Висотка

Серія:

Видавництво:

Товар тимчасово відсутній
Додаткова інформація
Код виробника: ФБ677023У
ISBN: 978-617-09-3934-0
Вага: 0.3
Розміри, мм: 130x200
Кількість сторінок: 224
Рік видання: 2018
Мова видання: Українська
Жанр: Сучасна проза, Фантастика й фентезі, Трилер
Обкладинка: Тверда
Переклад: Олексій Чупа
Коли класова війна вибухає всередині розкішного багатоквартирного будинку, сучасні ліфти стають місцем жорстоких боїв, а коктейльні вечірки переростають у мародерські атаки на «ворожі» поверхи. У цій фантастичній історії людське суспільство переходить у жорстокий зворотний бік, коли колись мирні мешканці, керовані первинними спонуканнями, відтворюють світ, керований законами джунглів. Книга про взаємини між людьми різних соціальних прошарків та класову ненависть. Книга була екранізована у фільмі Бена Вітлі - "High-Rise", що у 2015 році отримав нагороду Міжнародного кінофестивалю у Торонто.
Джеймс Г. Баллард
Джеймс Г. Баллард
(15.11.1930–19.04.2009) — одна з найвидатніших фігур англійської літератури другої половини ХХ століття. Народився майбутній письменник у Шанхаї, в сім’ї британського дипломата. Під час Другої світової війни разом із батьками перебував у японському концтаборі для цивільних осіб. Після звільнення повернувся до Лондона, де закінчив школу і вступив до ВВС Великої Британії. Від 1956 року почав публікувати оповідання в науково-фантастичних журналах, а в 1961 році вийшов друком його перший роман "Вітер нізвідки", що був написаний у жанрі роману-катастрофи. Однак русло звичної фантастики не влаштовувало Балларда. 1970 року побачила світ збірка його оповідань "Виставка жорстокості", яка принесла письменнику скандальну відомість. Відтоді всю його увагу було зосереджено на відхиленнях у психології людини за екстремальних обставин. Кульмінацією нового періоду творчості став роман "Автокатастрофа" (1973), герой якого одержимий пристрастю до проектування смертей знаменитостей в автокатастрофах. Потім вийшли друком романи "Бетонний острів" (1973) і "Висотка" (1975), які також представляють примарні злами свідомості людини, яку загнано в тісну нішу сучасного мегаполісу. Наприкінці ХХ — на початку ХХІ століття письменник публікує романи "Божевільні" (1988), "Суперканни" (2000) та "Люди міленіуму" (2003), де йдеться про відхилення у вчинках людей, які живляться мікродозами насильства, що їх регулярно надають засоби масової інформації. Останніми книгами сучасного класика стали роман "Царство боже" (2006) й автобіографічна книга "Дива життя" (2008). Джеймса Балларда вважають одним із найкращих англомовних стилістів, письменником-пророком. Його твори удостоєні безлічі літературних нагород, номінувалися на Букерівську премію, а найпочеснішою стала британська премія "Золоте перо", яка присуджується за видатні досягнення в літературі.
Висотка
Висотка
Висотка
Висотка
Висотка
Висотка
Висотка
Висотка
Висотка
Висотка
Висотка
User bidshumi
05.12.2018
Не варто забувати, що людина все ж відноситься до тварин. І в кожного з нас заховані первісні інстинкти, що в скрутній ситуації одразу виходять назовні та керують нами. А ця неочікувана ситуація може з'явитись будь-де і будь-коли. Проте в розвинутому соціальному суспільстві ніхто про таке не думає. 40 поверхів, 1000 квартир, недешевих квартир. Все в одному будинку, що зможе реалізувати всі бажання жильців. Своя школа, дитсадок, магазини, перукарня, басейни та спортклуби. Та навіть парк зі скульптурами. Ідеальне місце для проживання. Та люди тварини - обов'язково постане питання про свою територію за найменшої конфліктної ситуації. Зрештою, в такому великому будинку, що міг назватися маленьким містом, її не могло не бути. Один конфлікт за іншим і з'являються жертви. А далі вже як сніжний шар все зводиться до питання боротьби за статус та виживання. У романі є свої нелогічності та питання, на які потрібно самому шукати відповіді, або сприймати на віру точку зору автора. Це і час за який мешканці деградували до диких звірів, і обраний варіант залишитись без їжі та серед руйнувань і відходів, а не покинути будівлю, і деякі інші. Не розкриті тут і до кінця головні персонажі. Баллард грубими мазками описує трьох героїв, що уособлюють собою три касти багатоповерхівки та навіть пояснює їх мотивацію але ні, не вистачило. А от атмосфера тваринного жаху та безнадії вдалася. Я бачив руйнування та вандалізм як наяву, я майже відчув той запах неприбраних тижнями відходів та непрацюючої каналізації, і безжальність з якою вчиняли злочини персонажі, а за ними безнадію та апатію жертв. Як найкращий роман в жанрі антиутопії? Ні. Як одна із варіацій на тему поводження людини в закритому світі, коли рамки соціальних стандартів не діють, а зло усередині виривається назовні? А може алегорія на класову боротьбу, соціальну самоідентифікацію та бажання повернутись до первісного стану, коли все просто і зрозуміло? О, так.
Інші книги з цієї серії
Спіннер
Інші книги автора
Спіннер