#ЩоЧитатиВихідними. Інтригуючий дует
13.01.2023
Що читати
Поділитися
Інтригуючий дует у рубриці #ЩоЧитатиВихідними. Час поринути в секретні дані, інтриги та розслідування.
Відкриває добірку «Жереб» — новинка від Василя Добрянського, визнаного майстра кримінальної прози.
25 листопада — це не якась проста дата, не свято, позначене червоним у календарі. Хоча, усе таки, у календарі позначене саме це число, але рукою генерала. Фінальний дедлайн, вирок, який назначено полковнику. Шість місяців — досить багато, як на сьогоднішній скажений час. І водночас мало, бо майже одразу було виявлено, що прокляту стрілянину в готелі «Мембер» влаштував гастролер, тобто приїжджий кілер. Загинула вагітна молода дівчина, напарник чекає на третю операцію, і навряд чи знову зможе ходити, також з легкої руки вбивці потрапив на лікарняне ліжко капітан Іван Зуб. І незрозуміло, кому назначена четверта куля... Усі набої немовби з минулого. Із тих, що мають дивну траєкторію, котра вимірюється не відстанню, а десятками років. Що це? Доля, тіні, котрі повернулися за кимось з минулого, чи невідомо ким витягнутий жереб?
Двоє старих друзів, обоє стражі закону. Полковник Ярмоленко і капітан Зуб. Ярмоленко на лічильнику у начальства, адже хронометр повільно, але впевнено, відбиває ритм, ставлячи хрест на кар’єрі за кілька років до пенсії, а злочин залишається не розкритим. Здається, перевірили всі можливі кінці, та все марно. Іван Зуб теж має лічильник. Щоправда цей клацає уночі, нагадуючи про себе жіночим голосом чи затерплими, ніби не своїми, губами, що через силу кривувато розтягуються у посмішці на «чужому», позначеному кулею, обличчі.
У голові набатом крутиться: «Так ким насправді був той стрілець із «Мембера»? Хоча, може, це питання краще ставити інакше. Чому він зупинився в «Мембері»?». Але як розплутати справу, коли тебе відсторонено, а зачіпок, здається, просто не лишилося. До того ж, ланцюжок нових смертей, які стаються одна за одною не проливають жодного світла. Однак капітан Зуб, хоч і змінився зовні, всередині лишився таким, як його знають всі навколо — впертим і, як він сам каже, достатньо дурним, щоб докопатися до правди за всяку ціну.
А з нон-фікшену сьогодні книжка Джозефа Менна «Культ мертвої корови: як оригінальна хакерська супергрупа могла би врятувати світ». Це захоплюючий погляд на одну з найвпливовіших у світі хакерських груп.
У книзі детально розповідається про передісторію, описуючи, як з’явився «Культ мертвої корови», хто був головними гравцями та як вони вплинули не лише на хакерство, а й на технології загалом.
Ця книга веде читача в подорож, знайомлячи з різними членами, які брали участь протягом багатьох років, включаючи деякі дивовижні викриття про участь поважних громадських діячів у роки становлення культу. Ви будете просто вражені тим, скільки колишніх членів серед людей, про яких ви просто колись чули, або які заснували чи очолили деякі з найбільших технологічних компаній у світі.
У книзі йдеться про етику, свободу, і автор добре справляється зі своєю роботою, не створюючи сенсацій із КМК чи хакерства загалом. Історія цієї секретної групи складна, але Дж. Менн орієнтується в сюжеті та підсюжетах таким чином, що його легко зрозуміти. Його одкровення зроблені з делікатністю та щирістю, уникаючи спокуси називати, ганьбити чи обожнювати членів.
Загалом, одна з найкращих книг про хакерство та ІТ-безпеку, які ви коли-небудь читали.
Дякуємо, що завітали! Нагадуємо, що тиждень української книги продовжується і ви можете придбати книги українських авторів зі знижками до -50%, а також -20% діє на добірки ТОП-5 та #ЩоЧитатиВихідними.