Естетика та емоції. У новій добірці рубрики #ЩоЧитатиВихідними маємо для вас дві книжки, обидві естетичні й надзвичайно емоційні. Коко Шанель казала: «Елегантність — це відмова від зайвого». Тож, коли йдеться про естетику, вкрай важливо уміти відбирати найкраще. Полін Браун, авторка книги «Естетичний інтелект», вважає, що кожен із нас наділений потенціалом розвинути свій естетичний інтелект за належних зусиль і часу. У своїй книзі вона допомагає нам показує нам, як заново відкрити й покращити ваші власні естетичні дарування — те, що Полін називає естетичним інтелектом,— та застосовувати їх у власному бізнесі задля створення та підтримання фінансової цінності. Якщо ви сприймаєте естетику суто як поверхневість споживацтва чи примхи моди, то просто вислухайте авторку. Естетика — набагато глибше поняття, це важливий елемент бізнес-стратегії. Компанії, як зрілі, так і стартапи, мають поставитися до цього серйозно. У цій книжці авторка звертає увагу на чотири фундаментальні ідеї: — естетика має значення в бізнесі (і не тільки); — естетичний інтелект можна розвинути — до речі, ми маємо набагато більші можливості, ніж використовуємо; — естетичне бачення та лідерство наділені силою трансформувати компанії та навіть цілі сфери діяльності; — за нестачі естетики більшість компаній може постати перед потенційно небезпечними викликами. Інакше кажучи, коли естетика компанії пасе задніх, то така ж доля очікує і саму компанію. Кожен розділ пропонує приклади компаній, які скористалися естетикою, щоб наростити свою частку на ринку, завоювати лояльність клієнтів і створити тривалу цінність. Тут усе працює так само, як і з м’язами. Тому у книжці надано підходи та вправи, які допоможуть вам наростити свої естетичні м’язи й використовувати їх, щоб завойовувати клієнтів: вправи з налаштування — розвиток кращого усвідомлення свого середовища та впливу його стимулів; з інтерпретації — перетворення власних емоційних реакцій (позитивних і негативних) на сенсорні стимули в думках, що формують основу естетичної позиції, переваги чи висловлювання; із артикуляції — вираження естетичних ідеалів через ваш бренд, продукт чи послугу в такий спосіб, щоб члени команди не тільки розуміли ваше бачення, але з точністю могли його реалізувати; із кураторства — організація, інтеграція та редагування широкого спектра ідей та ідеалів для досягнення максимального результату. Новинка вже на нашому складі, у понеділок починаємо відправку замовлень, тож встигніть замовити за акційною ціною передпродажу.
«Мій останній континент» — саме та книжка, що неодмінно викликає величезну кількість емоцій. Книжка, що западає в душу настільки, що після останньої сторінки, хочеться відкрити її знову з першої. Цей роман — це подорож крізь емоційні та етичні рішення найзахопливішої героїні. Ви буквально переноситеся на похмурі, але блискучі, вкриті льодом пляжі Антарктиди, де різні види пінгвінів роблять усе можливе, щоб вижити у світлі їхнього середовища, яке швидко погіршується. «Схоже, що в Антарктиду приїжджають два типи людей. Ті, у кого закінчилися місця, куди піти, і ті, у кого закінчилися місця, щоб сховатися». Деб Гарднер є останнім типом, так само, як і її коханий, Келлер Салліван. Як читачі, ми з самого початку знаємо, що станеться корабельна аварія, котра матиме для обох жахливі наслідки. Але історія розгортається поступово, з розділами, які повертають нас у життя Деб, а потім швидко переміщуються вперед до днів перед кораблетрощою. Як пазл, ми починаємо з’ясовувати, ким насправді є дівчина, і розуміємо значення її любовного роману з Келлером. Тим часом авторка відкриває багато нового про останній континент — Антарктиду. Мідж Реймонд, безперечно, добре підготувалася, і її ідеї здаються достовірними та захоплюючими. Ми дізнаємося про парадокс туризму на цьому таємничому континенті: як туризм одночасно зберігає та шкодить континенту й пінгвінам, і як кожна наша дія ненавмисно прискорює їхнє вимирання — чи то поїдання риби на борту, чи втрата обручки в Антарктичному океані. Келлер каже: «Туристи були одержимі першістю. Скотт, Амундсен, усі вони — йшлося про те, щоб зробити все першим. Тепер усі одержимі останнім. Помітити свій останній континент. Побачити його, перш ніж усе зникне. Здається, вони хваляться тим, хто сфотографував останню живу Аделі». Зрештою, це гостра історія кохання двох травмованих людей, які повинні збалансувати своє життя з пристрастю до континенту. Йдеться про те, як відповідально ставитися до своєї ролі в екосистемі. А також про те, наскільки важливе кожне життя — від нашого власного людського до життя інших у царстві тварин і птахів.
Наприкінці маємо для вас трішки приємних новин. Наші шалені знижки продовжують діяти, тож рекомендуємо заглянути в розділи «Акція» та «Ціни навпіл». Приємного читання!