#ЩоЧитатиВихідними. Новинки січня
29.01.2022
Що читати
Поділитися
Місце зустрічі змінити не можна! Знову субота і з вами улюблена рубрика «Що читати вихідними»! Про що вам сьогодні розповідати, у нас не було жодних сумнівів, адже ми ще не познайомили вас з нашими крутезними новинками! Давайте не гаяти час і дивитися на них ближче!
У серії Бестселер в нас довгоочікуване продовження! Нарешті в українському перекладі з'явилося продовження трилогії Нікласа Натт-о-Даґа — «1794»!
Як і у попередньому романі «1793» автор із головою занурює нас у безвихідь Стокгольму XVIII століття. Бруд, сморід, хвороби, злидні — все це передано настільки детально, що здається, ніби ми гуляємо тими самими вулицями і спостерігаємо за всім, що відбувається збоку. Так само, як і в першій книзі, в основі сюжету детективна лінія — сталося жорстоке, звірське вбивство нареченої в день її власного весілля у родовому маєтку «Три троянди». Детективам доведеться попрацювати, щоб з'ясувати всі обставини цієї незвичайної справи. Напарником Карделя, вже знайомого нам з першої частини, в цій справі буде Еміль Вінге, брат померлого від сухот Сесіла, людина емоційно нестійка, зламана, але розумна і чесна. Вкотре автор малює багате на людські вади полотно, де також звучить тема помсти. Якщо вам шокував роман «1793» своїм натуралізмом, то маємо вас трохи заспокоїти — у продовженні менше жорстоких та натуралістичних подробиць порівняно з попередньою книгою. До речі, «1794» не тільки вводить нас у нову справу, а й розкриває багато білих плям попереднього роману!
А у нон-фікшн серію #PRO_Me потрапила захоплива «Коротка книжка про мистецтво» британської мистецтвознавиці Дани Арнольд. Авторка пропонує свіжий і нетривіальний погляд на твори мистецтва від печерних малюнків доісторичних людей до скандальних інсталяцій сучасних майстрів. Мистецтво часто ховається за відчуженим і безглуздим жаргоном. Представляючи мистецтво в його міжнародному контексті, ця доступна книга досліджує основні питання про те, як мистецтво створюється, інтерпретується та демонструється, без будь-якої непотрібної термінології. Поділена на теми, «Коротка книга про мистецтво» представляє нові способи мислення про відносини між художниками та їх творчістю, а також свіжі порівняння між творами мистецтва різних періодів і місць. У «Короткій книзі про мистецтво» Дана Арнольд рухається крізь час, місце і навіть середовище, намагаючись запропонувати цілісний, нетрадиційний вступ до погляду на мистецтво і його вивчення, вплітаючи в тексти істориків мистецтва, філософії Канта, психоаналіз Фрейда і далі з списком. Вона використовує важливі твори мистецтва як приклади того, як мистецтво можна обговорювати, критикувати та вивчати. А здебільшого вільний від жаргону словниковий запас і розмовний тон роблять цю книгу доступною для всіх, незалежно від наявних знань про історичне чи сучасне мистецтво.
Хоч від наших новинок у вас будуть абсолютно полярні враження, але ви будете в захваті від обох.
Прийшов час не зволікати і замовляти ці бестселери прямо зараз за акційною ціною.
До зустрічі у наступних добірках, друзі!