#ЩоЧитатиВихідними. Для зимового вікенду
07.01.2022
Що читати
Поділитися
От ми і відсвяткували ще одне Різдво. Тож, саме час розслабитись і почитати нашу нову добірку «Що читати вихідними». Сьогодні поговоримо про круті книжки українського письменника Олексія Нікітіна та науковця зі світовим ім’ям Роберта Сапольські.
Почнемо з роману нашого вчорашнього іменинника Олексія Нікітіна — «Маджонг». Перед нами розгортається неймовірно захоплива суміш міського роману, трилера і відбірного екшена. В недалекому (допандемічному) минулому в Києві деякі люди натрапляють на дивовижний артефакт, про який практично ніхто не здогадувався — реальний рукопис третьої частини легендарних «Мертвих душ» Миколи Гоголя. Така інформація поширюється зі швидкістю світла, особливо серед колекціонерів, особливо тих, які тісно пов’язані з мафією. В центрі цього опиняється четверо випадкових людей, які спершу не звернули уваги на цінність частинок рукопису, що опинились у них. Та щойно таємне стало явним, у кожного з’явився свій мотив заволодіти всіма частинами. Десь у цей же час за тисячу кілометрів у одній з маленьких квартир кілька друзів зібралися зіграти у давню китайську гру «Маджонг»…і Всесвіт вирішив, що одне повинно впливати на інше. Містично, правда? Ще й як! І дуже захопливо!
А завершимо добірку книгою Роберта Сапольські «Чому зебри не страждають на виразку». Якщо ви хоч раз натрапляли в Ютубі на відео цього хіпуватого з вигляду дядька, то ви розумієте наскільки крута ця книжка! Роберт Сапольські один з найшановніших та найпопулярніших вчених на планеті. На його лекції з біології, психології та інших наук, якими він віртуозно оперує, завжди хочуть потрапити тисячі людей (і не тільки студентів, яким пощастило навчатися у нього), а книги продаються мільйонними накладами. У цій книзі автор максимальну увагу приділяє стресу та його впливу не тільки на ваш власний організм, а й на наступні покоління, а ще пояснює відмінності в природі людини та тварин. Без зайвої академічності й складних наукових слів Сапольські пояснює, як зі стресом пов’язані віруси, гормони, емоції, хвороби і навіть соціальна активність. Це неймовірно пізнавальна книжка, яка прокачає ваші знання про людську природу. І пояснить, чому зебри справді не хворіють на виразку 😉
Що ж, до зустрічі за кілька днів у новому ТОПі, друзі! І веселого вам вікенду.