Джуд Непримітний

Джуд Непримітний

3 відгуки

Видавництво:

Товар тимчасово відсутній
Додаткова інформація
Код виробника: ФБ673003У
ISBN: 9786170930743
Вага: 0.48
Розміри, мм: 130x185
Кількість сторінок: 448
Рік видання: 2017
Мова видання: Українська
Жанр: Драма, Класика
Обкладинка: Тверда
Переклад: Вікторія Меренкова

Дія роману розгортається у вигаданій місцевості на південному заході Англії. Молодий Джуд, муляр з провінційного містечка, мріє стати вченим, але одружується з дівчиною, яка давно його домагається. Однак цей шлюб незабаром розпадається, і герой закохується в свою кузину — дивну двостатеву істоту, від якого герой, проте, має двох дітей. Але потім в життя героїв вторгається моторошна трагедія, що руйнує життя сім’ї і відносини героїв дощенту.

Читати повністю
Томас Гарді
Томас Гарді
(02.06.1840—11.01.1928) Томас Гарді народився в селі поблизу Дорчестера в графстві Дорсет. Батько й дід його були каменярами і будівельниками. Мати Томаса, яка вміла читати, але не вміла писати, вирішила, що син заслуговує на кращу освіту, і його відрядили до церковної школи в Дорчестері. У 1856 році Томас Гарді вступив на навчання до архітектора Джона Хікса, а за п’ять років перебрався до Лондона, де вивчав архітектуру в Королівському коледжі, спеціалізуючись на реставрації церков. Коли в 1867 році Гарді повернувся до Дорчестера, у нього вже був готовий перший роман, для якого він так і не зміг знайти видавця і знищив рукопис. Другий роман Гарді "Відчайдушні кошти" (1871) був опублікований анонімно. Визнання прийшло до письменника лише після п’ятого за ліком роману, десять років потому. До 1885 року він став високооплачуваним автором, повернувся в Дорсет, збудував будинок за власним проектом і зайнявся виключно літературною працею. Один за одним виходили збірки його оповідань — коротких, іронічних, жорстких, за ними було надруковано романи "Тесс із роду д’Ербервіллів" (1891) і "Джуд Непримітний" (1895). Обидва вони супроводжувалися скандалами і шквалом критики, але це не вплинуло на літературну репутацію Гарді — слава його продовжувала зростати. Вже на початку 20 століття в Англії він вважався найбільшим романістом сучасності, його творчість неодноразово висувалася на Нобелівську премію з літератури. "Джуд Непримітний" став останнім романом Гарді — до самої смерті він ніколи більше не звертався до великої прози.
Читати повністю
Джуд Непримітний
Джуд Непримітний
Джуд Непримітний
Джуд Непримітний
Джуд Непримітний
Джуд Непримітний
Джуд Непримітний
User swetka1408
23.06.2019
Досить цікавий роман про непросту долю Джуда Фаул, який відчайдушно намагався знайти щастя в житті і реалізувати себе. Джуд з дитинства жив зі своєї далекої родичкою і, як міг, допомагав їй. Хлопець захоплювався читанням, прагнув учитися, однак рівня його навченості не вистачало, аби продовжити освіту. Джуд жив мріями – про загальне визнання, заможне майбутнє, щасливий шлюб. Але постійно щось складалося не так: перший брак не став міцним зв’язком, друга кохана далеко не відразу відповіла на його почуття (і загалом, були сумніви щодо того, а чи мала вона почуття до Джуда), до коледжу й університету його не прийняли, і в Джуда постійно було відчуття марності й безглуздості його життя. Відносно головного персонажа в мене склалося відчуття «недо-»: недостатньо розумний, аби здобувати освіту, недостатньо досвідчений, аби «бачити» людей, недостатньо вольовий і цілеспрямований, аби домагатися свого. Він був дуже м'якотілим і наївним та не мав підтримки близьких (він їх, узагалі, не мав), і це додавало ще більше складнощів у його життя. В цілому, роман мені сподобався. Я полюбляю твори, які охоплюють все життя героя і показують, як і під впливом яких чинників формувався його світогляд і як це, у свою чергу, теж впливало на подальші події в житті.
User Кидаючись у крайності
19.02.2018
Згодна з попереднім коментарем. Люди занапастили собі життя відмовившись від загальноприйнятих правил, при цьому створивши собі нові. В кінці кінців, вони заплутали один одного, а найгірше безвідповідально поставилися до життя своїх дітей. Не знаю, чому роман був заборонений, може, тоді й не допускали думки про громадянські шлюби, але зараз європейці навпаки не спішать до вівтаря. Весь час живуть крайностями (це моя особиста думка).
User hrushkachereshnia
05.12.2017
Важко повірити, що це книга того ж автора, що написав "Подалі від шаленої юрми", та й взагалі, що це вікторіанський роман. Натомість немає нічого дивного в тому, що в цю застебнуту на всі ґудзики епоху роман "Джуд Непримітний" багато кого роздратував. Обоє головних героїв — Джуд і Сью — нібито розумні люди, але, боженько, що вони зробили зі своїм життям! Начитана й зухвала на початку книги, асексуалка Сью не боїться кидати виклик тогочасним поглядам на мораль. Наприкінці ж вона — жалюгідна розчавлена істота, для якої релігія стає тим, чим для декого є алкоголь. А наш ГГ Джуд, такий розумний і здібний хлопчик, зі своєю натхненною мрією вивчитись і кимось стати... Так сумно спостерігати за тим, як доля повелася з ним. Добре, що зараз середина літа і сонце світить мені у вікно, бо взимку ця книга могла б загнати мене у депресивний стан. Читати дві підряд книги з трагічною смертю дітей, то занадто навіть для мене.
Публікації на тему
Інші книги з цієї серії
Спіннер
Інші книги автора
Спіннер