Якщо ви шукаєте чудові книжкові подарунки для себе та своїх рідних, то ми з радістю запрошуємо зазирнути до нашого Різдвяного топу та обрати щось до душі.
До вашої уваги сучасний історичний роман «Останнє королівство» Бернарда Корнвелла, який минулого року вихором увірвався в наше життя й полонив серця українських читачів. Це перша книга «Саксонських хронік» — циклу про становлення Англії. Історія частково описує реальні події, які відбувались в ІХ та Х ст., коли данські вікінги вторглися та окупували три з чотирьох королівств Англії. Оборона з боку англосаксів проходила без особливих успіхів, оскільки між королями тривали усобиці, а військо складалося переважно з селян, що не вміють воювати. І тут з'явився король Альфред Великий. Він був першим, хто зміг об'єднати майже всю Англію в одну державу.
Проте "родзинка" криється в тому, що не Альфред виступає головним героєм. Корнвелл зосереджується на історії Утреда Беббанбурзького, позбавленого власності феодала. Автор будує роман у формі розповіді старого Утреда про його життя. У віці 10 років хлопець потрапив у полон до данців. Щоправда, ватажок вікінгів Раґнар прив'язався до малого і виховував його як сина. Хоча формально Утред все одно був рабом. До свого повноліття юнак знаходиться в середовищі данського племені. Вивчає їхні звичаї, релігію, культуру. А потім перед ним постає вибір: лишитись з тими, до кого він вже звик і з ким почувається комфортно, чи повернути землю свого батька — чарівний форт Беббанбург біля дикого Північного моря.
У цій розповіді вам буде цікаво побачити вікінгів не зі сторони кровожерливих вбивць, а зі сторони простих людей, які любили свободу, хотіли вижити, а тому шукали для себе кращих умов. Роман написано легко, динамічно, не переобтяжено. Ця захоплююча пригода заснована на наявних записах про предків Бернарда Корнвелла, що додає їй особливого магічного зв’язку із минулим.
Що у нас далі? «Усе, що я хочу на Різдво» від Венді Лоджії — добра підліткова історія про старшокласницю Бейлі Бріґґс. Вона рахує дні до настання її найулюбленішого свята року — Різдва. Дівчина переслуховує всі різдвяні пісні, пече імбирне печиво та носить оленячі ріжки, що світяться. Головна героїня працює в книгарні «Вінслоу» та допомагає відвідувачам з різдвяними подарунками. Та цього року Бейлі сподівається на здійснення найзаповітнішого бажання — поцілуватися з коханим хлопцем під омелою. Але от хлопця у неї поки що немає. Та неочікувано на горизонті з’являється одразу два претенденти на серце дівчини. Наша героїня на сто відсотків упевнена, що її обранцем стане не Джейкоб — спортсмен і пустун, який не поділяє захоплення Бейлі різдвяною атмосферою, а Чарлі — блондин із британським акцентом і гарними манерами. Чи має вона рацію? Цей грудень, сповнений справжньої магії, запам'ятається дівчині надовго…
Думаємо, вам сподобається те, як авторка книги використовує алюзії на різдвяні історії: прізвище Джейкоба — Марлі, а так звали колишнього ділового партнера Ебенезера Скруджа з "Різдвяної пісні у прозі..." Чарльза Дікенса. Собаку Бейлі звати Дікенс, а другого хлопця — Чарлі (скорочено від Чарльза). І ще — батьки дівчини теж дуже люблять Різдво і різдвяні фільми, і назвали свою доньку Бейлі на честь Джорджа Бейлі з фільму "Це дивовижне життя".
До речі, кожен розділ книжки — це назва різдвяної пісні, і зміст — це по суті різдвяний плейлист, як і сама назва книги.
Ця розповідь читається дуже легко. Тут немає відверто поганих персонажів, а отже не варто очікувати якогось драматичного чи глибоко повчального сюжету. Краще просто відпочити й насолодитись атмосферою Різдва.
Тепер разом з героями роману Мері Ловсон «Кінець дороги» ми переносимося в кінець 60-х у невеличке селище на півночі Канади. Струан настільки маленький та далекий від великого світу, що про перші кроки людини на Місяці його жителі дізнались через три дні — просто непогода обірвала всі зв’язки з цивілізацією. ⠀ Тут мешкає Едвард, керівник банку, і його родина — дружина Емілі й дев’ятеро дітей. Ви скажете — так багато малечі! Але все пояснюється станом Емілі — здається, вона відчуває себе «на місці» та в комфорті, лиш тримаючи на руках немовля. Шкода тільки, що діти виростають. А от що робити з ними дорослими, Емілі не знає. Так вони й зростають. Хтось покидає будинок у пошуках щастя та звільнення, не розуміючи, що свобода — не завжди за 3000 миль. Хтось стикається із жахливою втратою друга та травмою, і не може спілкуватись з людьми. Хтось просто...росте. ⠀
Історія ведеться від трьох осіб — самого Едварда, його дочки Меган, яка їде до Лондону, аби перестати бути домогосподаркою у батьківському домі, та Тома, який мав блискуче майбутнє авіаінженера, а тепер може лиш ховати очі від кожного, хто проходить повз.
Роман «Кінець дороги» — це історія про сімейні стосунки, самопожертву і нашу відповідальність за тих, кого ми любимо. Це тонка, іронічна і вдумлива проза, справжня «сімейна сага». Письменниця з надзвичайною точністю описує нюанси й перипетії в житті великої родини, усі члени якої сповнені суперечливих прагнень, та не наважуються знехтувати своїм обов’язком стосовно одне одного.
Якщо ви любите котів, а тим більше якщо маєте вдома хоча б одного, то вам неодмінно сподобається книга видатного американського фантаста Теда Вільямса під назвою «Пісня Ловихвоста». Вона надзвичайно точно описує поведінку й звички хвостатих, а також особливості їхньої взаємодії з людьми.
Не так вже й важко було уявити, що в пухнастиків є власні, збережені в Піснях, міфи й легенди про світ та історію котів, про героїв, лиходіїв і божества. В тому числі є і легенди про походження Народу (так називають себе коти), про причини чварів з Гаркунами, і навіть про походження Довготелесих. Є у них також правителі та старійшини, мудреці-хоронителі звичаїв і традицій клану.
У Ніч Зібрань, коли небо чисте, а Око доходить повні, усі члени котячого Клану З-Під Стіни Зібрань збираються разом біля Стіни, де спілкуються з одноплемінниками, діляться новинами, слухають настанови й мудрість старших, співають Пісні — словом, корисно й весело проводять час. Та останнім часом приводів для радощів стало зовсім обмаль — надто багато котів почало безслідно зникати. Стурбований клан споряджає делегацію, щоб передати послання Володарці у древніх Палатах Гарари та просити її допомоги. В той самий час головний герой книги, руденький з білим молодий котик на ім’я Фрітті Ловихвіст, вирушає шукати свою любу подругу Тихолапку, бо вважає, що лиш він по-справжньому стурбований її зникненням.
Доля завела Фрітті значно далі королівського двору та підготувала чимало випробувань і сюрпризів, далеко не завжди приємних. Ловихвоста чекали довгі мандри, безліч пригод, друзів і ворогів на шляху, смертельних небезпек та дивовижних порятунків, і несподіванок — усе виявилось значно серйознішим, ніж будь-хто міг би навіть уявити.
Розповідь містить пишномовні описи, кумедні й небезпечні ситуації, загадковість, таємниці й натяки, котячу мудрість й пустотливість, особливості філософії та світогляду пухнастих створінь і їхні маленькі слабкості.
Оповідь в книжці Джорджії Кауфманн «Кравчиня з Парижа» ведеться від імені Рози Кусстатчер. 1991 рік, Розі — 63. Вона ділиться своїм життям, досвідом та жіночими хитрощами зі своєю вісімнадцятирічною донькою Колетт. Роза — смілива, елегантна, має почуття стилю і завжди знає що одягнути відповідно до події. Але її життя не завжди було яскравим і комфортним.
Роза провела своє дитинство у гірському італійському селі. Вона працювала офіціанткою в сімейному барі, і справи загалом йшли непогано. Проте мати завжди була надто зайнята роботою й абсолютно не звертала увагу на дітей, а батько пиячив і був затятим картярем.
І ось одного дня місто окупували нацисти й життя Рози круто змінилося.
У свої 16 вона сама втекла до Швейцарії та відкрила в собі талант до шиття. Через деякий час дівчина вирішила реалізувати себе в Парижі й перебралася туди, щоб заробити грошей та повернутися. Але її планам не судилося справдитися. Роза змінює Європу на Бразилію, потім на Америку, і кожного разу починає життя спочатку.
Якби цей роман екранізували, це була б класична голлівудська історія Попелюшки, як проста, бідна, сільська дівчинка стає іконою моди та стилю і, попри біль війни, який вона носила в собі все життя, вона все ж досягла омріяного щастя. Мелодрама зі щасливим кінцем, зі згадкою про війну та нацистів, Голокост, післявоєнна Європа, еміграція, трохи містики з Бразилії, проблеми расової сегрегації, стосунки білої жінки та темношкірого чоловіка в Америці, наркотики, смерть Мартіна Лютера Кінга і багато іншого.
Нагадуємо, що до 1 січня 2024 року ви маєте змогу придбати ці та інші книги з нашої святкової добірки зі знижками до -50%. Хорошого вам настрою і до зустрічі!