Шокова терапія

Шокова терапія

5 відгуків

Видавництво:

Товар тимчасово відсутній
Додаткова інформація
Код виробника: ФБ643005У
ISBN: 978-617-09-3215-0
Вага: 0.4
Розміри, мм: 130x185
Кількість сторінок: 368
Рік видання: 2017
Мова видання: Українська
Жанр: Класика
Обкладинка: Тверда

Гектор Г’ю Манро (1870–1916) — англійський письменник, журналіст і публіцист, один із основоположників літератури «чорного гумору». Свої короткі сатиричні оповідання — гротескні, почасти абсурдні, іноді містичні  — він публікував під псевдонімом Сакі (мовою фарсі це слово означає «виночерпій»). Досконала фраза, злегка цинічна іронія в  дусі Оскара Вайльда і  сюжети, що нагадують сюжети оповідань О. Генрі, принесли письменникові величезну популярність. Перед читачем відкривається сповнена жорстокої іронії панорама Едвардіанської епохи  — періоду перед Першою світовою війною, коли Англія досяла процвітання,— але за цим благополуччям уже бовванів привид загально європейської  катастрофи.  

Читати повністю
Сакі
Сакі
(18.12.1870—14.11.1916) народився в Бірмі, в родині офіцера колоніальної поліції, але дитинство провів в Англії, де його вихованням займалися бабуся і дві тітки. Навчався в Ексмутському коледжі та Бедфордській граматичній школі. В юності разом із батьком багато подорожував Європою. Згодом Гектор збирався піти стопами батька, але погане здоров’я не дозволило йому стати чиновником колоніальної адміністрації. На початку 20 століття Манро стає журналістом, а потім і письменником. Відомість у літературних колах і надзвичайну популярність у англійських читачів йому принесли збірники іронічних, психологічно точних, пройнятих специфічним гумором оповідань — "Хроніки Кловіса" (1911) і "Звірі та суперзвірі" (1914), а також два романи "Нестерпний Бассінгтон" (1912) і "Коли прийшов Вільям" (1913). Із початком Першої світової війни письменник, хоч і був старшим за призовний вік, вступив добровольцем-рядовим до британської армії. У 1916 році, в одній із останніх атак битви на Соммі, Гектор Х’ю Манро був застрелений німецьким снайпером. За спогадами бойового товариша, його останніми словами були: "Та загаси ж ти цю бісову цигарку!" Оповідання Сакі широко видаються і в наші дні, їх перекладено двома десятками мов. Деякі з них — зокрема, "Средні Ваштар", — досить успішно екранізовані. Короткометражний фільм за цим оповіданням, що створив знаменитий британський режисер Ендрю Біркін, удостоєно цілого ряду престижних премій.
Читати повністю
Шокова терапія
Шокова терапія
Шокова терапія
Шокова терапія
Шокова терапія
User Чепюк Катерина
07.02.2021
Мій улюблений тонкий англійський гумор в поєднанні з прекрасною ціною від видавництва Фабула. Дякую за таку насолоду, я в захваті
User dante-kiev
18.12.2018
“Шокова терапія” - спроба видавництва “Фабула” вибрати перлини творчості письменника Сакі (з 135 написаних) в одну збірку-коралі, щоб познайомити українського читача з визнаним майстром короткого оповідання, шотландцем Гектор Г'ю Манро. Сакі відомий своїм гострим язиком, іронічним добі́рним стилем та чорним гумором. Фахівці порівнюють його творчість з О. Генрі, знаходять спільні риси з Редьярдом Кіплінгом та Льюїсом Керроллом. Досить складно писати відгук, чи то пак рецензію на збірку оповідань, тому я дозволю собі цього разу обмежитися лише загальним враженням від великої кількості окремих приємностей. Дана збірка, як в принципі будь яка із серії “Несерйозна класика” видавництва “Фабула”, чудово підійде для відпустки чи навіть вікенду, оскільки оповідання короткі але цільні, так що ними можна насолоджуватися не відволікаючись від відпочинку, але доповнюючи та збагачуючи його. “Шокова терапія” познайомить вас з цільними досвідами героїв оповідань, через призму коротким, дотепним, приправлених червоним перцем і чорним гумором історій. P.S. Що цікавого вдалося вичитати із біографії майстра чорного гумору: у віці 44 років Гектор Г'ю Манро пішов добровольцем на фронт у розпал Першої світової війни, де загинув від кулі німецького снайпера... По спогадами його бойового товариша, останніми словами письменника були: "Погаси ж ти цю чортову сигарету!".
User l.viktoryja
29.09.2018
Просто неймовірні оповідання від класика! Достатньо іронічні, достатньо гумористичні і неймовірно цікаві! Книга складається з чотирьох частин, кожна з яких містить певну підбірку оповіданнь. А кожне оповідання - це окремий шедевр іронії та тонкого британського гумору. Тут висвітлені чи не усі дрібні вади людства. І нехай розповідь про минулі століття - вона актуальна і сьогодні, адже хоч часи і міняються, людські ж вади - ні. Це розповіді про повсякденне життя багатих людей, які від нудьги робили найнеймовірніші дурощі, які запросто їм сходили з рук. Автор витягує на зовні усі абсурдні страхи і переживання людей, що жили в період перед Першою світовою війною в Англії і показує, наскільки все це смішно і недолуго виглядає збоку. Книга не тільки дозволить розслабитися довгими осінніми вечорами, а й заставить задуматися: чи ж ми не такі самі?
Показати ще
Публікації на тему
Інші книги з цієї серії
Спіннер
Інші книги автора
Спіннер