Оголошено переможців премії KBU Awards 2024

Оголошено переможців премії KBU Awards 2024

У Києві відбулася церемонія вручення нагород премії KBU Awards 2024.

16 травня у столичній книгарні мережі «КнигоЛенд» відбулася церемонія нагородження переможців премії нофікшн-літератури KBU Awards 2024. Про це повідомляють організатори премії.

На заході були присутні представники українських видавництв, письменники, бізнесмени, журналісти та книжкові блогери. Подія розпочалася з музикальної імпровізації «Джаз на балконі» піаніста Романа Коляди. Урочисту частину відкривав Дмитро Лаппо, власник інтернет-книгарні kniga.biz.ua та засновник премії.

«Українська нонфікшн-література досягнула нового рівня протягом останнього десятиліття. Попри складнощі, через які сьогодні проходять наше суспільство та країна, українські письменники створюють по-справжньому вартісні книги, що не поступаються за своєю якістю закордонним виданням, а в деяких випадках — навіть перевершують їх. Ми започаткували KBU Awards саме для того, щоб відзначити авторів і видавців, які допомагають українським читачам поглянути на своє минуле, зрозуміти себе та розвивати свою справу. Це премія для тих, хто є голосом національного нонфіку», — зазначив на початку заходу Дмитро Лаппо.

Цьогоріч до коротких списків KBU Awards потрапили 29 книг, що вийшли протягом другої половини 2023 — 2024 років. Переможців визначали в п’ятьох основних номінаціях: «Особистісний розвиток», «Історія», «Російсько-українська війна», «Розвиток бізнесу» та «Національна ідентичність».

Перемогу в категорії «Особистісний розвиток» здобула Марія Титаренко за свою книжку «Не музи, а м’язи. 50 вправ із творчопису», що вийшла у 2023 році. Збірник містить поради та практичні завдання на розвиток креативного письма.

У номінації «Історія» переможцем стала одразу ціла серія книг — «Навігатор з історії України» колективу авторів під науковим керівництвом Ярослава Грицака. Серія виходить з 2022 року, нараз вона налічує шість книг з історії України.

Найкращою книгою в категорії «Російсько-українська війна» члени журі назвали видання Володимира Горбуліна та Валентина Бадрака «Російська вiйна проти України. Як нарешті розірвати чотирьохсотрічне замкнене коло». Книжка вийшла у 2024 році.

Наступним переможцем став Олексій Просніцький із книжкою «Як не профакапити проєкт» — порадником з проєктного управління, що містить реальні бізнес-кейси 12 українських компаній. Він переміг у номінації «Розвиток бізнесу».

У категорії «Національна ідентичність» перемогла Орися Демська з книгою «Українська мова. Подорож із Бад-Емса до Страсбурга», у якій досліджує розвиток української мови та формування національної ідентичності, руйнуючи імперські міфи.   

Також під час церемонії нагородження члени журі вручили спеціальні відзнаки авторам і видавництвам, які зробили великий внесок у розвиток української нонфікшн-літератури. Зокрема, такі нагороди отримали:

  • Наталя Заверуха і видавництво «Фабула» — за майстерність викладу та практичність подання у книзі з розвитку бізнесу «Безконтрольні. Що треба знати про бізнес-процеси?»;

  • колектив авторів «Стартапи добра. Люди та проєкти, яких не зламала війна» і «Видавництво Старого Лева» — за поширення ідей підприємництва та цінностей сімейного бізнесу;

  • видавництво «Колесо Життя» — за внесок у формування української ідентичності та свідомості громадян України публікацією матеріалів лекцій Ігоря Козловського «Людина на перехресті. Роздуми про екзистенційний інтелект»;

  • видавництво «Дух і Літера» — за внесок у формування української ідентичності та свідомості громадян України публікацією матеріалів лекцій Ігоря Козловського «Гідність — це правдивість»;

  • очільниця видавництва «Віхола» Ілона Замоцна — за вагомий внесок у розвиток видання нонфікшн-книг українських авторів;

  • очільниця видавництва «Vivat» Юлія Орлова — за плідну співпрацю з українськими авторами у 2024 році;

  • команда з підготовки нових видань Ігоря Козловського — за внесок у формування української ідентичності.

Головні нагороди та спеціальні відзнаки вручали члени журі та партнери премії, серед яких: Олена Шевченко з бізнес-школи МІМ, очільниця Family Business Network Ukraine Лариса Мудрак, громадська діячка та виконавча директорка в Аспен Інституті Київ Юлія Тичківська, ресторатор Максим Храмов, очільниця видавництва «Білка» Ірина Білоцерківська, співзасновник «Нової Пошти» Володимир Поперешнюк, керівниця проєкту «Назустріч» від Work.ua Анастасія Розлуцька, громадський діяч і священник Георгій Коваленко, а також генеральний директор видавництва «Ранок» Віктор Круглов.

«Нонфікшн — це не просто книжки про факти. Це книжки про сенси. А отже, і про відповідальність. Я вдячний усім, хто сьогодні тут присутній: нашим письменникам і письменницям, які своїм голосом вміють надихати та мотивувати тисячі людей, видавцям, які допомагають авторам знаходити свій голос. Саме завдяки вам ми формуємо культурний ландшафт нашої країни», — зазначив у промові видавець Віктор Круглов.

Як відомо, KBU Awards — це єдина українська премія, що фокусується виключно на нехудожній літературі. Її започаткували у 2019 році з метою підтримки та нагородження найкращих авторів нонфікшн-книг.

Партнери премії є Український інститут книги, Бізнес-школа МІМ, «Нова пошта», МІМ, СУП, Work.Ua, FBN, Бібліотечна країна та корпорація «Ранок».

Товари з цієї статті
Акція
Безконтрольні. Що треба знати про бізнес-процеси?
Паперова
360,00 грн
450,00 грн
Електронна
256,00 грн
320,00 грн
Додати у кошик