«Біль відчувається не так гостро, якщо маєш тверде рішення вистояти». Напевно, таким був би девіз наших сьогоднішніх героїв. Вони пройшли через важкі випробування, зазнали втрат. Але головне те, що ці сміливці не опустили руки й не дозволили важким обставинам перемогти їх жагу до життя.
Нова книжка Віри Валлє «Стефанія. Листи додому з чужих берегів» занурить читача в роздуми про відчайдушне протистояння добра і зла, надії і зневіри, життя і смерті під час війни. Про цілющу силу любові, яка здатна визволити нас із полону страждань. Про сенс, який неодмінно присутній у житті кожного навіть тоді, коли здається, що його втрачено назавжди.
Від особистих переживань до осмислення психологічних феноменів, притаманних людині в часи війни,— такий шлях долає авторка на сторінках своєї книжки, аналізуючи через призму власного досвіду виклики воєнного часу, перед якими постає людина. Протистояти зневірі, болю і стражданням допомагає любов, яка відкривається у повній красі в найтемнішу мить.
Синдром провини вцілілого, упередження нормального перебігу, втраченого часу і відкладеного життя, травма вимушеного переселенця, які стали невід’ємною складовою життя багатьох українців, знаходять висвітлення у книжці, що допоможе зцілитися і знайти свій шлях до посттравматичного зростання.
«Останній потяг до Лондона» Меґ Вейт Клейт — заснована на реальних подіях, книга про кохання, втрату та героїзм, що стала національним бестселером у США, Канаді та Європі, фіналістом Національної єврейської книжкової премії.
Історія в романі розгортається 1936 року в Австрії. Щаслива єврейська родина власника шоколадної фабрики Ноймана живе безтурботним життям. В сім'ї підростають двоє синів: Вальтер і Штефан. Старший з них, Штефан, любить книжки й мріє стати письменником. Його найкраща подруга — Зофі-Гелена, талановита дівчинка, мати якої займається редакцією прогресивної антинацистської газети. Їх ігровий майданчик простягається від вулиць Відня до його заплутаних підземних тунелів. І вони навіть не здогадуються, що у березні 1938 року, після аншлюсу Австрії нацистською Німеччиною, їхні життя зміняться кардинально. Проте доля зведе наших героїв з особливою жінкою — тітонькою Трюйс, учасницею голландського руху опору. Саме вона, ризикуючи собою, допомагатиме єврейським дітям вибратися з окупації.
«Останній потяг до Лондона» — це шана усім сміливцям, котрі були залучені до операції "Кіндертранспорт". Завдяки їм з грудня 1938 р. по вересень 1939 р. майже 10 тисяч дітей єврейського походження було врятовано від німецьких загарбників та вивезено до Британії. Тут поруч із вигаданими персонажами авторка вплітає низку реальних історичних постатей, а саме змальовує діяльність головної координаторки проєкту Гертруди Вейсмюллер-Меєр. І звісно повною протилежністю їй постає історична особа — Адольф Ейхман, який безпосередньо відповідав за переслідування, вигнання та депортацію євреїв.
Автор бестселерів, володар численних нагород та справжній авантюрист Росс Еджлі роками вивчав мистецтво стійкості. Він застосував на практиці все, чому навчився, щоб стати першою людиною в історії, яка пропливла довкола Великої Британії, побивши численні світові рекорди. Тепер Росс зосереджується на розумовій силі, стоїцизмі та тренуваннях, необхідних для створення сталевого тіла.
Відомо, що Росс Еджлі пробіг марафон, тягнучи 1,4-тонний автомобіль, і піднявся по канату на висоту Евересту (8848 м), після того, як жив із монахами-воїнами ямабусі в Японії та брав участь у шаманських ритуалах болю з вогняними мурахами в джунглях Амазонки. У своїй епічній подорожі довжиною 2865 кілометрів навколо Великої Британії, яка тривала 157 днів, Росс проплив крізь скопища гігантських медуз, арктичні шторми, вири та забруднені судноплавні шляхи, рухаючись так наполегливо та швидко, що його язик роз’їло під дією морської солі.
У «Мистецтво стійкості. Стратегії для незламного розуму і тіла» Росс використовує свій досвід плавання та інші дивовижні подвиги витривалості, які йому вдалося здійснити, пройшовши через здавалося б непереборний біль, труднощі та негаразди, щоб вивчити діяльність екстремальних спортсменів, військових, фітнес-фахівців і психологів. Він намагається розкрити секрети психічного здоров’я та дослідити концепцію стійкості, наполегливості, доблесті та дисциплінованого мислення в подоланні труднощів. Ця революційна книга представляє зміну парадигми того, на що, на нашу думку, здатні людське тіло та розум, і дасть вам план, як стати сильнішою, витривалішою та, зрештою, просто кращою людиною – з якими б труднощами ви не зіткнулися.
Віртуозний, захоплюючий роман «Половина жовтого сонця» відтворює визначальний момент у сучасній історії Африки: пристрасну боротьбу Біафри за встановлення незалежної республіки в Нігерії в 1960-х роках і жахливе насильство, яке супроводжувало описані події.
З приголомшливим співчуттям і невимушеною витонченістю природного оповідача Чімаманда Нґозі Адічі переплітає життя трьох персонажів, охоплених бурхливістю десятиліття. Тринадцятирічний Угву влаштовується слугою до професора університету, сповненого революційного запалу. Оланна — прекрасна коханка професора, яка покинула своє привілейоване життя в Лаґосі заради брудного університетського містечка та харизми свого нового коханця. А Річард — сором’язливий молодий англієць, якого полонила сестра-близнючка Оланни, загадкова фігура, яка відмовляється комусь належати. Коли нігерійські війська просуваються вперед і троє героїв змушені тікати, рятуючи свої життя, їхні ідеали зазнають серйозних випробувань, як і їхня відданість одне одному.
«Половина жовтого сонця» — епічний роман про моральну відповідальність, про кінець колоніалізму, про етнічну відданість, про клас і расу — і про те, як любов може все це ускладнити. Адічі презентує нам одну з найпотужніших, найдраматичніших і емоційно насичених картин сучасної Африки, які ми коли-небудь бачили.
«Лагідна війна» Джулії Беррі — приголомшливий, багатошаровий роман із божественним відтінком, дія якого розгортається у лихоманці Першої та Другої світових воєн.
1917 рік, Перша світова війна в зеніті, коли Гейзел і Джеймс вперше побачили одне одного на лондонській вечірці. Вона сором'язлива і талановита піаністка; він новоспечений солдат, який мріє стати архітектором. Вони закохуються миттєво й глибоко, але незабаром Джеймса відправляють на поле бою.
Обрі Едвардс також прямує до окопів. Талановитий музикант, який грав у Карнеґі-Холі, він є членом 15-го нью-йоркського піхотного полку. Це афроамериканський полк, який відправляють до Європи, щоб допомогти закінчити Велику війну. І в таких обставинах любов — це останнє, про що думає Обрі. Але лише до того моменту, як зустріне Колетт Фурньє, бельгійську співачку, яка вже пережила невимовну трагедію, скоєну руками німців.
Через 30 років після того, як долі цих чотирьох закоханих зіткнулися, грецька богиня Афродіта розповідає їхні історії своєму чоловікові Гефесту та коханому Аресу в розкішному номері готелю на Мангеттені в розпал Другої світової війни. Вона прагне відповісти на давнє запитання: чому любов і війна вічно притягуються одне до одного? Але її прагнення до висновку, який задовольнить її ревнивого чоловіка, розкриває багатопотокову історію про упередження, травми та музику, а ще показує, що війна ніколи не зрівняється з силою кохання.
З 25 по 31 березня 2024 р. у нас діють знижки від -10 до -50% на всі товари з тематичної добірки «Книжки, що мотивують». Психологія, особистий розвиток, біографії відомих людей, а також художня література про стійкість та мужність — ось що чекає на вас цього тижня.