Новинка

Додаткова інформація
Роман Річарда Єйтса «Життя спочатку» (1961) присвячений молодій американській парі, яка мешкає в передмісті Нью-Йорка в 1950-х роках — епоху повоєнного процвітання та обмеженого самовдоволення, яке захлеснуло суспільство того часу. Із глибокою проникливістю автор зображує деградацію та розпад «американської мрії», ілюзії, що володіють кожним із героїв, їхні марення про незалежність та свободу. Але в романі йдеться не лише про той далекий час — і сьогодні буквально кожен може впізнати в думках і вчинках героїв роману себе. Це дискомфортне, дуже тривожне, часом болісне читання, але таким був задум письменника — і він досяг своєї мети.
07.02.2025
Роман американського письменника написаний в 1961 році не втратив своєї актуальності й досі. Ця книга захоплює, зворушує і жахає одночасно, занурюючи читачів у внутрішні конфлікти героїв.
Післявоєнні роки були епохою процвітання. Молоде покоління захопилося гонитвою за "американською мрією", отримуючи неабияке самовдоволення, а натомість ув'язнюючи себе в житті в якому більше нічим не захоплювалися, і нічим не переймалися, окрім своєї посередності.
Френк і Ейпріл Вілери приємно вирізнялися серед інших молодих сімей. Вони мали все необхідне, що в ті часи вимагало суспільство, але жадали зберегти свою ідентичність. Вони прагнули не відмовлятися від "справжнього життя" в оточуючій їх "безнадійній порожнечі". Подружжя намагалося не втратити себе в рутині і шукало по-справжньому наповненого життя. Але в цій гонитві вони піддавалися емоційним гойдалкам та конфліктам. Іноді це було на грані зі здоровим глуздом і зрештою призвело до непоправних наслідків.
В очікуванні здійснення заповітної мрії та свободи життя Вілерів стало яскравішим. Це був золотий час для подружжя, час без конфліктів і в повному взаєморозумінні. Але незапланована подія поставила питання йти за мрією чи обрати компроміс. Ось тут вони відкрилися зовсім по-іншому і почали грати в ігри один перед одним, вдало маніпулюючи, щоб досягти свого. Все це призвело до жахливої трагедії, тому що Френк і Ейпріл керувалися своїми примхами та егоїзмом.
Книга емоційно важка, я не була готова до такого фіналу, який мене просто шокував. Але вона дуже влучна, сповнена філософськими роздумами. За міркуваннями, розмовами, мріями та спостереження можна побачити і сучасне суспільство і зрозуміти людську природу.
Книга екранізована і завдяки цьому привернула більшу увагу до творчості автора.