не тільки материк, де природа заворожує своєю силою і грандіозністю, різноманітністю і контрастом. Це ще й континент, який налічує понад  50 країн. Тут народились, жили і працювали політики, поети і  письменники зі світовими іменами, Нобелівські лауреати. Серед них і найяскравіші автори, представлені у  наших підказках до челенджу:  Нагіб Магфуз (1988), Надін Гордімер (1991) і Джон Кутзее (2003). Букерівську премію Гордімер отримала ще 1974 року, Кутзее  – уперше в історії премії навіть двічі (1984 і 1999), а Бен Окрі – 1991 року. Крім того, самі африканці теж заснували не тільки локальні, а й масштабні премії. Серед найвідоміших премія Кейна, або ж африканський Букер, заснована 2007, а також премія Волє Шоїнки (африканський Нобель), яка присуджується від 2005 року.

coetzee_l_min

 

 

 

 

 

 

 

GORDIMER-1-obit-master1050-v2

 

 

 

І це тільки невеличка частина інформації про цей недосліджений континент. Діліться з нами своїми спостереженнями, цікавими фактами та літературними досягненнями цього континенту!

#FabulaBookMap #ФабулаКнигоманія2018
Розповімо про нові книги, свіжих вибірках і головних літературних подіях
Loading

Мова видання:

Розділи:

Серії:

Ціни навпіл
X
-50%
на обрані книжки
Діє до 31.01.2023
Не сумується з іншими акцiйними пропозицiями