#ЩоЧитатиВихідними. Липневий
01.07.2022
Що читати
Поділитися
Такі несхожі одна на одну, але обидві страшенно цікаві — саме так можна охарактеризувати книжки, що увійшли цієї суботи до рубрики #ЩоЧитатиВихідними . Отже, гайда знайомитися з першою липневою добіркою!
Якщо ви ще не чули про просто таки шедевральну прозу Мері Ловсон, можемо з упевненістю сказати, що це величезна втрата, адже її твори хочеться перечитувати раз за разом. І сьогодні ми познайомимо вас з її романом «По той бік мосту».
Артур — молодий чоловік, який виріс на фермі у віддаленій північній громаді Онтаріо. Незважаючи на те, що він працює на фермі, допомагаючи утримувати сім'ю, його молодший брат Джейк є фаворитом їхньої матері. Захищений від будь-яких наслідків своїх дій як старшим братом, так і їхньою матір’ю, Джейк виростає в маніпулятивного підлітка, котрий здатний переконувати людей у тому, що те, чого він хоче, є тим, чого хочуть і вони, — це вміння, яке хлопець використовує для впливу на дівчат.
Через двадцять років Ієн, син міського лікаря, підліток, йде працювати до Артура на ферму. Його мати так і не пристосувалася до життя на півночі, і коли вона покидає сім’ю, тому хлопцеві доводиться миритися з наслідками, вирішуючи, яким шляхом піде його власне майбутнє.
Розповідь ведеться паралельними сюжетними лініями, які поступово сходяться у вибухову кульмінацію.
Мері Ловсон демонструє свою неймовірну майстерність оповіді, а персонажі настільки реальні, що здається, ніби ти знаєш цих людей, і, навіть, наполовину очікуєш знайти їхні фотографії у своєму фотоальбомі.
Історія про два покоління в маленькому містечку Струан, які пов’язані долею і громадою, але розділені війною, яка пожирає молодих людей. Неймовірний жах Другої світової проникає прямо в серце цього віддаленого куточка імперії.
Представник нон-фікшену цього разу присвячується тим, хто полюбляє розкриття наукових секретів. Сергій Ястребов, науковий журналіст, у своїй книжці «Від атома до дерева» зібрав відповіді на десятки питань стосовно появи та еволюції нашого світу.
У цьому шалено крутому наукпопі автор розкриває теми генетики, хімії, вірусології та інших наук, дає актуальні відповіді на запитання, пов’язані з нашою планетою та еволюцією форм життя на ній.
Книжка складається з чотирьох частин, теми яких послідовно розширюються: «Хімія життя», «Механізм життя», «Дерево життя» та «Історія життя». Але починається все навіть не з перших клітин, а ледь чи не з Великого вибуху: які елементи були, з'явилися, як вони потім змінювалися, зліплювалися у зірки-планети і розліплювалися у вибухах, формуючи куточок Всесвіту, котрий постійно росте і звужується, створюється й руйнується, і на жодну мілісекунду не залишається колишнім. Як ці елементи, зрештою, потрапили до однієї невеличкої планети в кутку однієї Галактики, що ми називаємо Чумацьким Шляхом...
На нашу думку кожна з представлених книг чудово підходить для читання вихідними. Обирайте книжки, використовуйте знижки, а ми бажаємо вам приємного читання!