#ЩоЧитатиВихідними. Мистецтво війни
22.04.2022
Що читати
Поділитися
Останнім часом книги відіграють різну роль в житті книгоманів. Хтось не може взагалі зосередитися на читанні, а хтось, навпаки, намагається заглибитися в нього якомога більше. Якщо ви тяжієте більше до останнього типу — ми радо допоможемо обрати #ЩоЧитатиВихідними , якщо до першого — зберігайте добірку на майбутнє!
Розпочнемо знайомство з вислову: "Я прийняв Рим цегляним, а залишаю його мармуровим". Так говорив про себе неймовірний історичний діяч, котрий став головним героєм однойменної книги Джона Вільямса «Авґуст».
Октавіан Авґуст – племінник та спадкоємець Гая Юлія Цезаря. Великий римський імператор, засновник Римської імперії. Зійшовши на престол, він був лише 18-річним юнаком, але зміг зосередити у своїх руках диктаторську владу, водночас зберігши республіканські засади. Час правління Авґуста вважається золотим для римської літератури та мистецтва.
Джон Вільямс обрав незвичну форму викладу. Книга виглядає як збірка листів чи щоденник із замітками, на сторінках якого оживає історія Римської імперії та її діячі. Яким постає Авґуст? Читайте в романі.
Друга книга, хоч і кардинально не схожа на попередню, але, запевняємо, не менш цікава. Книжка Джесіки Гейґі «Мистецтво війни в ілюстраціях» — нова приголомшлива інтерпретація класики. Однак, вона має невеличке доповнення...
Книга буде актуальною як для тих, хто вже є прихильником трактату, так і для тих, хто давно має бажання взятися за нього. Особливою ж знахідкою ця версія стане для кожного, хто не має багато часу на читання, адже в ній ви знайдете не довжелезні абзаци, а короткі огляди-концепції, щo відображають ідеї.
Крім того, її легше зрозуміти, ніж оригінал, завдяки простим діаграмам та схемам.
Ви можете читати її сторінка за сторінкою, але, також, можна поекспериментувати, прочитати одну або дві думки з відповідними карикатурами, а потім відкласти книгу. Стиль Джесіки сприяє цьому. Авторка допомагає уповільнитися, вникнути в кожну з концепцій Сунь-Цзи таким чином, щоб можна було подумати про менш очевидні наслідки аспектів та зберегти важливе в кожному повідомленні. Гейґі спонукає розбирати речі та зшивати їх разом, зіставляти принципи з повсякденним життям та шукати гумор в істинах.
Яку з цих книг обрати — вирішувати вам, та знижку маєте, як завжди, на обидві. Зчитаємося наступного четверга!