Напередодні Чорної п’ятниці ми підготували для вас наш чорний ТОП. Абсолютно різноплановий, фентезійно-детективний і психологічно-науковий.
Перед вами книга ямайського письменника, який написав фентезі на африканську тематику. Звучить доволі екзотично, правда? «Чорний Леопард, Рудий Вовк» це перша книга з трилогії Марлона Джеймса «Чорна Зірка». Можна було б сказати, що це пригодницький роман, приправлений фентезійністю та міфологією. Але кінець цієї пригоди нам відомий ще з першого речення, тому, як завжди, важливий не кінець історії, а шлях до нього.
Отже, ми в доколоніальній Африці, де всі війни і чвари точилися між різними африканськими королівствами. Головний герой — Слідопит, він має унікальний нюх, чим і заробляє собі на життя, бо може знайти будь-кого, живого чи мертвого. Він не є зразковим героєм. Слідопит зрікся свого коріння, він ніде не може знайти свого місця, свого обличчя, часом помічаючи себе в інших. І цей внутрішній конфлікт є одним з найцікавіших лейтмотивів цього твору.
Слідопит завжди працює сам, але має порушити це правило, коли його наймають знайти таємничого хлопчика, який зник три роки тому. Супутники Слідопита один від одного химерніші й небезпечніші: перевертень-леопард, відьма, велетень. По ходу історії ми зустрічаємо й багато інших героїв, кожен з яких чимось особливий і відіграє свою роль, бачить історію своїми очима, а не виключно очима головного героя. В дорозі їх будуть чекати дивні пригоди та битви. Кожен розповідає свою історію про те, ким він є насправді. Але правду дізнаються не всі, бо не всім вдасться подолати цей довгий шлях.
Це химерне, брутальне й абсолютно незвичайне чтиво. Все, що відбувається, дуже стихійне, яскраве, інколи жорстоке і жахаюче — словом, справжнє життя без купюр. Ви зануритися в темну атмосферу відчаю й безвиході Чорного континенту, і це якраз те, через що варто звернути увагу на цю книгу.
«Вигнанець і чорна вдова» — перша частина циклу про пригоди детектива Платона Чечеля від майстра ретродетективів Андрія Кокотюхи. Тут події відбуваються навесні 1909 року. Платон Чечель, 26-річний детектив Київської губернії, стає вигнанцем для суспільства після викриття вбивці юних дівчат, яка три місяці тримала у страху один із районів Києва. Нею виявилася донька таємного радника Петербурга. Проте згодом панянка гине за тих самих обставин, що й її жертви. Тож впливові родичі звинувачують поліцейського в наклепі.
І тут Платону надходить пропозиція від давнього знайомого залишити Київ, щоб взятися за «сімейну справу» мільйонера. Барон фон Шлессер отримує загадкові листи, де говориться, що його дружина, молодша на 25 років, хоче його вбити. Жіночка вже заробила собі славу чорної вдови, оскільки два її попередні чоловіки померли за незвичних обставин. Барон все ж таки помирає, і це стає початок серії холоднокровних вбивств. Під підозрою опиняються його спадкоємці, новоспечена вдова та навіть сам Платон…
Вигнанець змушений розплутати клубок смертей та дізнатися, хто винен, щоб не тільки запобігти новим злочинам, а й урятувати себе.
У романі багато персонажів, особистість кожного цікаво розкривається впродовж розповіді. Вам буде цікаво спостерігати за ними та за розслідуванням нашого слідчого. Крім основної сюжетної лінії, ви неодмінно захочете дізнатися, що ж сталося з вбивцею дівчат та чи виправдають Чечеля.
Книга затягує з перших же сторінок, а її кінцівка спонукає купити другу частину та дізнатися, куди ж подався Платон. Це чудовий твір на вечір, який читається легко та швидко. І сама атмосфера Києва початку ХХ ст. точно залишить по собі приємне враження.
Чорний лебідь — це дуже малоймовірна подія з трьома основними характеристиками: вона непередбачувана; вона має величезний вплив; і, постфактум, ми придумуємо пояснення, яке робить її менш випадковою і більш передбачуваною, ніж це було насправді.
Дивовижний успіх Google був Чорним лебедем; так само як і 11 вересня. Для Насіма Ніколаса Талеба Чорні лебеді лежать в основі майже всього в нашому світі, від появи релігій до подій у нашому особистому житті.
Чому ми не визнаємо феномен Чорних лебедів, поки вони не з’являться? Частково відповідь, за словами Талеба, полягає в тому, що люди налаштовані вивчати деталі, в той час як вони повинні зосереджуватися на загальних рисах.
Протягом багатьох років Талеб вивчав, як ми обманюємо себе, вважаючи, що знаємо більше, ніж насправді. Ми обмежуємо своє мислення неактуальним і несуттєвим, тоді як великі події продовжують дивувати нас і формувати наш світ. У цій книжці-одкровенні Талеб пояснює все, що ми знаємо про те, чого не знаємо. Він пропонує напрочуд прості хитрощі, як боротися з Чорними лебедями та отримувати від них користь.
Елегантна, вражаюча і універсальна у своїх застосуваннях книга «Чорний лебідь» змінить ваш погляд на світ. Талеб — надзвичайно цікавий письменник, який має в своєму арсеналі багато дотепних та незвичайних історій. Він великий ерудит, який має глибокі знання у різних сферах, починаючи від когнітивної науки і закінчуючи бізнесом та теорією ймовірностей.
«Чорний лебідь» — знакова книга, яка сама по собі є Чорним лебедем.
Французьке містечко Живерні — мальовничий рай на землі. Саме тут жив художник-імпресіоніст Клод Моне, тут він писав свої неймовірні «Водяні лілії». Але і в раю трапляється зло — у Живерні стається вбивство, з якого починається дія роману француза Мішеля Брюссі «Чорні водяні лілії». У річці знаходять тіло заможного паризького офтальмолога Жерома Морваля, поціновувачу мистецтва й жінок. Поки ведеться розслідування, стає зрозуміло, що до цієї історії певним чином причетні троє жінок — надзвичайно талановита юна художниця, нещаслива у заміжжі молода вчителька і давно немолода пані, яка самотою мешкає у старому млині і яку називають старою чаклункою. Саме очима останньої ми будемо дивитися на багато подій, що відбувалися в Живерні протягом тринадцяти травневих днів 2010 року. Усіх трьох жінок об‘єднує бажання втекти з Живерні — великого гарного саду, яке вони вважали в‘язницею. Але хто ж насправді ті три особи і який зв’язок існує між ними — саме це буде основною інтригою і загадкою роману.
Мішель Бюссі — знаменитий автор детективів, лауреат престижних літературних премій. Його книга вийшла дуже оригінальною і нетиповою. Тут на вас чекають цікаві описи місцевості, яку Клод Моне зображував в своїх картинах, багато фактів з його біографії та життя інших художників — його друзів, що гостювали час від часу в Моне. На перший погляд це детектив, але насправді це глибока психологічна драма. Вона про руйнівну одержимість довжиною у життя: родом занять, предметами мистецтва і людиною.
Що станеться, якщо об'єкт потрапить у чорну діру? Чи зникне він повністю? Три десятиліття тому молодий фізик Стівен Гокінг стверджував, що саме так і відбувається, і цим поставив під загрозу все, що ми знаємо про фізику та фундаментальні закони Всесвіту. Більшість вчених не усвідомлювали важливості його тверджень, але Леонард Сасскінд і Герард 'т Гофт розуміли небезпеку і відповіли потужною контратакою, яка беззаперечно змінила напрямок розвитку фізики як такої.
Книжка «Війна чорної діри» — захоплююча історія видатних фізиків, об'єднаних заради того, щоб узгодити революційні теорії Гокінга про чорні діри з їх власною уявою про реальність. Їх зусилля врешті-решт призвели до того, що Стівен Гокінг визнав недосконалість своєї теорії, а Сасскінду та 'т Гофт презентували світу нову парадигму, що кардинально змінила наше розуміння Всесвіту. Ця парадигма привела до приголомшливого висновку про те, що весь наш світ — лише своєрідна голограма, що проєцюється з країв Всесвіту.
Ця книга перш за все про сучасну фізику, квантову механіку, долю зірок і глибокі таємниці чорних дір, які Леонард Сасскінд подає у дуже зрозумілій, цікавій формі.
Обирайте, замовляйте, приходьте до нас у п’ятницю — буде цікава парочка.