- (не суттєва) бо вона зелена, а вчора як-не-як був день святого Патріка.
- (суттєва) тому що в цю суботу, 20 березня світ відзначатиме День Землі — цього дня у зв’язку з екологічним становищем планети, усе людство вимикає світло та електрику загалом, тим самим даючи нашій планеті відпочити.
Зелений. ТОП-5
17.03.2021
Що читати
Поділитися
Такої різношерстої добірки у нас давненько не було. Давайте поглянемо чи є у ній якісь ще спільні риси окрім кольору обкладинок.
Поїхали!!
Відриває добірку «Успіх без стратегії» Марка Розіна. Автор, окрім того, що являється директором консалтингової компанії, ще і психолог за освітою, кандидат психологічних наук. За свою понад 20-річну кар’єру у бізнесі Марк виховав сотні успішних управлінців та допоміг кільком десяткам великих компаній стати флагманами у своїх сферах. У надзвичайній книжці «Успіх без стартегії» Марк Розін розглянув відмінності між опортуністичним та стратегічним підходами до управління. Зважуючи багато за і проти, він викристалізував багато успішних і, найголовніше, універсальних кейсів, що допоможуть компаніям вийти на правильний шлях. Виявляється, «бетонна» стратегія не завжди (майже ніколи) не є правильним шляхом, зрештою, як і надмірний опортунізм. Більш детально про управління, успіх компанії, розподіл обов’язків, мотивацію та ефективність він розповідає у кожному з семи розділів книжки, підводячи до найголовнішого…
Друге місце добірки посів бестселер і наш лідер продажів «Мистецтво говорити» Джеймса Борґа. Вміння чітко, професійно, впевнено розмовляти ще нікому не зробило погано, правда ж?). Навпаки, якщо ми говоримо про роботу, то саме мистецтво говорити — це чи не 50% успіху. Погодьтеся, гарна презентація з поставленою вимовою, влучними і навіть смішними аргументами налаштовує вашого потенційного партнера на більш невимушену атмосферу, збільшує рівень довіри і т.д. Джеймс Борґ, аналізуючи багато аспектів, створив книжку лайфгак. «Мистецтво говорити» поділена на дві частини: у першій автор знайомить нас власне з важливістю правильної вимови, ритму і тембру голосу, розповідає, чому краще встановлювати зоровий контакт з слухачем або чому вдалий початок і кінець промови — це вже успіх; у другій частині він пояснює механіку всього вищезгаданого. Ця книжка вже допомогла сотням тисяч людей, в тому числі й українцями, що розкупили три наклади книги) А у вас вона є?
На третьому місці книжка «250 фішок, що їх має знати письменник» Чака Вендіґа. Вправно писати — це ж не тільки про письменників. Правда? Сьогодні вміння добре (!) писати важливо для багатьох професій: сторітейлери, сммники, копірайтери, піарники та інші пов’язані професії. Чак Вендіґ насправді зібрав у своїй книжці більше ніж 250 кльових (і деколи навіть нецензурних) порад, як писати. Спершу він зачіпає одвічне питання «бути письменником» і, відштовхуючись від нього, ділиться власними порадами щодо написання романів — як будувати розповідь, сюжет, формувати характери героїв, про роботу над діалогами. Чому важливо і як потрібно доопрацьовувати текст на стадії перечитування, редагування. І нарешті, як писати синопсиси, а у найкращому випадку — як зі свого роману (чи що ви там пишете) зробити сценарій. Книга стане вам у нагоді і якщо ви вже досвідчений писака, і якщо тільки надумали стати на цю слизьку і складну стежку.
Четверту сходинку зайняла книжка «Несвідомий брендинг» Дугласа Ван Праєта. Що найцікавіше у цій книжці про маркетинг і основи брендингу? А те, що вона пояснить нам усе це не тільки з боку самої індустрії, але й дасть змогу поглянути з боку нейробіології та поведінкової психології. Автор розглядає можливості розірвання застарілих маркетингових шаблонів, які досі являються основоположними для багатьох спеціалістів, навіть у світлі останніх трендів та тенденцій. Дуглас ван Праєт підказує, як створити комфорт, скерувати уяву, змінити почуття, переконати критичний розум, змінити асоціації, спонукати до дії своїх клієнтів. І робить це дуже красиво і органічно.
А закриє всю цю зелену добірку «Ощадливе виробництво» Джеймса Вумека. Про цю книжку ми сьогодні згадали не випадково, а саме з двох причин: