Майк Йогансен. Вибрані твори

Майк Йогансен. Вибрані твори

0 відгуків

Серія:

Видавництво:

Товар тимчасово відсутній
Додаткова інформація
Код виробника: 012296
ISBN: 9786178107734
Вага: 0.305
Розміри, мм: 145х220
Кількість сторінок: 160
Рік видання: 2023
Мова видання: Українська
Жанр: Класика
Обкладинка: Тверда

Вибрані твори Майка Йогансена, прозаїка доби Розстріляного відродження й одного із засновників ВАПЛІТЕ. Митець зберігав у творчості незмінну індивідуальність, часто вдавався до експериментів, які можемо спостерігати і в прозі, і в поезії, а часто – у поєднанні їх в межах одного тексту. Йогансена вважають не лише талановитим письменником, а й перекладачем, літературознавцем, роботи якого актуальні й донині. До збірки увійшли: «Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію», вибрані вірші.

Читати повністю
Майк Йогансен
Майк Йогансен

(28.10.1896-27.10.1937) Майк (Михайло) Йогансен – письменник, поет, перекладач, автор першого українського бестселлера, один із засновників ВАПЛІТЕ.

Народився у Харкові. Його батько був родом з Латвії, у Харкові він працював вчителем німецької мови. Матір походила з козацького роду Крамаревських.

Навчався у Третій харківській чоловічій гімназії. Потім закінчив історико-філологічний факультет Харківського Імператорського університету (1917), де спеціалізувався на вивченні латини. Вільно володів англійською, німецькою, французькою, італійською, іспанською, скандинавськими, майже усіма слов’янськими мовами, знав старогрецьку та латину.

Вчителював у школах Харкова, викладав у Харківському інституті народної освіти.

Після 1918 року Йогансен під враженням від Радянсько-української війни та кривавих розправ денікінців у Харкові, почав писати вірші українською.
 

Навколо Майка Йогансена гуртувалися талановиті митці – Юрій Яновський, Микола Бажан, Юрій Смолич, Василь Еллан-Блакитний. Близькі стосунки пов’язували його з Миколою Хвильовим та Володимиром Сосюрою. Дружба з Олександром Довженком зав’язалася зі спільного захоплення полюванням та рибалкою.

1925-го вийшов пригодницький роман Майка Йогансена під псевдонімом Віллі Вецеліуса «Пригоди Мак-Лейстона, Гаррі Руперта та інших», який мав шалену популярність.  Кожний розділ роману виходив окремим випуском. Цьому твору судилося стати справжнім бестселлером, бо протягом року загальний наклад книжок становив  сто тисяч примірників.

У цей час Майк Йогансен відкрив для себе кіно. З Юрком Тютюнником вони написали сценарій фільму «Звенигора». Стрічку знімав Олександр Довженко. Він вніс зміни до сценарію, тому Йогансен відмовився від авторства. Після цього згасає їхня дружба.

Йогансен звертається до сюжетного вірша, балад, віршованих оповідань, нарису, поєднання прози та поезії, містифікації.

1937-го Майк Йогансен був заарештований за звинуваченням в антирадянській діяльності  та розстріляний у Лук’янівській в’язниці Києва.

Читати повністю
reviews_image
На даний момент список відгуків порожній
Залиште свій відгук про товар
Публікації на тему
Вічна класика. ТОП-5
31.01.2024
Що читати
Вічна класика. ТОП-5
Інші книги з цієї серії
Спіннер
Інші книги автора
Спіннер