Додаткова інформація
Свіжий погляд на історію нещастя Агамемнона та його родини запозичене із грецької міфології. Книга 2017 року за версіями Washington Post, NPR, The Guardian , The Boston Globe , St. Louis Dispatch
Гриц Інна
27.04.2020
Колм Тойбін "Будинок імен"
Тема, яку я не можу оминути із самого дитинства - античність. Це напевно на дітей 90-х так вплинув серіал "Ксена"?♀️?♀️?♂️. Та проте на цей раз перед нами сімейство Агамемнона, історія створена руками ірландського автора 21 століття ( при цьому ні Софокл, ні Еврепід не постраждали ?).
Пам'ять є однією із центральних тем у книзі. Усе розпочинається зі спогадів, що спонукають до кривавих дій, оскільки вони є рушійною силою, яка визначає більшість вчинків головних героїв. Скажу чесно, я думала це розповідь про Клітемнестру, оскільки вона так шикарно розпочала монолог на початку книги, але по справжньому мене "зацепило" коли заговорив її син - Орест
Роман про людей, які вірили в богів. Про людей, які скоювали вбивства, створювали жорстокість та насильство, насолоджуючись при цьому тортурами і муками інших. У книзі навіть собаки вбивці, тому що, якщо їх не убити, то вони перегрезуть тобі горло. Люди не довіряють, небагатослівні, ховаються один від одного. Але це і є правда. Вони монстри, які вірять у богів. Адже батько здатний принести в жертву свою доньку, дружина здатна перерізати горло своєму чоловікові, навіть сексуальна революція там наявна - статеві відносини між чоловіками, а для жінок - це шлях до досягнення власної мети.
"Будинок імен" кожною сторінкою змушував мимоволі дякувати, що ми живемо у відносно простий час (не враховуючи коронавірусу?).
Ольга Mlinovska
25.04.2020
"Будинок імен" - роман сучасного ірланського письменника Колма Тойбіна, який залишає по собі неоднозначі враження: з одного боку, жорстокість головних героїв і беземоційність оповіді, а з іншого - письменницька майстерність автора у поєднанні з цікавою інтерпретацією усім відомої історії про убивство Агамемнона його дружиною Клітемнестрою. Книгу хочеться водночас і відкласти, щоб дати собі перепочити, і прочитати за раз до останньої сторінки, бо вона не відпускає.
К. Тойбін надихався творіннями Есхіла, Софокла та Евріпіда, але його версія історії унікальна, з персонажами, які зустрічаються у грецьких міфах та тими, які вигадав автор. Книга обов'язкова до прочитання поціновувачам античних міфів та легенд, а також тим, хто цінує прозу, яка вражає своєю простотою і вишуканістю водночас. Але будьте готові до похмурого, беземоційного чтива з персонажами, які мають свою, доволі специфічну мораль і яким, тим не менш, не можна не співпереживати.
Тішуся, що знайомство з цим ірландським письменником пройшло для мене так вдало, неодмінно читатиму й інші його романи.
superadmin
25.01.2019
Відгук з інстаграму користувача @julia.martynovich
Щоб в повній мірі зрозуміти і оцінити цю книгу, ви маєте прочитати про Колма Тойбіна, і хоча б у #wikipédia про Агамемнона та його родину, а ще краще про гомосексуальні відносини у Древній Греції.
Чому та як велико царя вбила дружина, як це пережили її діти, складні інтриги царського палацу та світ тіней, що весь час поруч та нагадує про себе.
Греки завжди всі свої вчинки і гріхи прикривали міфами про богів, а от автор майстерно розкрив поведінку і характер героїв, без присутності божественних істот.
Історія тут така ж як і в міфах про Ореста, Іфгінею, Електру та їх батьків, але Тойбін відкнув божественну складову, і показав страшну і жорстоку правду про темні часи в Греції.
Якщо чесно, я дуже не люблю читати про одностатеві відносини, але в цій історії, все було гармонійно, і відірватися від читання я не могла. Тойбін ніби робить нятяки, і деякі моменти ти домальовуєш сам.