Януш Леон Вишневський. Самотність у Мережі

Януш Леон Вишневський “Самотність у Мережі”

Не можу однозначно висловитися щодо прочитаної книги, адже враження різні.

З одного боку, мені сподобався інтригуючий сюжет (заміжня жінка починає вести електронну переписку з незнайомим чоловіком, у якого поступово закохується) і розкриття особливостей сприйняття дійсності та мислення жінок і чоловіків. Також імпонує ідея твору – можна жити у великому місті, вести активний спосіб життя, спілкуватися з безліччю людей, мати сім’ю, але в середині залишатися самотнім (що зараз є достатньо поширеним).

З іншого боку, стиль розповіді спочатку трохи ускладнює усвідомлення того, що хотів показати автор (у книзі події сучасності переплітається з близьким і давнім минулим). Також у книзі доволі багато історій, інколи шокуючих, які не мають жодного відношення до основної лінії сюжету, і здається, що автор просто хотів наповнити книгу історіями, які його вразили і з якими він хоче поділитися зі світом. До того ж, основним мотивом дій головних героїв є безмежна тяга до постійного відчуття насолоди від життя, особливо сексуальної насолоди. Головна героїня вже 5 років заміжня, її стосунки з чоловіком стали одноманітними, проте вона прагне відчувати ті емоції, які людина має, коли народжується кохання: безмежна радість, внутрішній підйом, постійне чекання на вісточку від людини, яка подобається, нетерпіння зустрічі, еротичні фантазії, передчуття майбутньої близькості тощо. Це автору вдалося показати дуже детально. Відповідно, виникає уявлення, що задоволення сексуального потягу, бажання відчути найвище фізичне блаженство – це головне, заради чого живуть головні герої. У них є хвороблива залежність, «зачіпка» за власну сексуальність, що призводить до закономірного фіналу, коли з’являється потреба в перегляді власного світогляду.

На обкладинці книги написана анотація до неї: «…Вишневському вдалося осягнути незбагненне: він зрозумів жінку». Дійсно, багато цікавого написано ним щодо жіночої психології, але, мені здається, що його трохи переоцінили. Мені здається, що Вишневського краще почитати, аніж писати про нього, адже серед його розмірковувань кожен може побачить саме те, що особисто для нього є важливим. Після читання цього твору важко залишитися байдужим.

31/50

#Книга з любовним трикутником у сюжеті

#ФабулаКнигоманія2017_28

#ФабулаКнигоманія2017

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Розповімо про нові книги, свіжих вибірках і головних літературних подіях
Loading

Мова видання:

Розділи:

Серії:

Ціни навпіл
X
-50%
на обрані книжки
Діє до 31.01.2023
Не сумується з іншими акцiйними пропозицiями